DONDERDAG 24 MEI 2012

Gepensioneerde Harvard professor is bescheiden revolutionair
donderdag 17 februari 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Media

Voor zij die denken dat boeken de wereld niet kunnen veranderen, staat er een mooi stuk in The New York Times. Het gaat over de Amerikaan Gene Sharp, een 83-jarige "verlegen intellectueel", wiens Ideeën over een geweldloze revolutie een belangrijke rol hebben gespeeld in de vreedzame opstanden in de wereld, waaronder die in het Midden-Oosten. Zijn pamflet From Dictatorship to Democracy kan gratis worden gedownload in 24 talen. Het werd van A tot Z gelezen door de 'Jongerenbeweging van 6 April' in Egypte.Deelnemers aan de opstanden in Tunesië en Egypte raadpleegden zijn 198 Methods of Nonviolent Action.
The Times portretteert Sharp als een gereserveerde, gepensioneerde met een bescheiden inkomen (hij doceerde politieke wetenschap aan Harvard, was nooit getrouwd en leeft nu alleen met zijn Golden Retriever Sally). Hij vermijdt politiek activisme, is nog nooit op Facebook geweest en blijft bescheiden over de impact van zijn pamflet.

Sommige mensen uit de Arabische wereld beweren in Angry Arab News Service dat westerse journalisten op zoek waren naar een 'Lawrence of Arabia' - een kolonialistische poging de eer van de Egyptenaren af te pakken. Maar Sharp maakt duidelijk dat niet voor ogen te hebben gehad: de revolutie waarbij Mubarak werd afgezet was “een aanmoediging”. “Het Egyptische volk heeft dat gedaan, niet ik.”
Oxford zal in het najaar een nieuw boek van Sharp uitbrengen ‘Sharp's Dictionary of Power and Struggle: Terminology of Civil Resistance in Conflicts’ oftewel: Sharps Woordenboek van Kracht en Strijd: Terminologie van burgerlijke ongehoorzaamheid tijdens conflicten’.
Sharp zegt de titel niet zelf te hebben gekozen, hij vindt hem  "nogal onbescheiden".

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (7)
Dream on. De egyptische bevolking kwam in opstand als gevolg van een combinatie van vakkundig opstoken en armoede.

Er zat geen doel, geen algemeen belang in. Gewoon armoede aangeport om rellen te schoppen.

Niets bevlogens, geen gil om vrijheid. Hoogstens de vrijheid om op Iran te lijken.

80 miljoen egytpenaren hebben geen kik gegeven maar gewoon leidzaam afgewacht tot het 'normale' leven weer terugkeerde. Nu is het aan het leger om de ergste onruststokers aan een gezellig lokaal martelcentrum te trakteren.

Geweldloze revolutie. Ja hoor echt wel. Wie dat gelooft zit echt op een ivoren toren van olympische hoogten.

Mensen zijn gewoon neukende aapjes, helaas met minder remmingen dan onze soortgenoten. Mooie woorden zijn mooi in boeken. Maar die lezen de meeste egyptenaren niet dus......
Geplaatst op: donderdag 17 februari 2011 | Door: petrossa

@Petrossa, ***
Geplaatst op: vrijdag 18 februari 2011 | Door: Sietze verwilderen

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 18 februari 2011 | Door: petrossa

Gaan we weer. Zucht. Vooral niet zeggen wat je denkt want dat mag niet. Je mag alleen zeggen wat politiek correct is. Zo krijg je de site wel conform de weldenkende norm.

Post eens een goeie blacklist van 'verboten' denkwijzen. Scheelt me typen.

De verwijderde post was een algemene observatie over het tegenstrijdige gedrag van mensen, als dat al niet meer kan waarom heb je dan een commentsectie?

Zet gewoon een aantal standaard politco comments onder elke post en geef ons alleen de kans om er 1 aan te kruisen.

Scheelt een hoop werk en men krijgt precies de comments die men wil horen.
Geplaatst op: zaterdag 19 februari 2011 | Door: petrossa

Zeg Petrossa, je hoeft niet te typen hoor. Dat doe je omdat je je verveelt.
Geplaatst op: zaterdag 19 februari 2011 | Door: Jasper

Onze westerse communicatie middelen,veranderen de wereld,maar of het rustiger wordt,dat denk ik niet.
Ik vrees ook van niet,dit omdat de menselijke eigenschappen niet te veranderen zijn.
Geplaatst op: zaterdag 19 februari 2011 | Door: adam

M A W menselijke eigenschappen,kunnen wij niet wijzigen,dit voor de duidelijkheid.
Geplaatst op: zaterdag 19 februari 2011 | Door: adam



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
'Volkskrant wil Joop.nl verbieden'
Philippe Remarque, sinds 2010 hoofdredacteur van de Volkskrant, wil dat de overheid Joop verbiedt, schrijft Joop. Hij [...]

foto
Apple in cijfers (Infographic)
Apple heeft $110,2 miljard dollar in de kas. Van dit geld zou het bedrijf Twitter, Nokia, Adobe, Metflix, T-Mobile en [...]

foto
Komt 'Teflon Bram' overal mee weg?
Bram Moszkowicz mag graag de media bespelen. Dat doet hij uiterst selectief en op zijn eigen voorwaarden. Vrij [...]

foto
Meer spreektaal in het journaal
Volgende week wordt bij het Journaal (bijna) alles anders. Het journaal gaat voortaan 'urgentie' uitstralen en dat komt [...]

foto
8 levenslessen van bekende artiesten, ondernemers, musici en schrijvers
Sinds 1998 heeft Esquire Magazine meer dan 300 interviews gehouden met artiesten, atleten, ondernemers, musici, [...]
De Koppensneller
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

Hoofdredacteur Volkskrant noemt redacteuren 'makke schapen' (13:14) Villamedia

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 05:25:07 +0200 (Thu, 24 May 2012 03:25:07 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 05:25:07 +0200 (Thu, 24 May 2012 03:25:07 GMT) 
Procestijd pagina: 0.283 sec.