DONDERDAG 24 MEI 2012

Antisociale jongens hebben hersenafwijkingen
vrijdag 1 april 2011
Door: Chantal Caes
Categorie: Wetenschap

Antisociaal gedrag bij tieners kan worden verklaard door een groeiachterstand in bepaalde hersengebieden, met name die te maken hebben met emoties, zoals angst en het voelen van de pijn van een ander. Dat blijkt uit een onderzoek van de Cambridge University, waarbij 63 jongens met een gedragsstoornis werden onderzocht.

Een gedragsstoornis wordt gekenmerkt door agressie, onaangepast gedrag en anti-sociale kenmerken, zoals liegen, stelen, geen berouw tonen, ... Kinderen met een gedragsstoornis hebben meer kans om een antisociale persoonlijkheidsstoornis te ontwikkelen, maar ook om verslaafd te raken of crimineel te worden.

De jongens in dit onderzoek waren gemiddeld 18 jaar oud. Sommige jongens hadden al op jonge leeftijd gedragsproblemen. Bij anderen begonnen de problemen in de pubertijd. Ze werden vergeleken met een groep van 27 'normale' leeftijdsgenoten met eenzelfde achtergond.

Hersenscans toonden aan 2 gebieden in de hersenen significant kleiner waren bij jongens met een gedragsstoornis, ook als die pas optrad tijdens de pubertijd. Dit waren de amygdala en de insula, die van belang zijn voor het waarnemen van emoties, empathie en het vermogen om de pijn en de nood van anderen op te pikken.

Dat zou betekenen dat antisociaal en afwijkend gedrag een biologische basis heeft en dit opent nieuwe perspectieven voor behandeling. Professor Ian Goodyer, één van de onderzoekers, benadrukt echter dat hiermee niet bewezen is dat de afwijkingen de oorzaak zijn van het antisociale gedrag. Gezins- en omgevingsfactoren kunnen nog steeds een rol spelen.

Bron: The Independent

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag jongeren:

Reacties (6)
Binnenkort kun je nergens meer wat aan doen: 'It wasn't me, it was my brains." Dan worden je hersens gearresteerd en gedetineerd. En dan moet je het zelf maar verder zien te rooien, hetgeen niet mee zal vallen als je nergens meer je gedachten bij kan hebben of houden. Je kan je natuurlijk ook altijd nog bekeren tot de islam. Dan is namelijk de islam aan alles de schuld, niet je hersens. Dat kunnen ze ook wetenschappelijk onderzoeken.
Geplaatst op: vrijdag 1 april 2011 | Door: Karl Kraut

test ' test "
Geplaatst op: vrijdag 1 april 2011 | Door: Thomas van Rijn

Zelfs het Trimbos-Instituut is de laatste tijd van mening dat marihuana niet zo onschuldig is, als ze decennia de jeugd en hun ouders hebben voorgelogen. Van onze jeugd gebruikt al decennia een 10-15 % met grote regelmaat soft drugs en alcohol op zeer jonge leeftijd. We hebben bijna 250.000 jonge mensen in een wajong-uitkering, 20% van de jonge mensen komt in aanraking met Justitie en blijft gevoelig voor crimineel gedrag. We verliezen daardoor als land aan concurrentiekracht en beschadigen onze toekomst, onze jonge aanplant en vooral vele jonge levens. Deze jonge mensen krijgen ook weer kinderen. Doordat deze ouders al beschadigd zijn, krijgt dit kroost het zeker niet gemakkelijker. Kortom we hebben een neerwaardse spiraal in gang gezet die moeilijk is te keren. We zullen moeten stoppen met het wegkijken bij gebruik van alcohol en drugs. Dat is een poosje te verschonen bij een losmaakproces in een verzuilde samenleving. We zijn echter ook daarna nog massaal aan de drank geraakt, uit ons bol gegaan en vonden dat normaal. Niet alleen bij de jonge mensen waarschuwen en beprijzen, maar ook bij onszelf, we moeten als land volwassen worden.
Geplaatst op: vrijdag 1 april 2011 | Door: A van der Boom

Het zou natuurlijk ook kunnen dat oorzaak en gevolg hier omgedraaid worden. Bij Londense taxichauffeurs is een onderzoek gedaan naar de hersenen en daar bleek dat naarmate een taxichaufeur meer jaren ervaring had een deel van de hersenen (hippocampus, vermoedelijk verantwoordelijk voor de ruimtelijke orientatie) groter was. Deze asociale jongeren zouden natuurlijk ook best kleinere hersenen kunnen hebben omdat hun sociale vaardigheden minder geoefend zijn.
Geplaatst op: zaterdag 2 april 2011 | Door: Frank

Omgekeerd verband is interessant. Erfelijkheid doet ook mee: bij ouders met weinig sociale vaardigheden, leer je ze niet snel. Kind van 3 denkt al dat 'klop erop' het antwoord is op alle problemen.
Geplaatst op: zondag 3 april 2011 | Door: CC

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 5 april 2011 | Door: jansen101



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Waarom we vaak kiezen wat de ander ook kiest
Al op het schoolplein of in de speeltuin willen kinderen altijd met hetzelfde speelgoed spelen. Maar ook in latere [...]

foto
Hoe word je astronaut (en wat schuift het?)
Hoe word je astronaut? Vanuit het internationale ruimtestation ISS adviseert André Kuipers om een [...]

foto
We hebben hersenen, omdat we bewegen
Wat we waarnemen met onze ogen, oren en andere zintuigen, wordt door onze hersenen verwerkt zodat we passend kunnen [...]

foto
China schiet op regenwolken
Nieuw onderdeel van het Chinese vijfjarenplan: de komende jaren gaat het 3 tot 5 % meer regenen. En de Chinezen laten [...]

foto
Waarom krijgen we schokken als we in slaap vallen?
Je bevindt je op de grens tussen waken en slapen en ineens gaat er een schok door je armen of benen heen. Soms lijkt [...]

foto
Depressief door ongezonde kost
Onderzoek laat zien dat er een sterk verband bestaat tussen het eten van ongezond, bewerkt voedsel en het krijgen van [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 20:17:00 +0200 (Thu, 24 May 2012 18:17:00 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 20:17:00 +0200 (Thu, 24 May 2012 18:17:00 GMT) 
Procestijd pagina: 0.235 sec.