MAANDAG 21 MEI 2012

Postcode Loterij Miljoenenjacht: een foutje van 460.000 euro
maandag 29 november 2010
Door: Marjolein Corjanus
Categorie: Media

In Postcode Loterij Miljoenenjacht (RTL4, zondagavond half tien) kunnen iedere week gruwelijk grote geldprijzen gewonnen worden. Kandidaten spelen om koffers met bedragen tussen de 1 cent en vijf miljoen euro. De show biedt daarbij een ontluisterende kijk op de menselijke gretigheid. Wanneer de situatie precair wordt en er door de 'bank' inmiddels een aardig bedrag geboden is, krijgen sommige spelers dollartekens in hun ogen en spelen door totdat ze met lege handen komen te staan. 

Presentatrice Linda de Mol (zelf multimiljonaire) speelt het spel subtiel. Bij een bod van 69.000 euro doet ze uitspraken als 'Is niet onaardig.' De kandidaat wordt vaak in de verleiding gebracht toch nog een ronde verder te spelen, waarbij hij 'maar' drie koffers hoeft open te maken en maar 'ongeveer tien procent' kans heeft de koffer van 5 miljoen te verpatsen. Over de keuze van de koffers, die volledig willekeurig (want blind) geschiedt, wordt minutenlang gesoebat. 

In de uitzending van 21 november was een kandidaat zo verstandig (of gelukkig) om een bod van 460.000 te accepteren. De spelshow is zo opgezet dat een onwetende 'thuiswinnaar' hetzelfde bedrag wint. Winston Gerschtanowitz zoekt deze winnaar vervolgens live in de uitzending op om de prijs uit te reiken. Het komt regelmatig voor dat Winston eerst over een oprijlaan en langs stallen en een goedgevulde garage moet lopen om bij de bewoners te kunnen aanbellen. Op 21 november trof hij een aardige, oudere man in een bescheiden woning die enthousiast vertelde over het koor waarin hij zong. Dat hij 460.000 euro had gewonnen, leek niet zo'n indruk te maken, hij was vooral blij dat zijn vrouw zojuist terug was uit het ziekenhuis. 

Dit verhaal kreeg in de uitzending van afgelopen zondag een verbijsterend vervolg. Aan het begin van de show maakte Linda bekend dat er door de makers een foutje was gemaakt bij de trekking van de thuiswinnaar. Winston bleek naar het verkeerde adres te zijn gestuurd. Linda voegde er meteen aan toe: 'Meneer Gerritsen mag zijn geld houden.' Veel anders had de Postcode Loterij ook niet kunnen beslissen. 
Vervolgens wordt er een mevrouw het podium opgetrokken, die overduidelijk van niets weet. 'Dit is de rechthebbende.' De dame in kwestie krijgt vervolgens zonder enige voorbereiding de cheque in haar handen gedrukt en valt bijna flauw van de schrik. 
Klik op de link om dit dure foutje, dat meteen in de eerste minuten hardhandig wordt weggepoetst, te aanschouwen.

Bron: Miljoenenjacht

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
Nou het is die meneer gegund! De Postcodeloterij zal het bedrag wel ergens vandaan weten te halen.
Geplaatst op: maandag 29 november 2010 | Door: Aad van Rooijen

Hahahaha, shit happens!
Geplaatst op: maandag 29 november 2010 | Door: Kapotjeplov

Hoe komt die mevrouw die van niets weet daar terecht?
Geplaatst op: maandag 29 november 2010 | Door: CC



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Deze sterren wachtten met seks tot het huwelijk
De heilige Maria's van de sterrenwereld
Deze sterren bewaarden zichzelf tot de [...]

foto
Pas op met WiFi in hotels
Criminelen verspreiden gevaarlijke computerprogramma's via het draadloze WiFi-netwerk van hotels. Zo proberen zij [...]

foto
Altijd al een standbeeld van jezelf willen hebben?
Op de grens van high-tech en traditie, tovert fabrikant BumpyPhoto je favoriete foto om in een 3D-sculptuur.

foto
Mexicaanse El Gráfico heeft patent op mix van dood en seks op de voorpagina
De naam is treffend want El Gráfico bestaat vooral uit zeer plastisch beeld, een bizarre mix van seks en dood. [...]

foto
Big Brother: Twitter volgt je op internet (voor je bestwil)
Donderdag kondigde Twitter (niet al te luid) aan dat het gebruikers voortaan zal gaan volgen. Twitter gaat bijhouden [...]

foto
Nieuw: het hoesje dat je iPhone schoonmaakt
Omdat er zo verschrikkelijk veel
De Koppensneller
Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

Hoofdredacteur Volkskrant noemt redacteuren 'makke schapen' (13:14) Villamedia

Wordt het volgende week toch nog lente (zelfs een beetje zomer) (09:44) KNMI

Afnemende steun voor lente-akkoord (18:40) 1vandaag

Nederlandse vogels sterven door dioxinevervuiling (16:25) Trouw

Doorbraak naar warmer weer (10:53) de Telegraaf

Peter R. de Vries weigert Zomergasten (10:15) Mediacourant

Klacht tegen advocaat van Gaddafi-liefje Talitha van Zon (15:11) Follow the Money

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Mon, 21 May 2012 17:36:58 +0200 (Mon, 21 May 2012 15:36:58 GMT)
Pagina gegenereerd: Mon, 21 May 2012 17:36:58 +0200 (Mon, 21 May 2012 15:36:58 GMT) 
Procestijd pagina: 0.292 sec.