WOENSDAG 23 MEI 2012

Ben Ali moet het nu ook al zonder privé-jet doen
woensdag 2 februari 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Politiek

Het leven van de verdreven Tunesische dictator Ben Ali wordt er niet gemakkelijker op. Nu moet hij het ook al zonder Bombardier privé-jet doen. In beslag genomen door de Fransen nadat de organisaties Sherpa, Transparency International France en de Arab Commission for Human Rights gisteren hebben aangekondigd hem voor de rechter te willen voor corruptie, witwassen en het misbruiken van overheidsgelden, meldt de BBC.
De drie organisaties schatten dat Ben Ali en zijn gevolg in 23 jaar ruim 4,5 miljard euro bij elkaar hebben geharkt, waar onder vastgoed in Parijs, in de Alpen en aan de Côte d’ Azur.
De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn inmiddels akkoord dat Ali's banktegoeden worden bevroren. Een van die ministers, de Franse Michele Alliot-Marie, ligt in eigen land behoorlijk onder vuur. Ze had Ben Ali een paar dagen voordat hij Tunesië moest verlaten nog een politietraining aangeboden, zodat hij de revolutie de kop in kon drukken. En gisteren heeft ze erkend dat ze onlangs een familie-uitje heeft geaccepteerd met de privé-jet van een Tunesische zakenman. Dat hij hechte banden had met Ben Ali, dat heeft ze weer ontkend.

Bron: BBC

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
Tjonge jonge, al die bevroren banktegoeden in de wereld.. Van Idi Amin, die foute De Klerck, Noriega, en al die anderen.. Ligt dat geld nog immer vastgevroren in de kluis overigens? Waarom lezen we zo weinig over dat de Zwitserse of Oostenrijkse (of vanuit welk land dan ook) Bank verheugd kan meedelen dat het geld weer is vrijgegeven en is terug gepompt in de deviezen van het land wat zo jammerlijk al die jaren is leeg gezogen, en dat het geld wordt gebruikt om het land weer op te bouwen...
Geplaatst op: woensdag 2 februari 2011 | Door: globeral

Men wordt in de EU wel erg laat wakker. Nu men ziet dat alles verkeerd gaat, wil de EU zelf het zinkend schip verlaten. Hoe zit het met al die dictaturen waar geld voor ontwikkelingshulp naar toe wordt gestuurd. WAT EEN THEATER.
Geplaatst op: woensdag 2 februari 2011 | Door: cavallo

En zo hebben ze het met wijlen Saddam ook gedaan. Eerst een despoot steun verlenen met de kennis, dat hij hun belangen behartigt. Maar zodra die geen positieve boodschap meer heeft richting de westerse imperialisten, jah. Dan is zijn ass niet meer safe!!!

En zo creeërt het Westen haar eigen ondergang.
Geplaatst op: woensdag 2 februari 2011 | Door: Sietze vliegen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Joodse minister weigert collega de hand te geven: ze is een vrouw
"Ik ben toch niet onkuis!" Yaakov Litzman, de sterke man van Yahadut Hatorah, een van de religieuze splinters [...]

foto
Spies maakt nog maar eens een draai met de boerka
Is het mogelijk een boerkaverbod „van harte” te verdedigen, terwijl je kort geleden hebt gezegd dat je er [...]

foto
Samsom wil premier worden in regering met SP
PvdA-leider Diederik Samsom wil de volgende minister-president van Nederland worden. Samsom zet in op een linkse [...]

foto
PVV wil Las Vegas aan de Noordzee
De PVV wil af van het monopolie van Holland Casino. Andere gokbedrijven moeten zich ook kunnen vestigen in Nederland. [...]

foto
President Hollande verandert nu al de dynamiek in Europa
De leiders van Spanje, Italië en Frankrijk zijn in opstand. Morgen zal dit trio (het 'Latijnse Blok') tijdens de [...]

foto
Dossier: Wie is Valérie Trierweiler?
Valérie Trierweiler is de echtgenoot van Hollande. Ze is geboren in 1965 in Angers, heeft drie zonen uit een [...]
De Koppensneller
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

Hoofdredacteur Volkskrant noemt redacteuren 'makke schapen' (13:14) Villamedia

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Wed, 23 May 2012 19:47:55 +0200 (Wed, 23 May 2012 17:47:55 GMT)
Pagina gegenereerd: Wed, 23 May 2012 19:47:55 +0200 (Wed, 23 May 2012 17:47:55 GMT) 
Procestijd pagina: 0.347 sec.