zaterdag 31 juli 2010
100 miljoen vermoorde meisjes
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Samenleving
Bron: The Economist

Stel je voor dat je een jong stel bent in de opkomende middenklasse in China of India, schrijft The Economist. Je wilt een klein gezin stichten en de traditie zegt nog steeds dat jongens beter zijn dan meisjes. En stel je nou eens voor dat je voor $12 een test kunt doen om vroeg in de zwangerschap te weten te komen wat het geslacht is van je kind? Wat zou je dan doen?
Voor miljoenen stellen is dat kennelijk een simpele vraag. Een baby meisje dood maken, zoals vroeger, dat zou je nooit doen. Maar het meisjes-embryo dood maken? Dat is toch minder confronterend.
En zo komt het dat in China en Noord India op iedere 100 meisjes 120 jongens worden geboren, terwijl de normale verhouding 100 op 101 is.
Het is, zegt The Economist, niet overdreven om dit 'gendercide' te noemen. Er ontbreken 100 miljoen of meer meisjes. Vermoord, geaborteerd.
En alsof dat op zichzelf al niet erg is, ontwricht het ook de samenleving: vele miljoenen mannen zullen geen vrouw vinden. In sommige Chinese provincies is de verhouding jongens meisjes al opgelopen tot 100:130. Het verschijnsel doet zich het heftigst voor in China, maar is er ook in India, Taiwan en Singapore.
En wat er in een samenleving gebeurt als tientallen mannen gefrustreerd rondlopen zal de komende decennia blijken.

Bron: The Economist




Bookmark and Share

Reacties (6)
De normale reactie was altijd Rusland binnenvallen. Ben je er gegarandeerd een paar miljoen kwijt.
Ben benieuwd waar ze mee komen idd. Chinese Roulette misschien wel.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: adriaan

Puur wiskundig (of volgens de VOC-mentaliteit) zouden we een paar miljoen vrouwen apart moeten zetten, konstant bezwangeren en als jet jongetjes zijn aborteren. Dan hou je een hoop meisjes over en dat is uitstekende handel.

Niet dat ik hier voor ben, maar op papier is het een oplossing.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Ronald|

De natuur lost het zelf wel op, met andere woorden miljoenen gefrustreerde mannen betekend onrust dat over gaat in conflict dat over gaat naar (burger)oorlog.. Zo is het altijd al gegaan.. Iedereen roept (op tv) china is de toekomst maar ze hebben zullen grote interne maatschappelijke en mileuproblemen die door de overheid verzwegen worden. Dat zal alleen maar erger worden china implodeerd binnen een paar jaar.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Jeff

als de definitie van een "oplossing", ook al is het slechts op papier, onhaalbare wreedheden niet in de weg staat en niet gehinderd wordt door enige ethiek zijn er meer voor de hand liggende "oplossingen" dan de vrouwenfokkerijen en slavenhandel die Ronald met zijn zieke geest aandraagt.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Ed

Nou zijn er al chinezen ZAT, dus in dit geval: hoe minder zielen hoe meer vreugd.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: hoff

Schmidt links of london earrings declined
Geplaatst op: dinsdag 6 juli 2010 | Door: sdfsdf ()



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Waarom doodt een moeder haar pasgeboren kind?
Een Franse moeder van twee volwassen dochters heeft bekend dat ze 8 van haar baby's heeft gedood en in de tuin [...]

De 12 drukste stranden ter wereld
Misschien is het druk waar u nu bent, of naar toe gaat. Maar vast niet zo druk als de 12 stranden die u hieronder ziet [...]

Easy Rider maakt brokken
Steeds vaker worden zware motoren gekocht door oude mannen. Die na vele jaren weer eens op de motor stappen. En zorgen [...]
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverterenRSS FeedPDAIPhone
A   A   A
Laatste wijziging: Sat, 31 Jul 2010 13:09:27 +0200 (Sat, 31 Jul 2010 11:09:27 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 31 Jul 2010 13:09:27 +0200 (Sat, 31 Jul 2010 11:09:27 GMT) 
Procestijd pagina: 0.447 sec.