WOENSDAG 23 MEI 2012

ING: stank voor dank
dinsdag 21 april 2009
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Economie

ING, de afgelopen maanden tot twee keer toe met miljarden door de staat gered van de ondergang, draagt er als dank daarvoor aan bij dat de kans stijgt dat Nederlandse ondernemingen in moeilijkheden komen, in buitenlandse handen komen, of op de fles gaan. 
Doordat ING zich de afgelopen maanden steeds meer heeft teruggetrokken als grootaandeelhouder in tal van Nederlandse bedrijven, worden de Nederlandse bedrijven kwetsbaarder voor de invloed van buitenlandse aandeelhouders. Dat onthult De Volkskrant vandaag. 
ING is via zijn dochterbedrijf Nationale Nederlanden al jarenlang grootaandeelhouder in tientallen Nederlandse bedrijven. De bankverzekeraar, die twee keer is gered door de Nederlandse staat, keert Nederlandse bedrijven nu de rug toe. 
In zeventien beursbedrijven heeft ING zijn belang afgebouwd, blijkt uit gegevens van de Autoriteit Financiële Markten. Ook bij grote ondernemingen als Unilever, Wolters Kluwer, Reed Elsevier, AkzoNobel, DSM en Randstad trok ING zich terug als grootaandeelhouder. 
Detail: deze operatie stank voor dank staat nog altijd mede onder leiding van Wim Kok. Volgende week treedt Kok af als commissaris, maar het beleid van de afgelopen acht jaar stond mede onder zijn eindverantwoordelijkheid. 
Bron: De Volkskrant

Bron: De Volkskrant

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (1)
zonder dat ik daar opdracht toe had gegeven werd het geld,dat ik gereserveerd had voor mijn begrafenis, overgeboekt naar een deurwaarder die vindt dat ik zonodig belasting moet betalen aan een stadsbestuur dat al zoveel mensen van het eigen volk had laten steriliseren dat het eigen volk uitsterft. Daarom moeten ze nu genoegen nemen met idioten uit andere landen, want het eigen volk sterft uit, maar moet je deaarvoor nouw zonodigt belasting betalen?? Ik heb last van terminale hersenkneuzing en daardoor dringt het allemaal niet zo door, maar desondanks gelden mensenreechten ook voor mij
Geplaatst op: dinsdag 21 april 2009 | Door: Lugtigheid ()



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
De verkoop van vulpennen stijgt
Je zou verwachten dat e-mail en de balpen de vulpen ten grave hebben gedragen. Maar de verkoop van Parkers, Mont [...]

foto
Historisch plan: 'hypotheekrente voor iedereen in 30 jaar afbouwen'
Om de doorstroming op de huizenmarkt weer op gang te brengen, moet de hypotheekrenteaftrek voor alle huizenbezitters in [...]

foto
Vestia is banken te slim af
De banken, die nog miljarden willen hebben van woningcorporatie Vestia, dachten een sterk onderhandelingswapen te [...]

foto
Amsterdam blijft aantrekkelijkste gemeente
Amsterdam is nog steeds de aantrekkelijkste gemeente van Nederland, gevolgd door Utrecht en Den Bosch. Emmen is voor [...]

foto
De rekening van Grexit
Wat gaat het rechtstreeks kosten als Griekenland de euro uitgaat. Voor Nederland dus  €17,8 miljard. Voor [...]

foto
Miljoenenclaim Boekhoorn bevestigd door oud-werknemer Cyrte
De al jaren slepende rechtszaak tussen investeerder Marcel Boekhoorn en Frank Botman heeft een nieuwe wending gekregen. [...]
De Koppensneller
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

Hoofdredacteur Volkskrant noemt redacteuren 'makke schapen' (13:14) Villamedia

Wordt het volgende week toch nog lente (zelfs een beetje zomer) (09:44) KNMI

Afnemende steun voor lente-akkoord (18:40) 1vandaag

Nederlandse vogels sterven door dioxinevervuiling (16:25) Trouw

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Wed, 23 May 2012 08:48:12 +0200 (Wed, 23 May 2012 06:48:12 GMT)
Pagina gegenereerd: Wed, 23 May 2012 08:48:12 +0200 (Wed, 23 May 2012 06:48:12 GMT) 
Procestijd pagina: 0.31 sec.