DONDERDAG 24 MEI 2012

Franse wijnen vallen in Frankrijk altijd in de prijzen
dinsdag 22 februari 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Economie

Ieder jaar worden er op de Salon de l’Agriculture in Parijs (nog tot 27 februari) talloze medailles, certificaten en eervolle vermeldingen uitgereikt. Voor de koe die de meeste melk geeft, voor de grazigste geit, of voor het lekkerste kaasje. En ieder jaar krijgen ook duizenden wijnen een door een ‘vakbekwame jury’ gouden, zilveren of bronzen Palmares sticker opgeplakt.
Renée Vonk, journalist en oud-hoofdredacteur van het magazine Côte & Provence, woont in Frankrijk en noemt het prijzenfestijn op haar website pure commercie. ‘Het is promotie van het eigen product’. Volgens Vonk krijgen uitsluitend Franse wijnen een of andere medaille. Buitenlandse wijnen komaf zijn van mededinging uitgesloten.

Dat er in Frankrijk nauwelijks buitenlandse wijnen te verkrijgen zijn en dat dat ingaat tegen de EU-regels van vrij verkeer van goederen, daar hebben de Fransen lak aan. Ze blijven ijskoud een strikt protectionistisch bewind voeren, al noemen ze dat volgens Vonk ‘inkoopbeleid’. Dat protectionisme ligt aan de concurrentie waar Franse wijnen mee te maken hebben. Voor weinig euro's zijn er goede wijnen van andere wijnproducerende landen koop. En ook al zit er tussen de Franse wijnen veel moois, de prijs/kwaliteitsverhouding is volgens Vonk al jaren zoek. ‘Maar als de alternatieven buiten de deur worden gehouden is er weinig keus. Dus plakt men te Parijs op duizenden flessen een waarderend medaillestickertje, zodat de hoge prijs gerechtvaardigd wordt'.

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (7)
Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 22 februari 2011 | Door: satoricaster

Niets nieuws onder de soleil.
En een beetje dom. De salon is voor l'agriculture francaise en niet over producten uit andere landen (tenzij in een speciale gasten afdeling). Blijkbaar heeft mevrouw Vonk nog niet genoeg het glas geheven om er iets van te begrijpen. Onderandere dat frankrijk frankrijk is en de fransen er alles aan proberen te doen zodat dat zo blijft.
Geplaatst op: dinsdag 22 februari 2011 | Door: scepticus

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 22 februari 2011 | Door: satoricaster

Gezond patriotisme heet zoiets,in de franse supermarkt zijn alle wijnen verkrijgbaar,ook de duitse,spaanse,italiaanse en ook soms chileense en z-afrikaanse,maar waarom zou je die laaste twee preferen boven de franse als ze dezelfde prijs/kwaliteits verhouding hebben als de franse?
Trouwens de iets betere franse wijnen kosten in frankrijk maar een fractie van hetgene die ze in NL kosten,terwijl die chileense en z-afrikaanse wijnen in NL voor dumpprijzen weggezet worden,dus wie is er nu wie aan het besodemieteren binnen die EU?
Geplaatst op: dinsdag 22 februari 2011 | Door: MarcelW

De Fransen houden terecht meer van hun eigen produkt, dan van wijnen uit het buitenland. De "finesse" die de Franse wijn heeft is buiten Frankrijk nauwelijks te vinden (Italië biedt dan nog het beste alternatief). Laatst had ik eindelijk iets fatsoenlijks uit Chili, en toen bleek het gemaakt door Lafitte Rothschild.
Geplaatst op: dinsdag 22 februari 2011 | Door: Ben

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 23 februari 2011 | Door: satoricaster

Zouden Nederlanders een voorbeeld aan kunnen nemen, die hebben hun producten (Gouda, bv) in de uitverkoop gegooid en de namen niet beschermd, met als gevolg dat elke Duitse, Tsjechische etc. malloot de naam mag voeren op hun plastic kaas.
Verder eens met Ben: als je uit Chili, Australie, Californie wijn van vergelijkbaar niveau als de goede Fransen zoekt, ben je zeer duur uit, nooit onder de tien euro want dan heb je 'n ordinair slobbertje.
Geplaatst op: woensdag 23 februari 2011 | Door: Woef



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Meer oplaadpalen dan elektrische auto's
Het wil (nog?) niet erg met de hype rond de electrische auto's. Het aantal elektrische laadpalen in Nederland groeit zo [...]

foto
Wat een verschil met Europa! Amerikanen krijgen er weer vertrouwen in.
Goed nieuws voor Barack Obama. In vier jaar is het vertrouwen van Amerikanen in de economie niet zo hoog greweest. Dat [...]

foto
Wat gebeurt er na de Griekse verkiezingen: een simpel overzicht
In zeven simpele stappen staat hieronder wat er gebeurt na de Griekse verkiezingen
.

foto
Spanje aan de rand van de afgrond
In hoog tempo wordt de economische situatie in Spanje onhoudbaar. De Spaanse premier Rajoy zei het gisteravond in het [...]

foto
In beeld: de kettingreactie na een Grieks faillissement
De kettingreactie die zal optreden prachtig in kaart gebracht (onder) door de Financial Times. Op de

foto
Beleggers klagen banken, Facebook en Mark Zuckerberg aan
Maar goed dat Mark Zuckerberg nog blij kan zijn met zijn nieuwe bruid, want zijn nieuw vergaarde
De Koppensneller
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 10:23:14 +0200 (Thu, 24 May 2012 08:23:14 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 10:23:14 +0200 (Thu, 24 May 2012 08:23:14 GMT) 
Procestijd pagina: 0.306 sec.