WOENSDAG 23 MEI 2012

Financial Times: nu is de beurt aan België...
dinsdag 11 januari 2011
Door: Emmeke Smit
Categorie: Economie

De Europese Centrale Bank heeft maandag koortsachtig Portugese obligaties opgekocht om de ineenstorting van dat land uit te stellen. Dat opkopen biedt geen blijvend soelaas, maar biedt de Europese leiders de tijd te doen wat ze al drie maanden geleden moesten doen: Portugal redden.
Dat heeft, schrijft de Financial Times, extra haast omdat de financiële markten een nieuw slachtoffer in het vizier hebben: België. Dat land krijgt het moeilijk. De schulden van België zijn relatief zeer hoog (na Griekenland en Ierland het hoogste van de EU), maar dat was overkomelijk als de markten zouden blijven geloven dat België wordt geregeerd.
Die overtuiging is verdwenen nu de formatie van een nieuwe regering terug is bij af.
Er moeten stevige financiële maatregelen worden genomen en het ontbreekt aan een regering om dat te doen.
Maar voordat de markten België op de knieën dwingen is eerst Portugal aan de beurt. Verwacht wordt dat de Portugezen midden deze week de strijd zullen opgeven en zich zullen wenden tot het noodfonds van de EU. En als gevolg daarvan de komende jaren draconische bezuinigingen gaan uitvoeren.
Die draconische bezuinigingen zijn in België niet aan de orde. Nog niet.

Bron: Financial Times (betaald)

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (6)
Gelukkig bezitten de Belgische burgers de macht, waar het economisch goed mee gaat, nu zelfs beter als "met" een regering.
Geplaatst op: dinsdag 11 januari 2011 | Door: loper

Inderdaad. Dit toont aan deat de speculantengewoon domme jakhalzen zijn die kijken waar ze bijten kunnen.

De Belgische staatsschuld is hoog, maar de Belgische economie is gezond. Er is een flink overschot op de betalingsbalangs. België kan zijn schulden net zo goed betalen als Nedereland dat kan.

En België heeft in tegenstelling tot de PIIGS een rijke bevolking. De Belgische bevolking heeft zóveel spaargeld dat het de hele staatsschuld in 1x kan aflossen en dan nog overhouden.

België financieel aanvallen is zinloos.
Geplaatst op: dinsdag 11 januari 2011 | Door: Ronald|

jim rogers is the man to watch, gisteravond in Tegenlicht
Geplaatst op: dinsdag 11 januari 2011 | Door: satoricaster

Voor wie zin en tijd heeft: http://www.nber.org~wbuiter/DoN.pdf
Geplaatst op: dinsdag 11 januari 2011 | Door: Karl Kraut

Tegen de tijd dat ook Belgie de Griekse 10% rente moet betalen piepen de optimisten wel anders. Belgie heeft een BNP van zo'n 275 miljard, en een schuld die ongeveer 120% daarvan is, dus ruim 320 miljard.

Dus die 1% extra rente die ze nu al extra moeten betalen sinds begin vorig jaar kost al een extra 3 miljard per jaar. Bovenop de 12 miljard rente...Au!

Als je dan 30 miljard aan rente moet betalen, laat staan wilt aflossen ben je gewoon heel erg de pielemuis.

De echte vraag is: wie wil Belgie redden? De eigen politici duidelijk niet, die laten de mensen verrekken.
Geplaatst op: dinsdag 11 januari 2011 | Door: zoef de haas

Wat ik nog vergat te schrijven: 12 maanden geleden was er in Nederland nog een discussie (vooral bij de PvdA) of de overheid extra uit moest lenen en geven om de economie te pushen...Hoe snel kan het veranderen...
Geplaatst op: dinsdag 11 januari 2011 | Door: zoef de haas



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Nieuw schandaal rond Facebook beursgang
Er was al bekend dat enkele grote investeerders vlak voor de beursgang van de banken te horen hadden gekregen dat [...]

foto
De verkoop van vulpennen stijgt
Je zou verwachten dat e-mail en de balpen de vulpen ten grave hebben gedragen. Maar de verkoop van Parkers, Mont [...]

foto
Historisch plan: 'hypotheekrente voor iedereen in 30 jaar afbouwen'
Om de doorstroming op de huizenmarkt weer op gang te brengen, moet de hypotheekrenteaftrek voor alle huizenbezitters in [...]

foto
Vestia is banken te slim af
De banken, die nog miljarden willen hebben van woningcorporatie Vestia, dachten een sterk onderhandelingswapen te [...]

foto
Amsterdam blijft aantrekkelijkste gemeente
Amsterdam is nog steeds de aantrekkelijkste gemeente van Nederland, gevolgd door Utrecht en Den Bosch. Emmen is voor [...]

foto
De rekening van Grexit
Wat gaat het rechtstreeks kosten als Griekenland de euro uitgaat. Voor Nederland dus  €17,8 miljard. Voor [...]
De Koppensneller
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

Hoofdredacteur Volkskrant noemt redacteuren 'makke schapen' (13:14) Villamedia

Wordt het volgende week toch nog lente (zelfs een beetje zomer) (09:44) KNMI

Afnemende steun voor lente-akkoord (18:40) 1vandaag

Nederlandse vogels sterven door dioxinevervuiling (16:25) Trouw

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Wed, 23 May 2012 09:36:49 +0200 (Wed, 23 May 2012 07:36:49 GMT)
Pagina gegenereerd: Wed, 23 May 2012 09:36:49 +0200 (Wed, 23 May 2012 07:36:49 GMT) 
Procestijd pagina: 0.31 sec.