Op weinig plaatsen (misschien wel geen een) zit zoveel persoonlijke informatie samengepakt als in de smartphone. De adressen van al je vrienden, je email, het unieke nummer van je telefoon, waar je bent of bent geweest, van alles.
De Wall Street Journal deed onderzoek en stelt vast dat heel veel apps, zowel van Apple als van Android, die gegevens lezen en verspreiden.
De WSJ onderzocht 101 apps - spelletjes en andere applicatie. 56 daarvan lazen en verstuurde het unieke nummer van de telefoon, zonder de goedkeuring van de eigenaar. 47 verstuurden de locatie van de telefoon. Vijf stuurden ook leeftijd, geslacht en andere persoonlijke kenmerken.
De WSJ denkt dat een deel van de gegevens ook weer belandt bij 'tracking companies', bedrijven die ons bespioneren via het web om ons eenvoudiger spullen te kunnen verkopen.
De krant is al een aantal maanden bezig met onthullingen over de manier waarop bedrijven binnendringen in ons persoonlijk leven via de computer en de telefoon. Dat binnendringen gaat heel ver.
Maar blijkbaar kan bijna niemand dat schelen, want de reportages van de krant leverden amper een rimpeling op in andere media.
Bron: The Wall Street Journal
Tags:
![]() Meer spreektaal in het journaal Volgende week wordt bij het Journaal (bijna) alles anders. Het journaal gaat voortaan 'urgentie' uitstralen en dat komt [...] | ||
![]() 8 levenslessen van bekende artiesten, ondernemers, musici en schrijvers Sinds 1998 heeft Esquire Magazine meer dan 300 interviews gehouden met artiesten, atleten, ondernemers, musici, [...] | ||
![]() De kant van Beyonce die we nog niet kennen Zo kan Beyonce óók zijn De zangeres staat bekend als een ware diva. Maar Beyonce [...] | ||
![]() Top-5 van meest misleidende reclame De verkiezing van het Gouden Windei 2012, een prijs voor de meest misleidende reclame, heeft vijf genomineerden. De [...] | ||
![]() Hey This User is Posting Very Bad Rumors About You Als je twitter en je hebt deze boodschap nog niet gekregen, dan komt hij nog wel. Het gaat als een lopend [...] | ||
![]() Gaat dit dingetje toetsenbord èn muis vervangen? De Leap (foto en video hieronder) kun je beter op het filmpje aan het werk zien, dan dat je het gaat uitleggen. Het is [...] | ||
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws
Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws
Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier
Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR
Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf
Hoofdredacteur Volkskrant noemt redacteuren 'makke schapen' (13:14) Villamedia
Wordt het volgende week toch nog lente (zelfs een beetje zomer) (09:44) KNMI
Afnemende steun voor lente-akkoord (18:40) 1vandaag
Nederlandse vogels sterven door dioxinevervuiling (16:25) Trouw





|