DONDERDAG 24 MEI 2012

Cartoonist tuigdorpen krijgt 'tsunami van ellende' over zich heen
dinsdag 15 februari 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Media

Wilders twitterde hem een woedende reactie nadat de tekening op de opiniesite van de VARA, Joop.nl, verscheen. Een rij moslims met de 'T' van 'tuigdorp' op hun borst worden door een gelaarsde bewaker een doucheruimte ingeloodst. Cartoonist Adriaan Soeterbroek vertelt in de Volkskrant dat hij de tekening in twee uur maakte ‘in een staat van woede’.(...) 'Als tekenaar moet je wel heel stom zijn om niet aan concentratiekampen te denken als je Wilders hoort praten over tuigdorpen. Dat taalgebruik van hem, dat hij mensen aanduidt als schorremorrie, vind ik vreselijk. Dus dan denk ik: ik zet hem op de plaat.'

Wat volgde was grote ophef. Te beginnen bij Wilders, die vindt dat de tekening verwijst naar 'concentratiekampen en gaskamers'. Daarna liet de PVV weten  alle VARA-programma's te boycotten, te beginnen met het debat bij Pauw & Witteman, woensdag, tot de tekening verwijderd is van de site.
Als Soeterbroek had geweten wat voor reacties het teweegbracht, dan had hij, zegt hij, de tekening waarschijnlijk eerder gemaakt. Niettemin heeft de ophef hem persoonlijk geraakt. 'Ik krijg heel veel vuilnis over me heen. Het is, om met Wilders te spreken, een tsunami van ellende.'

Vooralsnog is Francisco van Jole, eindredacteur en oprichter van Joop.nl, niet van plan om de tekening te verwijderen. Hij zegt dat het hem ergert dat PVV-lijsttrekker Machiel de Graaf Pauw & Witteman boycot, terwijl dat programma niet betrokken is bij de redactie van Joop.nl. 'Het past in de politiek van Wilders: doet één Marokkaan iets fout, dan moeten alle Marokkanen worden aangepakt.'

Bron: de Volkskrant

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag cartoon:

Reacties (48)
Vrijheid van meningsuiting heet dit Geert!

Maar helaas gaat het alleen maar om de vrijheid van meningsuiting van Geert Wilders, van de anderen kunnen de neuzen eraf, over demonisering gesproken.

Wat een hypocriete bende.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: jean

Zolang het OM Joop niet gaat vervolgen is hier niets aan de hand. Geert en Joop kunnen wat mij betreft lekker kibbelen en het verwijt dat Geert met zijn pleidooi voor de vrijheid van meningsuiting zich tegenspreekt is zonder aanklacht van het OM tegen Joop gewoon te veel boter op een aantal hoofden.

Waar heeft trouwens Gregorius Nekschot die mooie prent gelaten van Donner die zich vergrijpt aan biggetjes, die een week of wat geleden op zijn site stond? Heeft hij een telefoontje van Schalken gekregen?
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: scepticus

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: jean

Het is Jole toch die de connectie legt tussen tuig en moslims. Heeft Wilders niet gezegd of zelfs maar bedoelt. Jole is een zieke geest.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: anti jole

De gelijkstelling van joden met draaideurcriminelen is niet juist.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Jansen,+A.

Smakeloze cartoon, maar inderdaad vrijheid van meningsuiting. Hij moet het kunnen publiceren.

Het etaleren van domme bekrompenheid is altijd goed. En dommer dan Jole is moeilijk te vinden.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: petrossa

Dit heet nou vrijheid van meningsuiting. Een walgelijke mening welteverstaan, maar daar gaat het niet het om. Wat ik voornamelijk belachelijk vind is dat deze cartoon gepubliceerd is op een gesubsidieerde site.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: N. Davidson

J.Kooren heeft net bij http://welingelichtekringen.nl/11338-tuig-city.html de lijst met criminele PvdA-ers weer eens geplaatst.

Die lijst is véél langer als die van PVVers waar wat mis mee is.

Maar goed, de MSM weten natuurlijk heel goed dat je van de PvdA nog wel eens subsidie kunt krijgen, dus die moet je te vriend houden.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Ronald|

De PVV-schrijvers in deze kolommen, heer W's achterban, verdedigen de polariserende werking van hun partij. "omdat het de mensen wakker schudt, die gedurende jaren van links regiem en in slaap in slaap zijn gesukkeld en ondertussen door hun leiders zijn bestolen", of woorden van die strekking. Wat blijkt is dat het wakkerschudden werkt, alsmede het polariseren dus ook.

Het idee van tuigdorpen, of iets soortgelijks, is ook al door PvdA, CDA en VVD geopperd. Niets verhinderd de PVV om een versie te maken met Cohen, Verhagen of Rutte als kampbeul en dan in het aangezicht zodat ze er een snorretje bij kunnen tekenen.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Cornelis Berend

De PVV is een dictatoriale partij, waarbij alles via de Grote Leider loopt. De partij (c.q. Wilders) kent geen leden en duldt al helemaal geen enkele vorm van tegenspraak/vrijheid en als iemand ergens wat van wil zeggen moet dat eerst na goedkeuring en gesprek met secondant Agema. Wat volgt is dat je tergend dom klootjesvolk aantrekt, wat uiteindelijk neerkomt op brievenbuspissers, buurtterroristen, pornobazen en uitermate goedkope en debiele jaknikkers in de Tweede Kamer. Die lijsttrekker voor de eerste kamer lijkt me ook al geen geweldige aanvulling.

Tot slot wordt elk commentaar op de PVV en/of Wilders afgedaan met linkse multiculti-onzin. Welnu, ik ben verre van links, sta zelfs aan de rechterkant van de PVV. En toch schaam ik me als Nederlander kapot voor Wilders en zijn zwakzinnigenmenigte.

Oh @ Ronaldj
De PvdA is ook een klein beetje ouder, he, dan de PVV. Einstein.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Genuine Defector

PVV-ers en kut-marokkanen: god wat heb ik daar een hekel aan.
Maar gelukkig zijn cartoons uit Nederland net zo leuk als die uit Denemarken...
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Karel de Kleine

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: De Bankier

De cartoon was een smakeloze en ondoordachte Godwin. Niemand zou het leuk vinden om voor Nazi te worden uitgemaakt. Wilders moet zich daarbij zorgen maken dat er niet een nieuw klimaat van haat tegen hem wordt gebouwd dat wankele zielen als Volkert uitnodigt tot drastische actie.
Overigens: Het verbod op smaad en belediging is van een hogere orde dan de vrijheid van meningsuiting.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: De Bankier

Het gaat hier niet om de vrijheid van meningsuiting maar om het feit dat met publiek geld de linkse propaganda machine wordt gefinancierd.
Dat is dus wezenlijk anders dan bij o.a. Gregorius Nekschot maar dat weigeren alle moreel verheven linkse wensdenkers in te zien.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Bastiaan

@Ronald| Wat is het percentage PVV-ers waar wat mis mee is en wat is het percentage PVDA-ers? Aan absolute getallen hebben we natuurlijk niets.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Jasper

Het verbod op belediging is absurd. Beledigd zijn is een gemoedstoestand, dat kun je op geen enkele realitische wijze qualificeren.

Ik voel mij dagelijks beledigd door de zelfvoldane arrogantie van 'weldenkende' mensen.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: petrossa

Vrijheid van meninguiting geldt ook voor gesubsidieerde sites.
Bijna alles in Nederland wordt gesubsidieerd. Hele PVV (balkenende norm)-salarissen worden betaald uit de Nederlandse en Israelische staatskas. Ze mogen roepen wat ze willen met opgehoeste belastinggeld van ALLE burgers.

Niet gaan 'janken' als je een koekje van eigen deeg krijgt.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: James

Zo als altijd weer een links gefrustreerd mannetje
Weet totaal niet wat er aan de hand is met de tuigdorpen
Weet geloof ik ook niet dat ze al bestaan

Dus hij hoort maar wat en het komt van idee komt van wilders ....dus het er maar hard tegen ingaan We halen de tweede wereld oorlog er bij Dat werkt ook altijd schokkend ,we zetten op de tekening een moslim vrouw met een sluier en een kind ,dat werkt ook altijd goed

Sorry welingelichten kringen voor mijn woord keuze ,maar ik heb geen andere worden voor zo,n persoon dan te zeggen Wat is dat voor een ongelofelijke lul
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: de bonn

Een allochtoon met een baard, twee ongeïnteresseerde kinderen en twee vrouwen in burqa worden door Adriaan Soeterbroek bestempeld als het tuig dat door Wilders naar de gaskamer wordt gestuurd. Je moet maar durven om een Turk en twee vrouwen in burqa te bestempelen als tuig.

Echter Wilders moet hier tegen kunnen, Wilders moet een dikkere huid krijgen, daar heb ik niets geen medelijden mee. Anders is het met de slachtoffers van de tweede wereldoorlog en hun nabestaanden, die zullen zich ernstig in hun zak gescheten voelen door deze cartoon. Op deze tekening wordt het leed van zes miljoen joden, homo's, zigeuners, jehova's getuigen en gehandicapten gebagatelliseerd tot overlast door tuig dat moet worden opgeruimd. Feitelijk stelt Adriaan Soeterbroek hier dat het leed van de joden eigenlijk aan hen zelf te danken is, tenslotte is tuig iets wat men is uit eigen keuze, en als men daarvoor naar de gaskamer wordt gestuurd dan is dat ook eigen schuld dikke bult.

Een leuke cartoon is het niet. Er zijn teveel verwijzingen naar de tweede wereldoorlog, teveel wordt er aangeschopt tegen de zere plekken van joden etc. Zal dat leed ook wel net als het tuig zijn, effe wassen en het is weer over. Een vergelijking werkt namelijk twee kanten op. Het is niet erg om te Godwinnen, alleen moeten niet de echte slachtoffers van de tweede wereldoorlog hierdoor geschoffeerd worden. Dat Soeterbroek impliceert dat alle allochtonen tuig zijn is iets waar hij zelf rekenschap voor moet afleggen.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: vanhetgoor ()

Gelukkig geldt de vrijheid van meningsuiting inderdaad voor alles en iedereen maar het is absurd dat met belastinggeld een gekozen volksvertegenwoordiger voortdurend als nazi wordt weggezet.
Als je dat wilt doen, prima maar die wansmaak en feitelijke onjuistheden betaal je met je eigen centjes.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Bastiaan

Nogmaals over de PVDA-hypocrisie:

http://www.trouw.nl/archief/article1317983.ece/Containerwoningen_voor_aso_s.html?part=1

En over die van Trouw en Ephimenco:
http://www.hetnieuwejournaal.nl/2011/02/15/de-hypocrisie-over-wilders-tuigdorpen/
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Carlo

Toen ik laatst schreef dat ik de cartoon walgelijk en smakeloos vind, kreeg ik van ene "marietjejansen" te horen dat ik pervers ben.

Het is duidelijk dat zeer veel mensen de cartoon ongepast vinden, om verschillende redenen.

* De Joden die vergast en op andere wijze vermoord werden, waren geen tuigmensen, net zo min als de homosexuelen en anderen die hetzelfde lot deelden.

* Niet alle mannen met baard en alle dames in burka vallen onder de definitie van "tuig".

* Wilders is niet de eerste die een dergelijke oplossing voorstelt of eigenlijk in feite herhaalt. Waar bleef meneer A.S. toen?

Dus ik blijf bij mijn perverse mening dat deze cartoon walgelijk en smakeloos is en als marietjejansen de cartoon geslaagd vindt, dan kan ze hem boven haar bed hangen wat mij betreft.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Dorith

@Bastiaan, betekent dat dan ook dat Wilders en zijn onsmakelijke kornuiten ook geen halve waarheden, verdraaiingen van feiten en grove leugens meer mogen uiten? Aangezien zij worden betaald uit gemeenschapsgeld?

(sommigen laten zich zelf dubbel of driedubbel betalen met allerlei dubbele aanstellingen)
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Patrick

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Henk de denker

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Dorith

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Carlo

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Carlo

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Ronald|

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Henk de denker

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Het poepgat van henk de denker

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: N. Davidson

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Dorith

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Sietse flyen

Komen we op het volgende onderwerp zou de subsidie afgeschaft moeten worden van joop.nl

Nou dat zou wel eens een punt kunnen wezen,met geld van de overheid een cartoon maken die verwijst naar de tweede wereld oorlog En de joodse samenleving moet dit als zeer schokkend ervaren

Of je doet niks veel lager kan de vara joop.nl niet verder zinken
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: de bonn

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Ruben

J.Kooren oftewel H.Putten vervalt in herhaling door de lijst telkens en tot vervelens toe op de site te zetten. Dus: weggewikt.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: J.Kooren

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Abdi Al Hayat

Wat Joop kan,kan de tegenpartij ook:

http://img716.imageshack.us/i/joopowned.png/

Trouwens via diezelfde Joop gecopypast
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: MarcelW

LOL@Link van MarcelW!!!!
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Ronald|

Ik zie liever geen tegen reactie
Ik zie liever de tekort komingen van links
Op die manier zullen meer mensen afstand nemen van links
En op een moment stort het als een kaarten huis in elkaar
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: de bonn

@ Dorith

Iedere partij heeft zijn eigen feiten, halve waarheden en/of leugens. Ook over de (drie)dubbele functies, uitvreetpraktijken van de PVDA (om maar eens een voorbeeld te noemen) kan ik een boek schrijven, u waarschijnlijk ook.

Met publiek geld een volksvertegenwoordiger stelselmatig wegzetten als nazi is verachtelijk. Doe dat nogmaals met je eigen geld of via commerciele kanalen als je daar zo nodig behoefte aan hebt.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Bastiaan

De bekrompen troosteloze aanhang van de dagblinde haat zaaier, de Pvv'ers...hebben geen gevoel voor humor, te lange lontje.
Geplaatst op: dinsdag 15 februari 2011 | Door: Sietze verwilderen

Wat een domme linkse reacties over vrijheid van meningsuiting. Wilders heeft helemaal niet gezegd dat die cartoon verboden zou moeten worden, alleen dat hij niet aan de discussie zou meedoen als de VARA de cartoon zou laten staan. Nogal wiedes, iemand met ook maar een greintje zelfrespect zal ook niet ingaan op een uitnodiging van een persoon die een dergelijke cartoon van hem in zijn huis heeft hangen.

Kijk, iemand als Nekschot wordt door een heel politieteam van zijn bed gelicht omdat een of andere aanhanger van een primitieve godsdienst zich beledigd zou kunnen voelen, maar dan hoor je de linkse haatzaaiers niet, dus laten ze dat hypocriete geblaat nou maar achterwege laten.
Geplaatst op: woensdag 16 februari 2011 | Door: Wim

Bastiaan,

Was jouw reaktie specifiek voor mij bedoeld? Ik vind het meer passen als reaktie voor Patrick.
Geplaatst op: woensdag 16 februari 2011 | Door: Dorith

@ Dorith
Pardon, mijn reaktie is inderdaad voor Patrick. Dank je wel.
Geplaatst op: woensdag 16 februari 2011 | Door: Bastiaan

Het idee is helemaal niet zo gek: in Israel (!) bestaan jeugddorpen, die zeer goed werken. Zo las ik in De Pers. Meerdere bekende personen, waaronder president Peres, komen uit zo'n dorp. Blijkbaar heeft men in Israel in ieder geval niet de assosiatie met 'de kampen'.

http://www.depers.nl/buitenland/545125/Jeugddorp-voor-tuig-is-succes.html
Geplaatst op: woensdag 16 februari 2011 | Door: Jur

Om de jongeren die in de "jeugddorpen" leven, "tuig" te noemen, is wel erg overdreven. Zoals het artikel in De Pers zelf vermeldt, gaat het om kinderen uit gezinnen waar de ouders om allerlei redenen hun kinderen niet goed kunnen opvangen, als er al ouders zijn.

Jongelui die echt als "tuig" gedefinieerd kunnen worden, worden in deze dorpen niet opgenomen. Voor hen zijn weer andere instanties.
Geplaatst op: woensdag 16 februari 2011 | Door: Dorith

En tenslotte welke domme ouders, lenen voor dit soor reklame hun kinderen uit,het ga de gehele wereld over,en het zal de kinderen hun hele leven blijven volgen,ozo links dom had ik nog niet gezien,tot nu toe.
Geplaatst op: zaterdag 19 februari 2011 | Door: adam



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
'Volkskrant wil Joop.nl verbieden'
Philippe Remarque, sinds 2010 hoofdredacteur van de Volkskrant, wil dat de overheid Joop verbiedt, schrijft Joop. Hij [...]

foto
Apple in cijfers (Infographic)
Apple heeft $110,2 miljard dollar in de kas. Van dit geld zou het bedrijf Twitter, Nokia, Adobe, Metflix, T-Mobile en [...]

foto
Komt 'Teflon Bram' overal mee weg?
Bram Moszkowicz mag graag de media bespelen. Dat doet hij uiterst selectief en op zijn eigen voorwaarden. Vrij [...]

foto
Meer spreektaal in het journaal
Volgende week wordt bij het Journaal (bijna) alles anders. Het journaal gaat voortaan 'urgentie' uitstralen en dat komt [...]

foto
8 levenslessen van bekende artiesten, ondernemers, musici en schrijvers
Sinds 1998 heeft Esquire Magazine meer dan 300 interviews gehouden met artiesten, atleten, ondernemers, musici, [...]
De Koppensneller
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

Hoofdredacteur Volkskrant noemt redacteuren 'makke schapen' (13:14) Villamedia

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 04:58:04 +0200 (Thu, 24 May 2012 02:58:04 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 04:58:04 +0200 (Thu, 24 May 2012 02:58:04 GMT) 
Procestijd pagina: 0.311 sec.