WOENSDAG 23 MEI 2012

Heterdaad. De (vorige) Paus beval alles in de doofpot te stoppen
woensdag 19 januari 2011
Door: Désirée du Roy
Categorie: Politiek

Vanavond zal de Ierse televisie een document uit 1997 onthullen waarin het Vaticaan nadrukkelijk de geestelijkheid beveelt misbruik zaken niet aan de bevoegde autoriteiten over te dragen.
De Ierse bisschoppen waren destijds van plan een aantal notoire misbruikers aan te geven bij de politie. 
Het Vaticaan verbood hen dit, 'om kerkrechtelijke en morele redenen'. Een van de redenen die de Heilige Stoel geeft is dat priesters als ze worden aangeklaagd een beroep zouden kunnen doen op het Vaticaan en de Paus. En dat moest tot iedere prijs worden voorkomen.
In 1999 werd de vergadering van Ierse bisschoppen nogmaals toegesproken door een Curie-kardinaal: 'U bent priesters, geen politeagenten'.

Associated Press informeerde bij het Vaticaan wat te denken van de brief. De woordvoerder zegt dat we hem mogelijk verkeerd begrijpen. Sommige priesters gingen zich aan jongetjes te buiten in de Biechtstoel, en dat valt onder het biechtgeheim
Welingelichte Kringen heeft dit niet verzonnen. En AP vermoedelijk ook niet.

Bron: Irish Times

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (14)
U bent priesters, geen kinderverkrachters was de metafysische boodschap aldus Antoine Bodar.
Geplaatst op: woensdag 19 januari 2011 | Door: satoricaster

Ha ha, maar die (vorige) paus heeft wel op miraculeuze wijze een non genezen van Parkinson. Dus niet meer zeuren en gewoon heilig verklaren. God houdt van u, dat dan weer wel.
Geplaatst op: woensdag 19 januari 2011 | Door: Cornelis Berend

En die vorige maakte zeker dat hij heilig word verklaard door zijn opvolger.
Weten die lui iets wat wat ik, ongelovige, niet weet?
Geplaatst op: woensdag 19 januari 2011 | Door: Bas

Heb de brief vergroot op mijn beeldscherm, maar kan hem echt niet lezen. Link voert ook niet naar een kopie van deze brief. Jammer, ik oordeel liefst zelf.
Maar goed, ervan uitgaande dat deze samenvatting waar is, lijkt dit een hard bewijs dat de Katholieke Kerk georganiseerde misdaad is. Ze onttrekt zich immers aan de wet en misbruikt hierarchie om misdaden te verdoezelen.
Lijkt me goede zaak als dit als 'trigger' wordt gebruikt om dat hele systeem daar te moderniseren. Meer gekleurde kardinalen, condooms aanmoedigen, gelijkwaardigheid van vrouwen, dat werk. En als ze dat niet willen, is opheffen van de RK kerk zo'n slechte optie nog niet.
Geplaatst op: woensdag 19 januari 2011 | Door: Johan

Maar goed, dat je dus in 2011 kinderen op de wereld kan zetten én katholiek kan zijn, om nog maar even te zwijgen dat je die kinderen laat dopen en toevertrouwt aan "catechisatie"... Brrr, hoe weinig kan er onder een schedeldak zitten om het lichaam nog te laten functioneren. Een tiental hersencellen d'r af en de kringspiercontrole valt weg.
Geplaatst op: woensdag 19 januari 2011 | Door: Cornelis Berend

Het is goed beschouwd heel ernstig wat er allemaal boven komt drijven bij de RK kerk. Ik wil niemand's geestelijk houvast afnemen, er zullen ongetwijfeld heel goede redenen zijn om gelovig en katholiek te willen zijn. Maar zoals de kerk nu is, met al die schandalig achterhaalde opvattingen over morele en levensbeschouwelijke thema's, het totale gebrek aan maatschappeijk debat, de geslotenheid, het vasthouden aan rituelen en tradities die doel op zichzelf zijn geworden ipv een middel om ergens te komen en dan de pedofilieschandalen er nog overheen met de misdadige doofpotcultuur... Hoe kun je nog met goed fatsoen jezelf lid van deze kerk noemen zonder schaamtegevoel en verregaande vervreemding van zo'n organisatie? Als de gelovigen niet zelf iets doen, een soort van interne revolutie ofzo, hoeven ze niet langer op geloofwaardigheid te rekenen. Braaf naar de zondagsmis blijven gaan en je mening prive houden, is geen optie meer als je nog niet bejaard bent. Ben benieuwd of er iets gaat gebeuren van binnenuit maar zie voorlopig nog niets. Het enige alternatief is de kerk verlaten, met al z'n poppenkast erbij.
Geplaatst op: woensdag 19 januari 2011 | Door: Frans

De RKK is gewoon een criminele organisatie avant la letre. Dus gewoon vervolgen die smerige bende pedotuig.
Geplaatst op: woensdag 19 januari 2011 | Door: Zambezi

Weggewikt en nooit meer doen, Rachid.....
Geplaatst op: woensdag 19 januari 2011 | Door: Mocroolicious

homo, alleen wij, zegt de kerk dus.
Geplaatst op: donderdag 20 januari 2011 | Door: janb

lieve johan, klik even op irish times.
Geplaatst op: donderdag 20 januari 2011 | Door: janb

Ja.Ja!!
Geplaatst op: donderdag 20 januari 2011 | Door: Marcel

@janb, uiteraard daarmee begonnen. Daar stond zelfs niet deze afbeelding van de brief.
Geplaatst op: donderdag 20 januari 2011 | Door: Johan

Mocroolicious: "En dan heb je nog Ronald en Carlo die dat soort onzedelijke praktijken proberen te verdedigen!"

Ik ben bereid veel door de vingers te zien van een dwaas, maar geen laster.
Ik eis dat je dit onmiddellijk rectificeert.
Doe je dit niet dan verwacht ik van de redactie dat ze haar plicht doet op grond van de huisregels en je comment verwijderd..
Geplaatst op: donderdag 20 januari 2011 | Door: Carlo

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 20 januari 2011 | Door: Mocrolicious



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
President Hollande verandert nu al de dynamiek in Europa
De leiders van Spanje, Italië en Frankrijk zijn in opstand. Morgen zal dit trio (het 'Latijnse Blok') tijdens de [...]

foto
Dossier: Wie is Valérie Trierweiler?
Valérie Trierweiler is de echtgenoot van Hollande. Ze is geboren in 1965 in Angers, heeft drie zonen uit een [...]

foto
Grote kans dat Obama wint (met video-uitleg)
Barack Obama kan zeker niet achterover leunen. Maar de voorspellingen geven hem wel een goede kans dat hij op 6 [...]

foto
Een bijstandsuitkering krijgen is nog altijd tamelijk simpel
Op papier krijg je alleen bijstand als je niks anders hebt. De praktijk is anders. Gemeenten stimuleren [...]

foto
Weer geheimzinnig gedoe: Groen Links heeft nog twee - onbekende - kandidaten
Groen Links houdt opnieuw een deel van de

foto
D66: de 40-urige werkweek terug, weg met ATV
Om de welvaartsstaat betaalbaar te houden moet een werkweek van 40 uur weer de standaard worden. Kamerlid Wouter [...]
De Koppensneller
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

Hoofdredacteur Volkskrant noemt redacteuren 'makke schapen' (13:14) Villamedia

Wordt het volgende week toch nog lente (zelfs een beetje zomer) (09:44) KNMI

Afnemende steun voor lente-akkoord (18:40) 1vandaag

Nederlandse vogels sterven door dioxinevervuiling (16:25) Trouw

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Wed, 23 May 2012 10:52:10 +0200 (Wed, 23 May 2012 08:52:10 GMT)
Pagina gegenereerd: Wed, 23 May 2012 10:52:10 +0200 (Wed, 23 May 2012 08:52:10 GMT) 
Procestijd pagina: 0.361 sec.