DONDERDAG 24 MEI 2012

Wapenexport: Nederland doet het geweldig - derde in de wereld!
maandag 14 maart 2011
Door: Emmeke Smit
Categorie: Economie

De Nederlandse wapenexport is de afgelopen jaren enorm gegroeid. Per hoofd van de bevolking staat Nederland nu in de topdrie van wapenexporterende naties, ruim voor Amerikanen, Russen, Fransen of Duitsers.
Alleen de Israëliërs en de Zweden exporteren per inwoner nog meer dan de Nederlanders.
Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Zweedse instituut Sipri, dat al sinds 1950 de internationale handel in wapens in kaart brengt en die De Volkskrant vandaag publiceert. Volgens Sipri zijn de grootste wapenexporterende landen de usual suspects Amerika, Rusland en China, met Nederland al tien jaar lang op de zesde plaats. Maar als wordt gekeken naar de export per hoofd van de bevolking – een betere maatstaf om aan te geven hoe belangrijk die export is voor de economie van een land – komen vreedzaam ogende landen als Zweden, Nederland en Zwitserland bovendrijven. Nederland blijkt dan bijna evenveel te exporteren als Fransen en Amerikanen samen, en vijf keer zo veel als de Belgen.
In Nederland gaat het vooral om scheepsbouwconcern Damen Shipyards met diens Vlissingse marinewerf De Schelde (dat is de werf waarvoor Majesteit in Oman op pad was) , en om de vestiging van het Franse Thales-concern in Hengelo, het vroegere Hollandse Signaal Apparaten, dat radar-apparatuur maakt.

Bron: De Volkskrant

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
Ter verdediging zouden we kunnen aanvoeren dat marineschepen niet door kindsoldaten in Afrika worden gebruikt, en dat marineschepen niet aangeschaft worden om als in Libië de eigen bevolking te onderdrukken.
Geplaatst op: maandag 14 maart 2011 | Door: Ronald|

Schepen zijn niet zo erg. Zolang we maar geen clusterbommen en landmijnen verschepen.
Geplaatst op: maandag 14 maart 2011 | Door: Jasper

Daar staat tegenover dat we massaal drugs maken en exporteren (#1 in de wereld per hoofd van de bevolking) waarmee we weer extra aardig voor de mensheid zijn.
Geplaatst op: woensdag 16 maart 2011 | Door: Zoef de Haas



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Steeds meer bedrijven houden het voor gezien in Cuba
Unilever vertrekt na 15 jaar uit Cuba. De Brits-Nederlandse multinational heeft een geschil over de zeggenschap van de [...]

foto
Meer oplaadpalen dan elektrische auto's
Het wil (nog?) niet erg met de hype rond de electrische auto's. Het aantal elektrische laadpalen in Nederland groeit zo [...]

foto
Wat een verschil met Europa! Amerikanen krijgen er weer vertrouwen in
Goed nieuws voor Barack Obama. In vier jaar is het vertrouwen van Amerikanen in de economie niet zo hoog greweest. Dat [...]

foto
Wat gebeurt er na de Griekse verkiezingen: een simpel overzicht
In zeven simpele stappen staat hieronder wat er gebeurt na de Griekse verkiezingen
.

foto
Spanje aan de rand van de afgrond
In hoog tempo wordt de economische situatie in Spanje onhoudbaar. De Spaanse premier Rajoy zei het gisteravond in het [...]

foto
In beeld: de kettingreactie na een Grieks faillissement
De kettingreactie die zal optreden prachtig in kaart gebracht (onder) door de Financial Times. Op de
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 16:46:13 +0200 (Thu, 24 May 2012 14:46:13 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 16:46:13 +0200 (Thu, 24 May 2012 14:46:13 GMT) 
Procestijd pagina: 0.311 sec.