WOENSDAG 23 MEI 2012

Bert Wagendorp
Leugens
woensdag 26 januari 2011
Categorie: HET BLOG


Op 31 maart 2008 schreef onze toenmalige correspondent in Israël, Alex Burghoorn, een stuk over het vredesoverleg tussen Palestijnen en Israëli’s, onder de kop: ‘Wat het overleg voorstelt, mag Joost weten’.


Daar zagen we de wanhoop van de journalist. Ik herkende die meteen: tijdens het vredesoverleg in Noord-Ierland, in de tweede helft van de jaren negentig, had ik als correspondent in Londen menig stuk onder dezelfde kop kunnen schrijven. Maar ik was te laf om mijn onwetendheid te erkennen en legde mij daarom toe op de creatieve speculatie.

Na WikiLeaks hebben we nu PaliLeaks, geheime documenten uit de binnenkamers van de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten, onder meer uit 2008. Daaruit blijkt dat Burghoorn gelijk had met zijn moedeloze analyse. Pas nu blijkt wat het overleg voorstelde - zelfs de meest creatieve speculaties van drie jaar geleden zaten er ver naast.

Lees verder in de Volkskrant.

Bron: de Volkskrant

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
"Alex Burghoorn haalde destijds Thomas Friedman aan, die over het Midden-Oosten schreef: ‘Het echte verhaal schuilt soms in het lawaai en soms in de stilte. Soms is wat wordt gezegd het echte verhaal en soms is wat niet wordt gezegd het echte verhaal.’"

Het echte verhaal is niet het lawaai van Ian Buruma, Thomas von der Dunk en Anja Meulenbelt. Evenmin dat van Van Agt, Gretta Duisenberg en al die andere politiek correcten, die elke discussie versmoren in de demonisaties van hun tegenstanders.
Net als in de klimaathysterie het rumoer van de opwarmingsconformisten de kirtiek smoort van de klimaatssceptici.
Het is als met de Goelag destijds. de waarheid zweeg en de leugen regeerde.
In Moscou en bij de fellow travellers.

Maar het echte was en is het kermen van de slachtoffers, het ontploffen van bommen in metro's en op vliegvelden, het afschieten van Hamas- en Hezbollahraketten, en de stilte van het graf na hun succes of van de weerwraak.
Geplaatst op: woensdag 26 januari 2011 | Door: Carlo

De linkse media wauwelden al die tijd het Palestijnse propagandafabeltje na dat ze niet konden onderhandelen zonder bouwstop......
Geplaatst op: woensdag 26 januari 2011 | Door: Likoed Nederland ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 1 februari 2011 | Door: seksene



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Beatrijs Ritsema
Facebook, het moderne poesiealbum
De aandelen Facebook zijn kort na de beursgang achteruit gekacheld van 38 naar 34 dollar. Beleggers zijn dus alweer [...]

Sylvain Ephimenco
Laat Hare Majesteit dan een mooi gebaar maken in deze zware tijden
Het begrotingsakkoord, dat mensen hard treft, is de inzet bij de volgende verkiezingen. De neopopulisten zullen geen [...]

Nausicaa Marbe
De echte BAM! van dit jaar: de G500 van Sywert van Lienden
Zo was je een rijzende ster binnen je partij, zo ben je ineens een hinderlijke figuur. Zo word je door de politieke [...]

Sheila Sitalsing
Mark Rutte is een bullebak
Dus Mark Rutte is helemaal niet de aimabele, joviale, tweeduimenomhoog, sympathieke, sportieve, goedlachse, [...]

Youp van 't Hek
Zapduim uit de kom
Afgelopen donderdag gaat mijn mobiele telefoon. Het is Henk Bleker. De Henk Bleker? Inderdaad: de Henk Bleker. Ik mag [...]

Raoul Heertje
Zogenaamd Joods clubje
Heb je het gehoord? De Vereniging van Joodse Organisaties (VJO) wil overleg met de minister van Onderwijs over het [...]
ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Wed, 23 May 2012 18:24:48 +0200 (Wed, 23 May 2012 16:24:48 GMT)
Pagina gegenereerd: Wed, 23 May 2012 18:24:48 +0200 (Wed, 23 May 2012 16:24:48 GMT) 
Procestijd pagina: 0.292 sec.