'Vroeger was alles beter', is een veel gebezigde uitdrukking geworden onder Nederlanders van 'een bepaalde leeftijd'. Het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) heeft dat terug verlangen naar het verleden onderzocht. Naar welke periode hebben we dan heimwee?
‘Mensen vonden het een jaar geleden zelfs al vaak beter dan nu’, zegt onderzoekster Josje den Ridder van het SCP in De Pers. Maar ze ziet wel wát aanknopingspunten in de antwoorden die de duizend deelnemers aan het onderzoek gaven.
‘De jaren zestig worden vaak als een breekpunt gezien’, zegt ze. Daarvoor waren we blijkbaar aardiger voor elkaar, luisterden politici nog wel naar hun burgers, was het veiliger. Was geluk, kortom, nog heel gewoon.
Nederlanders verlangen waarschijnlijk terug naar de tijd voor dat breekpunt: de jaren vijftig.Toen we nog wisten wie onze buren waren, iedereen zijn stoep schrobde, er nog geen centrale verwarming was, slechts één televisiezender, op reis gaan nog een echt avontuur was en uit eten bij de Chinees een culinair feest.
De ziekten die niet te genezen waren, de kleine en tochtige woningen, de klassenverschillen en de moeders achter het aanrecht zijn we blijkbaar vergeten.
Bron: De Pers
![]() Wat er met je lichaam gebeurt als je dronken bent Lam, lazerus, van de kaart of straalbezopen: het maakt niet uit hoe je het noemt. Alle dronkenlappen gaan door [...] | ||
![]() GGD: 'Kap eens met die bierstunts' Met de EK voor de deur stunten supermarkten en slijters met alcohol. Ze verkopen voor een prikkie kratten bier ('3 [...] | ||
Bekendste oehoe van Nederland is niet meer Ze werden door honderdduizenden mensen bekeken, via de | ||
![]() Eerste treinuitval door de hitte Geen blaadjes, geen sneeuw, geen koperdieven, maar warmte. Met de stijging van de temperatuur zullen treinreizigers [...] | ||
![]() Gaat het 'zittenblijven' op school verdwijnen? Nu nog moet je als leerling een jaar overdoen als je te lage cijfers hebt gehaald. Vervelend voor de leerling en heel [...] | ||
![]() Wat kost het verbouwen van je lichaam eigenlijk? (infographic) Plastische chirurgie blijft onverminderd een booming business. Steeds meer mensen laten iets aan zichzelf veranderen. [...] | ||
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws
Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws
Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier





|