DINSDAG 22 MEI 2012

Amerikaanse middenklasse leeft op de rand van armoede
dinsdag 21 december 2010
Door: Monique Smits
Categorie: Economie

Michelle Feliz, een alleenstaande moeder, uit Boston kan geen oppas voor haar eenjarig zoontje betalen, ook niet voor een dag. Ze heeft ook geen geld om nieuwe kleren te kopen voor haar tienerdochter. Vorig jaar heeft ze voedselbonnen aangevraagd. En dat terwijl ze een baan heeft. Toch kan ze met wat ze als secretaresse verdient niet haar eerste levensbehoeften betalen. Ze  moet alle beetjes bij elkaar leggen om eten te kunnen kopen. Haar jaarsalaris daalde van 42.000 naar 37.000 dollar.
In de ergste economische recessie sinds de Amerikaanse Depressie gaat de meeste aandacht uit naar de 15 miljoen (officiele) werklozen, schrijft The Huffington Post. Terwijl mensen die werk hebben steeds meer op de rand van armoede leven.
Bijna een derde van Amerika’s werkenden hebben een laag inkomen en leven ver beneden de officiële armoedegrens. Werknemers die ooit een carrière voor ogen hadden, leven nu van looncheque naar looncheque en knopen de eindjes aan elkaar.
De Amerikaanse middenklasse is ernstig aan het eroderen.

Bron: The Huffington Post

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (15)
De VS is in een goelag van het bankenkartel aan het veranderen.
Geplaatst op: dinsdag 21 december 2010 | Door: Karl Kraut

Ik weet niet of en hoeveel belasting er nog van die 37K dollar af moet ,maar het lijkt me wat overdreven om te stellen dat je dan met voedselbonnen moet overleven,de fout zal toch wel ergens anders zitten.
-te duur wonen?
-te veel creditcard schulden ?
Geplaatst op: dinsdag 21 december 2010 | Door: MarcelW

Coming soon in a theatre near you...
Geplaatst op: dinsdag 21 december 2010 | Door: Benoite

“Als mensen zouden weten hoe de banken werken, dan was er nog vóór morgenochtend nog een revolutie.” Henry Ford.
Geplaatst op: dinsdag 21 december 2010 | Door: Ross

Het succes van de MBA's! Alles voor "shareholder value"!

Knap he? van die MBA's?*

Streven naar een maximale dividenduitkering voor aandeelhouders, dus alleen R&D (productontwikkeling) en marketing in eigen land ouden, en de daadwerkelijke productie in lage lonen landen als Vietnam, Indonesië en China laten plaatsvinden.

Mensen in Azië blij, want nu verdienen ze $100 per maand, terwijl ze 10 jaar geleden maar $25 per maand verdienden.

Mensen in de USA blij, want de producten in de winkel worden goedkoper.

Álle mensen? Nee niet alle mensen. Want omdat de productie naar Azië gegaan is zijn er een aantal mensen in de USA hun werk kwijt geraakt. Ze hebben meestal wel ander werk gevonden, maar vaak minder goed betaalt.

In eerste instantie leidt de verplaatsing van productiewerk naar lage lonen landen tot een verlaging van salarissen in de westerse landen. Het verschil zal het grootst zijn in landen waar de salarissen relatief gezien het hoogst waren voor het simpelste werk.

Gezien de kwaliteit en het ontwikkelingsniveau van de meeste Amerikaanse producten (uitgezonderd wapens en micro-processors) is het logisch dat zij het eerst en het hardst getroffen worden.

Landen als Duitsland, Zweden en Nederland zullen hier minder last van hebben omdat de producten die hiervandaan komen gemiddeld gezien verder door ontwikkeld zijn, meer toegevoegde waarde hebben en een hogere afwerkingsgraad hebben dan Amerikaanse of goedkope Aziatische producten. (ik zeg met opzet goedkope, want met name Japan kan uiteraard uitstekende producten leveren).

En daar zijn we nú.

De toekomst? Ik vermoed dat de globalisering er toe zal leiden dat we uiteindelijk naar een nivellering van de wereldwijde inkomens zullen gaan, waarbij alleen kennisniveau, innovatieniveau en kwaliteitsniveau verschil zal maken.

Wie momenteel ervaring heeft met outsourcen naar landen als Roemenië, India of China zal het met me eens zijn dat wij op dit moment het best toegerust zijn om deze slag te winnen.

Het is dan echter wel van cruciaal belang dat we stoppen met het uitkleden van het onderwijs en dat bedrijven incentives geboden krijgen om kennis en werkgelegenheid hier te houden in plaats van te zoeken naar de goedkoopste oplossing.

En de MBA's waar het verhaal mee begon? Een inslaand succes! Aandeelhouders opbrengst maximaal verhoogd. Doelen gehaald, bons ontvangen.

Bijverschijnselen zijn wel dat de eigen bevolking werkeloos is (waarmee ze hun eigen afzetmarkt vernietigen) en hun land (vanwege de negatieve betalingsbalans) failliet aan het helpen zijn. Maar dat is voor onze MBA niet belangrijk. Hij/Zei heeft de gestelde doelen gehaald en dus de beloofde bonus gekregen.

(*) MBA = Master of Business Adminstration. Vrij vertaald Drs. Bedrijfskunde, maar dan de Anglo-Saxische variatie.
Geplaatst op: dinsdag 21 december 2010 | Door: Ronald|

Michelle Feliz, een alleenstaande werkende moeder uit Boston met een eenjarig zoontje en een tienerdochter die voedselbonnen heeft aangevraagd?
Waar blijft de verantwoordelijke vader in dit verhaal?
Geplaatst op: woensdag 22 december 2010 | Door: R.E.A.List

De verantwoordelijke vader betaalt child support, zoals in het artikel ook staat. Leest de gemiddelde WIK-lezer uberhaupt de artikelen waar naar gelinkt wordt? Of is het gewoon klakkeloos overnemen?
Geplaatst op: woensdag 22 december 2010 | Door: Mo

Barrack HOESEINI Obama geeft niets om zijn volk dat hem gekozen heeft. Het enige wat voor hem telt is of hij wel in een goed boekje staat bij zijn vrienden en geloofsgenoten, de moslims. Het maakt niet uit of deze linkse moslimvriend wel of niet herkozen wordt. Tegen die tijd leeft het gros van de Amerikanen in bittere armoede.
Amerikanen ongelukkig, Obama blij, want hij heeft zijn doel bereikt, namelijk uilevering van de U.S.A. aan de bomgordelterroristen, straatschenders, verkrachters en ander religieus geinspireerd tuig.
Geplaatst op: woensdag 22 december 2010 | Door: gijs+van+meeteren

Is 37.000 dollar zo weinig? Amerikanen betalen minder belasting dan wij, de kosten van levensonderhoud zijn lager. Alleen als je ziek bent ben je de klos. Mevrouw Feliz ging er na haar ontslag bovendien maar 5000 dollar per jaar op achteruit, van 42.000 naar 37.000 dollar. Wat blijft hier onvermeld?

Ik heb als gepensioneerde een bruto jaarinkomen van 30.000 euro en woon in een huurhuis in de vrije sector. Ik voel me nu heel arm.
Geplaatst op: woensdag 22 december 2010 | Door: Frits+B

Wees blij Frits, jij krijgt tenminste nog pensioen. Dat is voor mensen die nu onder de 50 zijn niet weggelegd. Je hoeft ons niet te bedanken hoor, we betalen graag voor je.

Maar je moet niet gaan zitten jammeren. Het is immers jouw generatie die ons met 380 miljard euro staatsschuld heeft opgezadeld.
Geplaatst op: woensdag 22 december 2010 | Door: Barend

Frits+B, het levensonderhoud is niet overal in de USA goedkoper. Ik ben niet bekend heel bekend in Boston, maar als het een beetje op New York lijkt dan is $37000,- niet veel.
Geplaatst op: woensdag 22 december 2010 | Door: Ronald|

De Amerikaanse Middleclass komt er eindelijk achter dat ze feitelijk alleen maar working class zijn.
Geplaatst op: woensdag 22 december 2010 | Door: vanhetgoor ()

@Barend,
De oudedagsvoorziening bestaat veelal uit drie dingen:
1. AOW daar heb je je gehele werkzame leven voor anderen aan betaald.
2. Pensioen, daar heb jezelf en/of je werkgever geld voor in een pot gestort.
3. Overige besparingen of een afbetaald eigen huis.

U kunt wel gaan zwarte pieten over staatsschuld en bankencrisis enzo maar daarvoor moet u bij de politiek zijn. En ver op de achtergrond de kiezers die van alles op de mouw wordt gespeld. Bijvoorbeeld de multiculti heilstaat die jaarlijk ca 10 miljard Euro kost, en dat is alleen nog maar de financiele kant van dat drama.
Geplaatst op: woensdag 22 december 2010 | Door: besserwessie

Jullie hebben alletwee gelijk (Barend en besserwessie)

Pijlers 1) en 2) van de oudedagsvoorziening zullen er voor de "jongeren" onder ons niet meer zijn. Die zullen voor zichzelf moeten zorgen (pijler 3)).

Het is gedaan met solidariteit.Die linkse hobbie is voorbij. Ieder voor zich, en niemand voor een ander.
Geplaatst op: woensdag 22 december 2010 | Door: Fred

@Barend: Ik klaag niet, ik kom uitstekend rond. Bedenk ook dat ik pas op mijn 40e in een baan terecht kwam waar een pensioen aan verbonden was; ik heb de 25 jaar daarna heel dik moeten bijbetalen om aan een redelijk bedrag te komen. Tegenwoordig is dat beter geregeld. Maar het verbaast me dat iemand met een bruto inkomen van 37.000 dollar zelfs maar aan voedselbonnen durft te denken (Boston is een stuk goedkoper dan NY). Louboutins kunnen er dan niet meer af, maar een tandje lager in de uitgaven is toch niet zo moeilijk?
Geplaatst op: donderdag 23 december 2010 | Door: Frits+B



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Facebook: Banken stellen vlak voor beursgang winstverwachting naar beneden bij
Morgan Stanley, de zakenbank die de beursgang van Facebook begeleidde, verlaagde dagen voor de beursgang onverwachts de [...]

foto
Consumenten zijn weer somber
Het consumentenvertrouwen is er in mei niet beter op geworden. In april zagen we het nog enigszins zonnig in, maar deze [...]

foto
Waarschuwing: 'Er dreigt een verloren generatie'
De werkloosheid onder jongeren is hoog. Wereldwijd is 12,7 procent van de jongeren tussen 15 en 24 jaar zonder werk, [...]

foto
Zo verlaat Griekenland de euro: 7 verrassend simpele stappen
Als het zover is, hoe gaat dat dan?
1. De Griekse regering verklaart haar schulden niet meer te kunnen betalen [...]

foto
'Ik voorspel een bankrun in Italië en Spanje binnen een paar weken'
Volgens Jim Cramer - omstreden tv-beursgoeroe in de VS - is het eind in zicht. Volgens hem verliezen burgers en [...]

foto
De meest waardevolle merken doen het prima; ook in de crisis
De meeste waardevolle merken ter wereld doen het picobello; ook in de crisis. Een sterk merk is als een goede [...]
De Koppensneller
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

Hoofdredacteur Volkskrant noemt redacteuren 'makke schapen' (13:14) Villamedia

Wordt het volgende week toch nog lente (zelfs een beetje zomer) (09:44) KNMI

Afnemende steun voor lente-akkoord (18:40) 1vandaag

Nederlandse vogels sterven door dioxinevervuiling (16:25) Trouw

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Tue, 22 May 2012 17:20:43 +0200 (Tue, 22 May 2012 15:20:43 GMT)
Pagina gegenereerd: Tue, 22 May 2012 17:20:43 +0200 (Tue, 22 May 2012 15:20:43 GMT) 
Procestijd pagina: 0.344 sec.