Reacties (16)
Psychologen zullen ontdekt hebben dat alle kenmerken om narcisten te typeren op psychologen van toepassing zijn. De diagnose kwam dus effe te dichtbij:
1. heeft een opgeblazen gevoel van eigen belangrijkheid (bijvoorbeeld overdrijft eigen prestaties en talenten, verwacht als superieur erkend te worden zonder de erbij horende prestaties);
etc.
Geplaatst op: woensdag 1 december 2010 | Door: Karl Kraut
Ach ja, de heer Kraut zal er wel voor doorgeleerd hebben.
In ieder geval moet je psychologen dan meegeven dat ze - al is het dan in zijn ogen rijkelijk laat - in staat zijn tot zelfreflectie. Overigens word de DSM niet samengesteld door psychologen, maar door psychiaters. Dat is een andere beroepsgroep, maar niet iedereen is daarvan bklijkbaar op de hoogte.
Geplaatst op: woensdag 1 december 2010 | Door: W. Visser
In mijn optiek zijn zowel psychologen als psychiaters een tamelijk belachelijke groep mensen. Beoefenaars van een alfa-wetenschap en als zodanig dus onderhevig aan de waan van de dag.
Hun status word in het algemeen veel te hoog aangeslagen.
Punten 1,3,5 en 6 kunnen veelal op leden van deze groep van toepassing zijn.
Geplaatst op: woensdag 1 december 2010 | Door: zandbak
Psychologen zouden zich volledig moeten concentreren op psychiaters. En vice versa. Dan zou ze hun handen al helemaal vol aan moeten hebben. En dan kunnen ze mekaar betalen. Goed ook voor het milieu, zo'n duurzame circle-jerk als kringloopsysteem.
W. Visser: "Ach ja, de heer Kraut zal er wel voor doorgeleerd hebben. "
Dat getuigt van opmerkelijk markant maar correct inzicht, vast geen psychogoog.
Maar met deze twee boeken komt iedereen dus al een heel eind:
http://www.amazon.com/Psychology-Empirical-Standpoint-International-Philosophy
/dp/0415106613/ref=sr_1_2?s=books&ie=UTF8&qid=1291243808&sr=1-2
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0815602472/rudolfallersi-20
Geplaatst op: woensdag 1 december 2010 | Door: Karl Kraut
@W. Visser.
Een onderscheid tussen psycholoog en psychiater is:
De psychiater heeft geneeskunde gestudeerd en is gespecialiseerd in psychosociale factoren.
De psycholoog is gespecialiseerd in gedrag zonder ziekte.
De psychiater is niets zonder z'n receptenboekje en kan volens hemzelf niet behandelen zonder medicatie en is voor z'n inkomen afhankelijk van voorschrijven van medicijnen en wil geen controle daarop (en ontkent bijwerkingen).
De psycholoog mag geen medicijnen voorschrijven.
De stoornis narcisme is geschrapt door de psychiaters omdat daartegen geen medicijnen zijn. De psychiater kan alleen behandelen met medicijnen en kan dus geen winst behalen met deze diagnose. De farma-industrie heeft ook niets aan deze diagnose.
Geplaatst op: woensdag 1 december 2010 | Door: Juriste
Slecht nieuws voor N. D.
Geplaatst op: donderdag 2 december 2010 | Door: Geert
Maar da's een lijst uit een personeelsadvertentie van de PVV !!
Geplaatst op: donderdag 2 december 2010 | Door: Cornelis Berend
Volgens mij zijn de grootste narcisten met name de personen die veilig verscholen achter een alias en niet gehinderd door enige kennis van zaken, goedkope borrlepraat op zitten te lepelen als onomstotelijke waarheden en deze vervolgens massaal dumpen in rubrieken als deze.
'In mijn optiek zijn zowel psychologen als psychiaters een tamelijk belachelijke groep mensen' (zandbak) en 'Psychologen zullen ontdekt hebben dat alle kenmerken om narcisten te typeren op psychologen van toepassing zijn. De diagnose kwam dus effe te dichtbij' (Kraut).
Wat een onderbouwing en wetenschappelijke bewijsvoering! Proficiat. Kraut en zandbak voor de Nobelprijs!
Ik heb er nog eentje:
Alle psychologen zijn tamelijk belachelijke mensen.
Alle tamelijk belachelijke mensen lusten gras.
Dus, alle psychologen lusten gras.
Geplaatst op: donderdag 2 december 2010 | Door: W. Visser
Weggewikt door de
redactie.
Geplaatst op: donderdag 2 december 2010 | Door: W. Visser
"Alle tamelijk belachelijke mensen lusten gras"
Dit lijkt me een tamelijk belachelijke stelling.
en de conclusie :"Dus, alle psychologen lusten gras." laat ik maar geheel voor rekening van W. Visser.
Geplaatst op: donderdag 2 december 2010 | Door: zandbak
@zandbak:
Van ironie heeft u dus ook weinig kaas gegeten.
Geplaatst op: donderdag 2 december 2010 | Door: W. Visser
@zandbak. Conclusie: De mental Heath Care Industry is ontdekt door de freelance journalisten en tekstschrijvers die er een dikke boterham aan verdienen.
De meeste freelance journalisten schrjiven nu voor de psychiatrie omdat daar nog budgetten zijn te vinden en de farma-industrie sponsoring biedt en uitnodigingen naar Bahama's en Dubai.
Geplaatst op: donderdag 2 december 2010 | Door: Juriste
Juriste:
dat lijkt mij een conclusie die dicht bij de waarheid ligt en bovendien geheel vrij van ironie is.
Geplaatst op: donderdag 2 december 2010 | Door: zandbak
@W. Visser (wat een lachwekkend alias, overigens): Ik ken genoeg belachelijke mensen—dat blijft natuurlijk vanzelfsprekend voor iedereen een subjectieve kwestie—maar of ze gras lusten? Wat je zeker zal willen bedoelen is foie gras?
Bedankt juriste, van jouw bijdrages hier steek ik wat van op.
Mij zal vooral benieuwen of het Fortuynisme (dat iemand zegt, wat iemand anders denkt) de DSM-V zal hebben gehaald. Of dat 'knettergek' louter projectie is, of Vogelaerisme. Of het 'Palinisme', met het zogenaamde 'refudiaten' als doctrine.
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Refudiate
Geplaatst op: donderdag 2 december 2010 | Door: Karl Kraut
@zandbak. Toevallige ontdekking, omdat ik de psychiatrie component zo prominent aanwezig vond op dit forum.
Ironie is mij vreemd, ik schrijf precies zo als het is.
Geplaatst op: donderdag 2 december 2010 | Door: Juriste
Ja Geert, de laatste der Mohikanen...
Geplaatst op: donderdag 2 december 2010 | Door: N. Davidson
Reageren