DONDERDAG 24 MEI 2012

Waarvan hebben we de meeste spijt?
donderdag 24 maart 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Wetenschap

Er was liefde, of lust, maar we ondernamen geen actie of de verkeerde. Daar schijnen volgens een recent Amerikaans onderzoek de meeste mensen de meeste spijt van te hebben.
Bijna een op de vijf respondenten van de 370 ondervraagde volwassenen noemde een verloren liefde als iets wat ze het meest betreuren; vrouwen gaat het meer aan het hart (ongeveer 44 procent) dan mannen (19 procent).
Op nummer 2 staat spijt over familieruzies, of naar hebben gedaan tegen broer of zus (16 procent). Verder was er spijt over opleiding (13 procent), loopbaankeuze (12 procent), geld (10 procent), opvoeding (9 procent) en gezondheid (6 procent).
"Als je spijt hebt van iets dat lang geleden is gebeurd, dan richt zich dat vooral op gemiste kansen, dingen die je had kunnen doen of moeten doen", zegt Neal Roese, hoogleraar en psycholoog aan de Kellogg School of Management in Northwestern in de The New York Times.
“Recentere spijt richt zich meer op dingen die je deed of die je hebt gezegd en waarvan je zou willen dat je het kon terugdraaien of -nemen. Het heeft geen zin, zegt hij, om met je wroeging te blijven rondlopen de rest van je leven. Het beste is volgens Roese de spijt "diep te voelen", haar vervolgens snel achter je laten en verder gaan met je leven. De spijtervaring kan je wel gebruiken om je gedrag te veranderen.
Een ontluikende romance? Dames, heren: doe iets!

Bron: The New York Times

  < 
 > 

Meer berichten:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Waarom we vaak kiezen wat de ander ook kiest
Al op het schoolplein of in de speeltuin willen kinderen altijd met hetzelfde speelgoed spelen. Maar ook in latere [...]

foto
Hoe word je astronaut (en wat schuift het?)
Hoe word je astronaut? Vanuit het internationale ruimtestation ISS adviseert André Kuipers om een [...]

foto
We hebben hersenen, omdat we bewegen
Wat we waarnemen met onze ogen, oren en andere zintuigen, wordt door onze hersenen verwerkt zodat we passend kunnen [...]

foto
China schiet op regenwolken
Nieuw onderdeel van het Chinese vijfjarenplan: de komende jaren gaat het 3 tot 5 % meer regenen. En de Chinezen laten [...]

foto
Waarom krijgen we schokken als we in slaap vallen?
Je bevindt je op de grens tussen waken en slapen en ineens gaat er een schok door je armen of benen heen. Soms lijkt [...]

foto
Depressief door ongezonde kost
Onderzoek laat zien dat er een sterk verband bestaat tussen het eten van ongezond, bewerkt voedsel en het krijgen van [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 18:40:09 +0200 (Thu, 24 May 2012 16:40:09 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 18:40:09 +0200 (Thu, 24 May 2012 16:40:09 GMT) 
Procestijd pagina: 0.272 sec.