WOENSDAG 23 MEI 2012

Wie is toch die Nederlandse mysterieuze zakenman?
dinsdag 18 januari 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Politiek

In november 2010 werd de Nederlandse zakenman Jorrit Faassen (30) in Moskou in zijn BMW klemgereden door twee auto's. Welingelichte Kringen meldde dat Faassen werd afgetuigd door de bewakers waren van Matvej Oerin, een 34-jarige Russische bankier. Omdat de Nederlander de nummerplaten had onthouden en ze doorgaf aan de politie, werden Oerin en zijn mannen al spoedig ingerekend. In Oerins auto zouden wapens en drugs zijn aangetroffen en bij huiszoeking zou de politie ook bewijzen van omkoping hebben gevonden.
Faassen, vice-voorzitter van de raad van bestuur van een Russisch consultancybedrijf, moet volgens Russische bloggers en journalisten een man met connecties zijn, schrijft Geert Groot Koerkamp, correspondent in Moskou voor onder andere de Wereldomroep. Maar Faassen is slechts bekend bij een handjevol ingewijden, ondanks de hoge posten die hij in Moskou heeft bekleed, zoals onroerendgoedspecialist bij Gazprombank-Invest en vice-president van Stroitransgaz, een van Rusland grootste bouwbedrijven.
En omdat er niet meer over hem bekend is, draait de geruchtenmachine inmiddels op volle toeren. Zo blijkt dat vrijwel onmiddellijk na het incident het zakenimperium van bankier Oerin is begonnen in te storten; de Russische centrale bank trekt de licenties in van twee van Oerins vijf banken. Bovendien zou Oerin naast het aftuigen van de Nederlander mogelijk nog meer op zijn kerfstok hebben. Dat wordt nog onderzocht. Kortom, het ziet er niet best uit voor de jonge bankier. Het gebruikte geweld tegen de Nederlander kan hem zeven jaar gevangenisstraf opleveren plus nog ettelijke jaren als hij ook schuldig wordt bevonden aan bijvoorbeeld poging tot omkoping.

Maar de grote vraag blijft wie toch Jorrit Faassen is. 'Als je probeert een antwoord te vinden op de vraag waarom een Nederlandse staatsburger zo’n gewichtige figuur kan worden, dan komt er maar één logisch antwoord in je hoofd op: dat hij de schoonzoon is van een heel belangrijk iemand', concludeerde journaliste Joelia Latynina al in december op de radiozender Echo Moskvy. Een Russische collega van Forbes vulde aan: 'Zeer goed geïnformeerde roddelaars schrijven dat de Nederlandse ingezetene Jorrit Joost Faassen de gelukkige schoonzoon is van premier V.V. Poetin, de man van zijn oudste dochter.'
De roddel is volgens Groot Koerkamp bevestigd noch ontkend.

Bron: Wereldomroep

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (4)
Spannend! En misschien is het waar.
Wel amateuristisch trouwens van die bewakers om rond te rijden met nummerplaten die op eigen naam zijn geregistreerd.
Geplaatst op: dinsdag 18 januari 2011 | Door: Aad van Rooijen

Zo ziet u maar weer overal waar een......... Aanwezig is. Dreigt er een tweespalting te ontstaan!
Geplaatst op: dinsdag 18 januari 2011 | Door: Een vreemde vogel!!

Sinds wanneer zou in Rusland de rechtsstaat werken? Is dat de bron van alle speculaties, of rechtvaardigt het juist de achterdocht?
Geplaatst op: dinsdag 18 januari 2011 | Door: Adanedhel

Ja, hij ziet er ook echt uit als een belangrijk zakenman.
Geplaatst op: woensdag 19 januari 2011 | Door: Bob1



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
President Hollande verandert nu al de dynamiek in Europa
De leiders van Spanje, Italië en Frankrijk zijn in opstand. Morgen zal dit trio (het 'Latijnse Blok') tijdens de [...]

foto
Dossier: Wie is Valérie Trierweiler?
Valérie Trierweiler is de echtgenoot van Hollande. Ze is geboren in 1965 in Angers, heeft drie zonen uit een [...]

foto
Grote kans dat Obama wint (met video-uitleg)
Barack Obama kan zeker niet achterover leunen. Maar de voorspellingen geven hem wel een goede kans dat hij op 6 [...]

foto
Een bijstandsuitkering krijgen is nog altijd tamelijk simpel
Op papier krijg je alleen bijstand als je niks anders hebt. De praktijk is anders. Gemeenten stimuleren [...]

foto
Weer geheimzinnig gedoe: Groen Links heeft nog twee - onbekende - kandidaten
Groen Links houdt opnieuw een deel van de

foto
D66: de 40-urige werkweek terug, weg met ATV
Om de welvaartsstaat betaalbaar te houden moet een werkweek van 40 uur weer de standaard worden. Kamerlid Wouter [...]
De Koppensneller
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

Hoofdredacteur Volkskrant noemt redacteuren 'makke schapen' (13:14) Villamedia

Wordt het volgende week toch nog lente (zelfs een beetje zomer) (09:44) KNMI

Afnemende steun voor lente-akkoord (18:40) 1vandaag

Nederlandse vogels sterven door dioxinevervuiling (16:25) Trouw

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Wed, 23 May 2012 10:41:56 +0200 (Wed, 23 May 2012 08:41:56 GMT)
Pagina gegenereerd: Wed, 23 May 2012 10:41:56 +0200 (Wed, 23 May 2012 08:41:56 GMT) 
Procestijd pagina: 0.341 sec.