DONDERDAG 24 MEI 2012

Tweehandige mensen zijn makkelijker van hun stuk te brengen
dinsdag 22 februari 2011
Door: Chantal Caes
Categorie: Wetenschap

Ongeveer 90% van de mensen is rechtshandig. De 10% overigen zijn deels linkshandig en deels tweehandig. Als je net zo makkelijk met rechts als met links een kop koffie in kan schenken, ben je tweehandig.

Ruth Propper van de Montclair State University in New Jersey onderzocht of tweehandigheid verband houdt met emotionele stabiliteit. Ze probeerde rechts- en tweehandigen in een bepaalde stemming te brengen door hen te vragen aan blije, verdrietige en angstige dingen te denken, terwijl ze naar verschillende soorten klassieke muziek luisterden.

Het begon al toen de tweehandigen aankwamen in het laboratorium. Ze hadden meteen al meer negatieve gedachten en die bleven meestal ook aanwezig gedurende het experiment.. De rechtshandigen deden wat er van hen gevraagd werd en hun stemming veranderde in overeenstemming hun gedachten.

De hersenen van linkshandige mensen verschillen van die van rechtshandigen. Tweehandigen hebben doorgaans een grotere corpus callosum, vezels die een brug vormen tussen de linker- en de rechterhemisfeer. Daardoor is er sprake van meer communicatie tussen beide hersenhelften.

Volgens sommige onderzoekers zorgt de linkerhersenhelft voor het behouden van een consistent wereldbeeld en fungeert de rechterhersenhelft als detector van afwijkingen, die de linkerhelft waarschuwt als het beeld moet aangepast worden. Meer interactie tussen de hersenhelften en meer siganlen dat er iets niet klopt, maken dat tweehandigen sneller van hun stuk gebracht worden.

Bron: New Scientist

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag linkshandig:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
China schiet op regenwolken
Nieuw onderdeel van het Chinese vijfjarenplan: de komende jaren gaat het 3 tot 5 % meer regenen. En de Chinezen laten [...]

foto
Waarom krijgen we schokken als we in slaap vallen?
Je bevindt je op de grens tussen waken en slapen en ineens gaat er een schok door je armen of benen heen. Soms lijkt [...]

foto
Depressief door ongezonde kost
Onderzoek laat zien dat er een sterk verband bestaat tussen het eten van ongezond, bewerkt voedsel en het krijgen van [...]

foto
De 10 meest pijnlijke insectenbeten
Je moet er wat voor over hebben. Justin Schmidt, een wetenschapper die zijn leven wijdt aan het bestuderen van insecten [...]

foto
Robotvis speurt naar vervuiling in zee
Een robotvis, ontworpen door Europese wetenschappers om vervuiling op te sporen, is in de Noord-Spaanse haven [...]

foto
Een masker waarmee je dromen kunt besturen
Sommige mensen doen er jaren over om lucide te dromen: weten dat je aan het dromen bent en dromen kunnen besturen. [...]
De Koppensneller
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 10:22:27 +0200 (Thu, 24 May 2012 08:22:27 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 10:22:27 +0200 (Thu, 24 May 2012 08:22:27 GMT) 
Procestijd pagina: 0.309 sec.