DONDERDAG 24 MEI 2012

"Ghadaffi's dagen zijn geteld. Als de jongeren hem pakken, dan denk ik niet dat ik hem zal terugzien in minder dan 40 mootjes
vrijdag 25 februari 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Politiek

De komende dagen zullen waarschijnlijk de geschiedenisboeken in gaan als 'De Slag om Tripoli'. Libische rebellen zijn van plan om Ghadaffi in zijn bolwerk Tripoli in te sluiten en zullen net zolang doorgaan totdat hun eens zo Grote Leider is verdreven. Inwoners van de Libische hoofdstad zullen vandaag massaal meedoen aan de anti-Ghadaffi demonstratie. Ze zijn daartoe opgeroepen via sms-berichten
“Het is nu of nooit”, zegt een zakenman die een grote opkomst voorspelt, tegen The Washington Post. Een andere inwoner zegt dat iedereen vastberaden is te demonstreren, "ook al worden we afgeslacht."
De Wall Street Journal meldt dat strijders onderweg zijn naar Tripoli, in kleine eenheden waardoor het gemakkelijker is om Ghadaffi’s loyale veiligheidstroepen te omzeilen. "We zijn van plan Triopli te veroveren”, zegt kolonel Tarek Saad Hussein (zie foto), een van de oppositieleiders in Benghazi. "We zullen niet stoppen totdat we het hele land hebben bevrijd." Hij zegt ook te zijn benaderd door verschillende stamleiders.
Kolonel Hussein weet het zeker: "Ghadaffi's dagen zijn geteld. Als we hem pakken, zal hij worden vervolgd voor zijn misdaden. Maar als de jongeren hem als eerste vinden, dan denk ik niet dat ik hem in minder dan 40 of 50 mootjes terug zal zien." 

Bronnen: Washington Post, Wall Street Journal

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (2)
Ik zet in op 63 mootjes en een spoedig einde aan het naief romatische idee in het westen dat er hoop is op verbetering van vrijheden of rechten.
Geplaatst op: vrijdag 25 februari 2011 | Door: Thijs

Gaddafi in leven laten lijkt me een grotere straf voor Gaddafi. Hopelijk zullen de Libiërs die hem zullen overmeesteren dat ook inzien. Want net als Saddam zal hij het wel niet aandurven om er zelf een punt achter te zetten.
Geplaatst op: vrijdag 25 februari 2011 | Door: Karl Kraut



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Joodse minister weigert collega de hand te geven: ze is een vrouw
"Ik ben toch niet onkuis!" Yaakov Litzman, de sterke man van Yahadut Hatorah, een van de religieuze splinters [...]

foto
Spies maakt nog maar eens een draai met de boerka
Is het mogelijk een boerkaverbod „van harte” te verdedigen, terwijl je kort geleden hebt gezegd dat je er [...]

foto
Samsom wil premier worden in regering met SP
PvdA-leider Diederik Samsom wil de volgende minister-president van Nederland worden. Samsom zet in op een linkse [...]

foto
PVV wil Las Vegas aan de Noordzee
De PVV wil af van het monopolie van Holland Casino. Andere gokbedrijven moeten zich ook kunnen vestigen in Nederland. [...]

foto
President Hollande verandert nu al de dynamiek in Europa
De leiders van Spanje, Italië en Frankrijk zijn in opstand. Morgen zal dit trio (het 'Latijnse Blok') tijdens de [...]

foto
Dossier: Wie is Valérie Trierweiler?
Valérie Trierweiler is de echtgenoot van Hollande. Ze is geboren in 1965 in Angers, heeft drie zonen uit een [...]
De Koppensneller
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

Samsom: 'Lage rente is tijdbom' (11:17) BNR

Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen (14:31) De Telegraaf

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 10:55:55 +0200 (Thu, 24 May 2012 08:55:55 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 10:55:55 +0200 (Thu, 24 May 2012 08:55:55 GMT) 
Procestijd pagina: 0.339 sec.