The Washington Post wijdt dit weekend een juichende recensie aan het boek Michelangelo, A Life on Paper, door Princeton-professor Leonard Barkan.
Er zijn honderden vellen met aantekeningen van Michelangelo (1474-1564) bewaard gebleven. En omdat hij erg zuinig was met zijn papier, staan er naast zijn beroemde tekeningen en gedichten ook bijvoorbeeld boodschappenlijstjes, krabbels en aantekeningen voor zijn assistenten. Soms is niet eens duidelijk in welke volgorde het papier is gevuld, vaak moet het een kwartslag worden gedraaid om alles te kunnen lezen.
Het is de verdienste van Barkan dat hij niet alleen deze 'visual cacaphony' (zoals hij het noemt) inventariseert maar de lezer ook een fantastisch inzicht biedt in het hoofd van de kunstenaar. Zo volg je Michelangelo's schetsen en overpeinzingen in zijn worsteling om zijn kunst tot uiting te brengen. Een kijkje in de keuken en tijdsbeeld tegelijkertijd. En volgens critici leest het boek, dat vol staat prachtige reproducties, als een detective.
Er zijn talloze studies gewijd aan Michelangelo, schilder van de fresco's in de Sixtijnse Kapel, beeldhouwer van de Pietà en de David. De man zelf leek daardoor op de achtergrond te raken. Paradoxaal genoeg lukt het deze professor om via de losse aantekeningen van Michelangelo de kunstenaar tot leven te brengen.



Bronnen: Washington Post, YouTube Princeton






![]() Sex & Drugs & Rock & Roll Ian Dury wist het al langer, maar internationale (waaronder Nederlandse) onderzoekers hebben nu ook ontdekt dat drank, [...] | ||
![]() Bezoekersrecord voor 'Intouchables' (+ het echte verhaal) 'Intouchables' is de best bezochte Franse film ooit in de Nederlandse bioscopen. Volgens de distributeur trok de [...] | ||
Ter nagedachtenis: Bee Gees, 'One night only' live in concert . | ||
![]() Robin Gibb - Bee Gee's: 1949-2012 Robin Gibb is gisteren aan leverkanker gestorven. Hij was een van de kernleden van de | ||
![]() Een kijkje achter de schermen bij filmklassiekers Superman aan kabels, Avatar voordat de karakters blauw waren en Rose en Jack voorop de Titanic vergezeld door een [...] | ||
![]() De 10 beste films sinds 2000 na 12 jaar in deze | ||
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws
Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws
Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier



|