Reacties (19)
Wat is een ramp in deze?
Moeten die Iraniërs maar niet zo stom zijn hun reactor terug op te starten.
Zeggen de Russen zelf.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: Carlo
"Als de vrees van de Russen gegrond is, heeft de cyberaanval niet voor een grtotere veiligheid in het gebied gezorgd, maar voor een extra bedreiging."
Dat is maar hoe je het bekijkt. De veiligheid in Iran neemt inderdaad niet toe als de reactor ontploft, dus ja, "in het gebied". Maar hoe groot is "het gebied" ?
Voor de veiligheid in Israël lijkt het me bijzonder positief als deze reactor ontploft bij het opstarten. en gezien het feit dat Iran zijn uiterste best doet om raketten te ontwikkelen die Europa kunnen bereiken lijkt het mij ook wel een fijn idee als deze reactor er zo spoedig mogelijk na het ingebruiknemen op gewelddadige wijze mee ophoudt.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: Ronald|
Beetje een enge reactie van Ronald. Zelfs voor zijn doen.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: Bob
Het is een vreemd verhaal .
Een wasmachine is tegenwoordig ook software geprogrammeerd.
Om bij dat program te komen moet er wel contact gemaakt worden met de machine.
Dat lukt de buurman nooit op afstand al zou hij een PC van onze lieve Heer hebben.
Sabotage is mogelijk in dit geval.
Door een in Amerika/Israël opgeleide deskundige.
Moeilijker als de buurman met zijn hemel PC denk ik.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: Bas
Bob
Het schijnt dat het aantal slachtoffers en de leefomstandigheden in Tsjernobyl meevallen ondanks de melt down.
http://www.milieuloket.nl/9353000/1/j9vvhurbs7rzkq9/vh3nksj6y3yc?ctx=vhurdyxqm8zb&start_tab0=10
Natuurlijk is dit tegen het zere been van Groenpies.
http://www.greenpeace.nl/news/gevolgen-van-tsjernobyl-vallen
Als het meevalt, heeft GP ongelijk. Hoe zit het dan met zijn donaties/subsidies?
Alleen slecht nieuws en mogelijke apocalypsen leveren geld op, bv. de angst- en haatzaaierij door de klimatofoben.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: Carlo
@Bas: Het stuxnet virus verspreidde zich met USB-sticks, die inderdaad op een of andere manier naar binnen gesmokkeld moeten zijn.
En ik sluit me aan bij de overige reacties: Een bedreiging voor wie? De Iraniers?
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: Jasper
Bob, wat is er eng dan? Heb je liever dat de kerncentrale op zijn gemak opstart en dat men uitgebreid de kans krijgt om zijn atoombom te ontwikkelen? Iran roept vaak genoeg dat Israel van de kaart geveegd moet worden. Je kunt er donder op zeggen dat als ze een kernwapen kunnen maken en langeafstandraketten hebben ze ook de rest van de wereld zullen gaan bedreigen.
Vindt jij dat leuk? Is dat niet eng?
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: Ronald|
Ik las vandaag, maar ben helaas vergeten waar, dat de dood van de heer Maboeach in Dubai kon gebeuren omdat er in zijn computer een Trojaanse paard was binnen geslopen en zo kon men lezen wanneer hij in Dubai zou zijn. Dat was immers niet algemeen bekend.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: Dorith
Ahem,
Het is geen kerncentrale maar een uranium verrijkingfabriek.
Met duizenden sneldraaiende centrifuges wordt het gasvormige uranium geleidelijk verrijkt.
De truc van Stuxnet was om het toerental van die centrifuges te saboteren via de aansturende computer (PLC) zonder dat de centrale computer dit waarnam.
Het hele? verhaal staat goed omschreven in de NYT. Overigens onbegrijpelijk dat zo'n verhaal op straat komt. Interessant maar wie is er mee gediend dat deze ideeen publiek worden?
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: besserwessie
En de olieprijs, hij steeg maar door.
Groetjes van Poetin en Ahmadinejad.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: w+i+m
Euh, kwestie van het besturingssysteem opnieuw installeren lijkt me, dan is het virus gegarandeerd weg en werkt alles weer zoals vroeger. Het lijkt me ook buitengewoon onwaarschijnlijk dat Iran hierdoor jaren vertraging oploopt.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: Jan
Haahahahaa, ja hoor Jan, die verrijkingssystemen draaien allemaal op één PC'tje. Gewoon ff Windows 7 opnieuw installeren gaat het beste virus van het moment echt niet weg, hoe buitengewoon onwaarschijnlijk jij dat ook vind.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: De Zienert
@Zienert. Jan heeft gelijk. Voor een keer.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: Bob
Wat in het artikel niet staat, maar mijn inziens overduidelijk is, is het volgende. De zin: het toerental van de centrifuges werd veranderd is de trigger.
Iedereen die een wasmachine heeft (gehad) die het niet lekker meer deed weer was resonantie is: het ding staat te trillen als een gek.
Als je dit doet met een ultracentrifuge, waar alles gedaan wordt om het resoneren te voorkomen, veroorzaak je onherstelbare schade aan de lagers en ophanging van de centrifuge. De centrifuge is in werkelijkheid een lange, holle, buis die enorm hard ronddraait, en dus heel veel bewegingsenergie heeft. Gaat zo'n ding slingeren dan kan de boel zelfs uit elkaar klappen. De onderdelen van zo'n ultracentrifuge zijn heel moeilijk te krijgen, laat staan na te maken, en daarom is de boel zo volledig naar zijn grootje.
De foto bij dit artikel is trouwens van een "gewone" kerncentrale, niet de centrifugefabriek waar het hier om gaat.
Die maakt Plutonium, maar dat wordt door de Russen goed beheerd onder internationaal toezicht (hoop ik). Als die niet opstart is er geen man overboord.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: zoef de haas
O ja, voor de duidelijkheid: de Israelies hebben dus het critische resonantiegetal bepaald in Dimona en alle centrifuges in de Iraanse centrale op dat toerental gezet. Bingo! Geniaal.
Geplaatst op: maandag 17 januari 2011 | Door: zoef de haas
@zoef de haas
Als dat de Israeliers is gelukt moeten de Iraniers dus nieuwe centrifuges bouwen/kopen. Dat dat Iran niet zoveel moeite kost volgt uit het feit dat ze al duizenden centrifuges hebben, ze kunnen die dingen dus en masse bouwen/kopen.
Geplaatst op: dinsdag 18 januari 2011 | Door: Jan
Dom gezwets van het Westen! Kijk liever wat de Russen er zelf van denken:
http://rt.com/news/iran-bushehr-stuxnet-sotnikov/
Geplaatst op: dinsdag 18 januari 2011 | Door: Kemper
@Kemper
Russia Today zou beweren dat de Aarde plat was als het rond zijn van de Aarde de Russische trots/de wil van Poetin niet uit komt. Maar zelfs een kapot horloge heeft twee keer per dag gelijk, zo ook RT in dit geval (in zoverre dat Stuxnet geen langdurige vertragingen heeft veroorzaakt).
Geplaatst op: dinsdag 18 januari 2011 | Door: Jan
Slimme strategie van de Russen, veel effectiever dan de VN-veiligheidsraadresoluties van de VS. Gewoon zeggen dat de reactor stuk is en dat ze een nieuwe moeten bouwen. Geniaal gewoon.
Geplaatst op: dinsdag 18 januari 2011 | Door: JS
Reageren