DINSDAG 22 MEI 2012

Als je rijk wil worden: doe wat analisten afraden
maandag 27 december 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Economie

De Romeinen hadden Auguren die de toekomst voorspelden door de ingewanden te lezen van kippen. Wij hebben beursanalisten die voorspellen waar het heen gaat met de economie. Misschien had het Romeinse Rijk nog bestaan als de keizers niet in kippenlevers had geloofd en misschien was u wel rijk geweest als je precies dat had gedaan wat de analisten afraden.
Bij de crisis van 2007/2008 zaten de kenners er al volstrekt naast ('kopen' was het devies tot vlak voor de beurs 80 procent van zijn waarde verloor), maar dat heeft niet gemaakt dat de analisten een toontje lager zingen, dat er niet meer naar hen wordt geluisterd, of dat ze nu gelijk hebben.
Het Finaniceele Dagblad analyseert aan het eind van het jaar de adviezen.
Wat je zeker niet moest kopen, steeg twee keer meer dan de gemiddelde markt. Wat je zeker wel moest kopen daalde.

Niet verrassend na al het aantoonbare gepruts sinds de uitvinding van de beursanalist. Wat wel verrassend blijft: ook volgend jaar zullen de analisten ingewanden lezen, er naast zitten, en serieus genomen worden.

De mens is een wezen dat geneigd is tot het krankzinnige.



  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (13)
Goud verkopen dan maar.
Geplaatst op: maandag 27 december 2010 | Door: Ronald|

Inderdaad, trek je van het gekakel niks aan en probeer logisch te redeneren. Als ik veel geld had zou ik investeren in zeldzame metalen en opkomende technologie.
De beurs krabbelt weer op. De prijzen van olie en goud zullen ook blijven stijgen.
Tot zover uw professor Aad Roubini.
Geplaatst op: maandag 27 december 2010 | Door: Aad van Rooijen

Dat werd recent nog aangeraden door een Amerikaanse kenner toch?
Dus wellicht eerder kopen dan Ronald?
Geplaatst op: maandag 27 december 2010 | Door: LOL

Goud lijkt me onverstandig. Zodra de economie aantrekt zakt de goudprijs weer. Kijk maar naar de correlatie tussen goudprijs en economie.
Geplaatst op: maandag 27 december 2010 | Door: Jasper

Iedereen loopt te roepen dat je goud moet kopen, terwijl dit altime high staat. De enige reden waarom ze dat roepen is omdat ze al posities hebben ingenomen.
Geplaatst op: maandag 27 december 2010 | Door: jantje

@Jantje,

Voor de inflatie gecorrigeerd staat de goudprijs nog steeds lager dan in de hoogtijdagen van de jaren 70.

@Jasper,

Je economisch optimisme is hartverwarmend. Of het ook realistisch is zal nog moeten blijken.
Geplaatst op: maandag 27 december 2010 | Door: Willem

@ allemaal: als er geen verschillende meningen waren had je geen markt en geen handel. Dus lang leven de uiteenlopende meningen!
Geplaatst op: maandag 27 december 2010 | Door: Ben

huidige marktwerking in een notendop

1.Vraag
2.Aanbod
3.marktmanipulatie

........90% is tereurgesteld en armer en de andere 10% blij en rijker.
Geplaatst op: maandag 27 december 2010 | Door: james

Er is nog nooit een 'beursanalist' geweest die zei dat je aandelen moest verkopen. Zo iemand bestaat niet.

De economie gaat het komende jaar aantrekken, vooral de strop aantrekken, rond vele nekken.
Geplaatst op: maandag 27 december 2010 | Door: Karl Kraut

Eind 2007 vernam ik dat de beurzen zouden instorten, maar ik had andere dingen te doen.
Geplaatst op: maandag 27 december 2010 | Door: Juriste

Toen ik een jaar of 15 geleden tijdens de vele bubbels een interview hoorde op de radio waar de "kenner" doodleuk beweerde dat je aandelen nooit mag verkopen omdat ze op termijn altijd meer waard worden wist ik al genoeg over aandelen.

Je mag ze nooit verkopen, dus hoe zie je je geld dan ooit weer terug?
Als ik er alleen maar naar mag gaan kijken en mag genieten van hoeveel ze waard zijn geworden zonder dat ik er daadwerkelijk iets mee kan, waarom zou ik dan aandelen kopen en niet gewoon een treintje van de lego wat ik dan nog af en toe rondjes kan laten rijden?

Ik heb in ieder geval nog nooit spijt gehad van mijn beslissing destijds om nooit aandelen te kopen.
Geplaatst op: dinsdag 28 december 2010 | Door: LOL

.......90% is tereurgesteld en armer en de andere 10% blij en rijker.

Interessante "slip of the tongue" van james .....
Geplaatst op: dinsdag 28 december 2010 | Door: Henk v/d K

LOL, dat is weer een beetje het probleem: Er zijn zoveel "deskundigen" dat er altijd wel een te vinden is die datgene adviseerd waard je toevallig zin in hebt
Geplaatst op: dinsdag 28 december 2010 | Door: Ronald|



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Banken stelden vlak voor beursgang Facebook winstverwachting naar beneden bij
Morgan Stanley, een van de zakenbanken die de beursgang van Facebook begeleidde, verlaagde dagen voor de beursgang [...]

foto
Consumenten zijn weer somber
Het consumentenvertrouwen is er in mei niet beter op geworden. In april zagen we het nog enigszins zonnig in, maar deze [...]

foto
Waarschuwing: 'Er dreigt een verloren generatie'
De werkloosheid onder jongeren is hoog. Wereldwijd is 12,7 procent van de jongeren tussen 15 en 24 jaar zonder werk, [...]

foto
Zo verlaat Griekenland de euro: 7 verrassend simpele stappen
Als het zover is, hoe gaat dat dan?
1. De Griekse regering verklaart haar schulden niet meer te kunnen betalen [...]

foto
'Ik voorspel een bankrun in Italië en Spanje binnen een paar weken'
Volgens Jim Cramer - omstreden tv-beursgoeroe in de VS - is het eind in zicht. Volgens hem verliezen burgers en [...]

foto
De meest waardevolle merken doen het prima; ook in de crisis
De meeste waardevolle merken ter wereld doen het picobello; ook in de crisis. Een sterk merk is als een goede [...]
De Koppensneller
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

Hoofdredacteur Volkskrant noemt redacteuren 'makke schapen' (13:14) Villamedia

Wordt het volgende week toch nog lente (zelfs een beetje zomer) (09:44) KNMI

Afnemende steun voor lente-akkoord (18:40) 1vandaag

Nederlandse vogels sterven door dioxinevervuiling (16:25) Trouw

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Tue, 22 May 2012 17:59:26 +0200 (Tue, 22 May 2012 15:59:26 GMT)
Pagina gegenereerd: Tue, 22 May 2012 17:59:26 +0200 (Tue, 22 May 2012 15:59:26 GMT) 
Procestijd pagina: 0.3 sec.