DONDERDAG 24 MEI 2012

Zo ziet hiv er uit
zondag 20 februari 2011
Door: Maarten Muns
Categorie: Wetenschap

Een sterk uitvergroot deeltje van het HIV-virus, dat de ziekte Aids veroorzaakt, ziet er ongeveer zo uit. Ongeveer, want dit is een 3D visualisatie gemaakt met de computer. Een groep jonge digitale vormgevers uit Rusland won hiermee de 2010 Science and Engineering Visualization Challenge.
Voor deze uiterst betrouwbare visualisatie van het HIV-virus namen ze alle bekende kennis van de structuur en biologische eigenschappen van het virus mee. De vormgevers lazen  hiervoor zeker 200 wetenschappelijke artikelen.
Een HIV deeltje is tussen de 100 en 180 nanometers groot (een nanometer is een miljardste meter)


Bron: Scientific American

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag hiv:

Reacties (2)
Het heeft een wonderlijke, haast niet te verzinnen schoonheid. Maar dat is vaak zo met het allerkleinste. Je kunt je haast niet voorstellen dat zoiets zoveel ellende veroorzaakt. Ik heb veel respect voor de mensen die daaraan meewerkten.Het moet een groots karwei geweest zijn. Nu misschien nog een filmpje hoe het werkt.
Geplaatst op: zondag 20 februari 2011 | Door: Suzan.

Toch ook heel jammer dat het nog steeds niet gelukt is om een HIV virus te isoleren en onder een electronenmicroscoop te leggen.
Tot dan moeten we het we het doen met louter theoretische visualisaties, die nog het meest weg hebben van Pacman's lelijke boze neefje.
Geplaatst op: maandag 21 februari 2011 | Door: Peppie (van Kokkie)



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
China schiet op regenwolken
Nieuw onderdeel van het Chinese vijfjarenplan: de komende jaren gaat het 3 tot 5 % meer regenen. En de Chinezen laten [...]

foto
Waarom krijgen we schokken als we in slaap vallen?
Je bevindt je op de grens tussen waken en slapen en ineens gaat er een schok door je armen of benen heen. Soms lijkt [...]

foto
Depressief door ongezonde kost
Onderzoek laat zien dat er een sterk verband bestaat tussen het eten van ongezond, bewerkt voedsel en het krijgen van [...]

foto
De 10 meest pijnlijke insectenbeten
Je moet er wat voor over hebben. Justin Schmidt, een wetenschapper die zijn leven wijdt aan het bestuderen van insecten [...]

foto
Robotvis speurt naar vervuiling in zee
Een robotvis, ontworpen door Europese wetenschappers om vervuiling op te sporen, is in de Noord-Spaanse haven [...]

foto
Een masker waarmee je dromen kunt besturen
Sommige mensen doen er jaren over om lucide te dromen: weten dat je aan het dromen bent en dromen kunnen besturen. [...]
De Koppensneller
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 09:58:56 +0200 (Thu, 24 May 2012 07:58:56 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 09:58:56 +0200 (Thu, 24 May 2012 07:58:56 GMT) 
Procestijd pagina: 0.308 sec.