DONDERDAG 24 MEI 2012

De Unie van de kneusjes
zondag 3 april 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Economie

Het is geen wonder dat de EU geen kans ziet de euro-crisis op te lossen, schrijft The Economist. Steeds komt er de aankondiging van het Definitieve Plan, en steeds sukkelt de crisis daarna weer door, omdat het zelfs niet lijkt op een definitief plan. Oorzaak: de EU-landen worden geregeerd door een verzameling kneusjes en brekebenen. Eentje wordt berecht wegens kinderporno, drie hangen aan de zijden draad van populistische anti-Europese haatpartijen, een land heeft al bijna een jaar geen regering, het grootste land wordt geleid door een dame die in eigen land geen meerderheid meer heeft, het op een na grootste land door een president die vrijwel zeker aan zijn laatste jaar bezig is. En zo is er met bijna allemaal wel wat.
En dat alles onder leiding van een van Belg die haiku's schrijft.
Er moet een leider komen. Of een paar. Voor het niet meer hoeft.
  

 

Bron: The Economist

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (4)
Tja, de Amerikanen dachten dat ze met Obama ook een leider hadden gekozen. Een groot deel van Europa dacht ook dat de Amerikanen een leider hadden gekozen. Voorlopig is ook hun staatsschuld geëxplodeerd en hun werkeloosheid verveelvoudigd, ook daar krijgen bankiers weer mega-bonussen en voor auto's boven de 1600 kilo betaal je nog steeds relatief minder belasting dan voor een prius.

Daar staat tegenover dat Europa als geheel een positieve betalingsbalans heeft, dus wij kunnen onze problemen ooit oplossen. Dat zie ik de VS nog niet gebeuren.

Dat het beter kan ben ik ten zeerste met de schrijver eens, maar het kan ook nog véél slechter.
Geplaatst op: zondag 3 april 2011 | Door: Ronald|

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zondag 3 april 2011 | Door: Genuine Defector

Overigens is het gebrek aan leiderschap geen nieuw probleem voor de EU. Ze hebben niet voor niets een Belg gekozen tot voorzitter. Blair was ook in de markt. Maar die heeft te veel personality en charisma. Die had potentie om uit te groeien tot een ware leider.

Maar dat willen de Europese landen, de grootste voorop, dan weer niet. Zo veel macht wil men blijkbaar niet afstaan. Dan liever een klungelige Belg, die politieke overtuiging ontbeert.

Als men wil dat Europa op den duur nog mee gaat tellen in de wereld, zullen er knopen moeten worden doorgehakt en macht moeten worden ingeleverd. Wil je dat niet, en wil je dat we terug gaan naar een verdeeld Europa in kleine lidstaatjes die individueel op het wereldtoneel niet zo veel voorstellen, dan moet je op partijen als de PVV stemmen.
Geplaatst op: zondag 3 april 2011 | Door: Genuine Defector

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zondag 3 april 2011 | Door: Rik



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
3 ton boete voor stoute bankier Deuss
De Nederlandse oliehandelaar/bankier John Deuss is vandaag schuldig bevonden aan illegaal bankieren en het niet melden [...]

foto
Steeds meer bedrijven houden het voor gezien in Cuba
Unilever vertrekt na 15 jaar uit Cuba. De Brits-Nederlandse multinational heeft een geschil over de zeggenschap van de [...]

foto
Meer oplaadpalen dan elektrische auto's
Het wil (nog?) niet erg met de hype rond de electrische auto's. Het aantal elektrische laadpalen in Nederland groeit zo [...]

foto
Wat een verschil met Europa! Amerikanen krijgen er weer vertrouwen in
Goed nieuws voor Barack Obama. In vier jaar is het vertrouwen van Amerikanen in de economie niet zo hoog greweest. Dat [...]

foto
Wat gebeurt er na de Griekse verkiezingen: een simpel overzicht
In zeven simpele stappen staat hieronder wat er gebeurt na de Griekse verkiezingen
.

foto
Spanje aan de rand van de afgrond
In hoog tempo wordt de economische situatie in Spanje onhoudbaar. De Spaanse premier Rajoy zei het gisteravond in het [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 20:30:56 +0200 (Thu, 24 May 2012 18:30:56 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 20:30:56 +0200 (Thu, 24 May 2012 18:30:56 GMT) 
Procestijd pagina: 0.313 sec.