DONDERDAG 24 MEI 2012

Veel mensen in rijke landen sterven door de herrie
vrijdag 1 april 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Samenleving

Voor het eerst is een wetenschappelijke poging gedaan te zien hoeveel mensen ziek zijn en sterven door de herrie. Op veel plaatsen in de wereld, in steden vooral, leven mensen constant onder een deken van geluid. Dat heeft allerlei bewezen gezondheidseffecten. Met name je bloedstelsel en hart reageren negatief op lawaai. Daarnaast is ook slaapgebrek door lawaai ongezond. En wordt je ongezond als je je stelselmatig kwaad maakt en ergert over herrie.
De inwoners van West-Europa, 340 miljoen in totaal, verliezen jaarlijks volgens een studie 1,6 miljoen gezonde levensjaren door geluid. Gezonde levensjaren zijn jaren waarin je zonder veel medische ondersteuning en beperkingen je eigen leven kan leiden.
Troost: luchtvervuiling kost Europeanen 4,5 miljoen gezonde levensjaren. Dus het valt eigenlijk mee...

Bron: Independent

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (2)
Kan mij daar wel iets bij voorstellen. Vooral de 'overbodige' herrie dat een bepaald soort motorrijders en een slag automobilisten met zogeheten sportuitlaten voortbrengen is ronduit ergerniswekkend en is een bron van voortdurende ergernis. De 'lol' van dit soort geluidsterroristen levert overlast voor velen.
En dit terwijl het allemaal vrijwel geruisloos kan. Maar ja, de hoeveelheid geluid die iemand meent te moeten produceren is meestal omgekeerd evenredig aan de intelligentie.
Geplaatst op: vrijdag 1 april 2011 | Door: willem

Heb 2 jaar in Barcelona gewoond, 2e lawaaiigste stad van Europa. M'n vriendin zei daar wen je wel aan, maar na het eerste jaar was ik helemaal kapot en ben de stad uit gevlucht om een maand echt fysiek bij te komen.

Lawaai is killing. Echter, in een gemiddelde 3e wereld stad is het nog veel erger, je zult maar in Calcutta wonen.
Geplaatst op: vrijdag 1 april 2011 | Door: Adanedhel



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
5 mythen over gezondheid en sport die men nog steeds gelooft
  1. Je moet minimaal een liter water per dag drinken
    Er is [...]

foto
Wat er met je lichaam gebeurt als je dronken bent
Lam, lazerus, van de kaart of straalbezopen: het maakt niet uit hoe je het noemt. Alle dronkenlappen gaan door [...]

foto
GGD: 'Kap eens met die bierstunts'
Met de EK voor de deur stunten supermarkten en slijters met alcohol. Ze verkopen voor een prikkie kratten bier ('3 [...]

foto
Bekendste oehoe van Nederland is niet meer
Ze werden door honderdduizenden mensen bekeken, via de

foto
Eerste treinuitval door de hitte
Geen blaadjes, geen sneeuw, geen koperdieven, maar warmte. Met de stijging van de temperatuur zullen treinreizigers [...]

foto
Gaat het 'zittenblijven' op school verdwijnen?
Nu nog moet je als leerling een jaar overdoen als je te lage cijfers hebt gehaald. Vervelend voor de leerling en heel [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 20:10:45 +0200 (Thu, 24 May 2012 18:10:45 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 20:10:45 +0200 (Thu, 24 May 2012 18:10:45 GMT) 
Procestijd pagina: 0.334 sec.