DONDERDAG 24 MEI 2012

Malou van Hintum
Burgemeester Pieter: Wat moet je kunnen om burgemeester te worden?
vrijdag 25 maart 2011
Categorie: HET BLOG

Wat moet je kunnen om burgemeester te worden?
Enige ervaring in die richting lijkt me niet verkeerd. Het zou fijn zijn als je wethouder bent geweest, of tenminste fractievoorzitter. Raadslid, vooruit. Of een ambtenaar die dicht bij B&W heeft gezeten en zo heeft kunnen meekijken en afkijken.
Iemand die beleid heeft ontwikkeld. Snapt waar de hobbels in een gemeentelijke organisatie liggen. Die, zoals dat in advertenties heet, ‘gevoel heeft voor bestuurlijke en politieke verhoudingen’. Ook moet een burgemeester begrijpen wat burgerparticipatie is. Snappen dat communiceren tweerichtingsverkeer is.
En, last but not least: een burgemeester moet verstand hebben van openbare orde en veiligheid, want die behoren nadrukkelijk tot zijn takenpakket. Hij is verantwoordelijk voor het handhaven van de openbare orde, en hij is opperbevelhebber bij crises, rampen en zware ongevallen.

Het is geweldig dat je al deze dingen kunt en weet wanneer je meteen na je afstuderen bij een krant bent gaan werken, en er nooit meer weg bent gegaan. Nou ja: dertig jaar later.

Ik dacht dat het een vervroegde 1 april-grap was, de voordracht van oud-hoofdredacteur van de Volkskrant Pieter Broertjes als nieuwe burgemeester van de gemeente Hilversum. Maar het schijnt echt waar te zijn.

Lees verder bij De Volkskrant

Bron: De Volkskrant

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (2)
Ben niet van de Pvv noch vvd, cda, cu of sgp, maar dit is weer zo'n gevalletje van lid zijn van de juiste P (vda)artei!

Geen enkele bestuurlijke ervaring, zoals hierboven treffend is beschreven.

Ik hoop maar dat het toch een grap is
Geplaatst op: vrijdag 25 maart 2011 | Door: Jean

Van Hintum schrijft dat vrouwen op deze gronden nooit gekozen zouden worden. Als laatste schrijft ze: "Maar ja, er is dan ook één groot verschil tussen mannen en vrouwen: mannen zoals Pieter Broertjes maken deel uit van een old boys network. Vrouwen niet."

Dat lijkt me een punt van aandacht. En niet alleen voor burgemeestersbenoemingen. Ook bij de publieke omroep zie je de kracht van het old boys netwerk. Bijv. in De Wereld Draait Door. Tafeldames om mooi te wezen en voor de inhoud worden er mannen gezocht. Ondanks het verplichte quotum voor minderheden. Interessante vrouwen schijnen voor de presentators of regisseurs niet te bestaan.
Geplaatst op: vrijdag 25 maart 2011 | Door: Goudje



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Bert Wagendorp
Je weet dat iedereen die zegt dat Europa zich níet voorbereidt op de grexit, liegt
Demissionair minister van Financiën De Jager zei gisteren in het debat over het ESM dat de PVV met alle [...]

Beatrijs Ritsema
Facebook, het moderne poesiealbum
De aandelen Facebook zijn kort na de beursgang achteruit gekacheld van 38 naar 34 dollar. Beleggers zijn dus alweer [...]

Sylvain Ephimenco
Laat Hare Majesteit dan een mooi gebaar maken in deze zware tijden
Het begrotingsakkoord, dat mensen hard treft, is de inzet bij de volgende verkiezingen. De neopopulisten zullen geen [...]

Nausicaa Marbe
De echte BAM! van dit jaar: de G500 van Sywert van Lienden
Zo was je een rijzende ster binnen je partij, zo ben je ineens een hinderlijke figuur. Zo word je door de politieke [...]

Sheila Sitalsing
Mark Rutte is een bullebak
Dus Mark Rutte is helemaal niet de aimabele, joviale, tweeduimenomhoog, sympathieke, sportieve, goedlachse, [...]

Youp van 't Hek
Zapduim uit de kom
Afgelopen donderdag gaat mijn mobiele telefoon. Het is Henk Bleker. De Henk Bleker? Inderdaad: de Henk Bleker. Ik mag [...]
ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 18:57:44 +0200 (Thu, 24 May 2012 16:57:44 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 18:57:44 +0200 (Thu, 24 May 2012 16:57:44 GMT) 
Procestijd pagina: 0.306 sec.