DONDERDAG 24 MEI 2012

Uri Rosenthal heeft geen problemen met uitlevering Rop Gonggrijp
dinsdag 5 april 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Politiek

De Verenigde Staten doen onderzoek naar xs4all-oprichter Rop Gonggrijp vanwege zijn vermeende betrokkenheid bij de organisatie achter WikiLeaks. Een aanklacht is er nog niet en ook geen verzoek tot uitlevering, maar mochten die komen, dan sluit minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken het niet uit dat deze staatsburger wordt uitgeleverd aan de Verenigde Staten, schrijft Webwereld.
Gonggrijp zou hebben geholpen bij het samenstellen en verspreiden van de video Collateral Murder. Daarin is te zien hoe burgers, waaronder journalisten, in Irak worden beschoten vanuit een Amerikaanse legerhelikopter. Maar Gonggrijp ontkent dat hij onderdeel van WikiLeaks is geweest of is.

In de VS zit de militair Bradley Manning onder erbarmelijke omstandigheden vast. Hij wordt ervan verdacht grote hoeveelheden diplomatieke documenten naar WikiLeaks gelekt te hebben. Rosenthal heeft waarschijnlijk nog nooit van Manning gehoord. In zijn antwoorden in de Kamer aan GroenLinks zegt hij 'niet bekend te zijn' met de omstandigheden waaronder Manning gevangen zit.
Gonggrijp doet er verstandig aan alvast ergens een onderduikadres te zoeken.

Bron: Webworld

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (12)
Is dat het zelfde Amerika dat het internationaal strafhof niet wenst te erkennen? Zat dat ook niet in Den Haag?
Geplaatst op: dinsdag 5 april 2011 | Door: fab fat finger

Het is de plicht van elk mens om inhumane acties zoals het neermaaien van deze Iraakse burgers, aan de kaak te stellen.
Niet Gonggrijp overtreedt de wet, maar de Amerikaanse overheid.

Als Rosenthal dat onderscheid niet ziet, hoort hij niet mijn minister van buitenlandse zaken te zijn.
Geplaatst op: dinsdag 5 april 2011 | Door: Flory

Is de gebeurtenis die ten grondslag ligt aan deze leak, voor de lol ongewapende burgers afschieten, niet ernstiger te nemen? Vreemd dat de Nederlandse regering staatsburgers wil uitleveren aan een land dat oorlogsmisdaden zo duidelijk onbestraft laat. Heet zoiets geen medeplichtigheid?
Geplaatst op: dinsdag 5 april 2011 | Door: H. Davids

Even denken... iedereen doet iets met een reden. Waarom laat Rosenthal alvast doorschemeren dat hij uitlevering niet uitsluit, terwijl er nog geen verzoek licht? Welk belang wordt daarmee gediend? Kontkruipen bij de Amerikanen, zoals rechtgeaarde christenen dienen te doen? Is het een uitnodiging aan de Amerikanen om maar snel met dat verzoek te komen? Indien ja, waarom? En hoe kan het dat je wel van Wikileaks weet maar niets over de omstandigheden van Maning?

Kan meneer Rosenthal het allemaal wel bijbenen? Gaat de ouderdom niet wat opspelen?
Geplaatst op: dinsdag 5 april 2011 | Door: Cornelis Berend

Onze nationaliteit stelt dus niks meer voor. Alsof we dat al niet wisten. Dus kunnen we (nou ja, 'we': Uri Rozenwater dus) iedereen die geen Nederlandse wet overtreden heeft, maar die in het bezit is van een Nederlands paspoort, uitleveren aan ieder willekeurig martel- en terreurregime—zoals dat van Obama.
Geplaatst op: dinsdag 5 april 2011 | Door: Karl Kraut

Werkelijk niet te geloven dat Nederland zijn onderdanen uitlevert aan de VS, dat is met afstand de grootste boevenstaat ter wereld!
Rosenthal zal wel gewoon even flink in de kont van de amerikanen willen kruipen, naar goed voorbeeld van JP overigens!
Geplaatst op: dinsdag 5 april 2011 | Door: Jules Winnfield

Rop kan bij mij onderduiken.
Geplaatst op: dinsdag 5 april 2011 | Door: Warmond de Jonge

Ik schaam me diep, voor die meneer Rosenthal. Hij is echt helemaal de weg kwijt.
Geplaatst op: dinsdag 5 april 2011 | Door: Odin

Petitie tekenen met zijn allen en snel. http://petities.nl/petitie/nederland-komt-niet-op-voor-rop-gonggrijp
Geplaatst op: woensdag 6 april 2011 | Door: MareJane

Rosenthal is VVD-er, of hij Christen is weet ik niet, zijn naam doet anders vermoeden, maar als hij JP zou volgen dan was de balans in het kabinet omgeslagen. iig. past zijn transatlantische obsessie wel goed in de liberale traditie.

Wat er liberaal is aan burgers vervolgen die iets openbaar maken, dat blijft dan weer een raadsel. Liberalen zijn soms vreemde mensen, kijk naar de VS, land of free zogenaamd, je mag je peuter wel leren schieten, maar drugsgebruikers moeten in het gevang. De meeste mensen zijn zo liberaal als hun eigenbelang en persoonlijke preferenties het toestaan.
Geplaatst op: woensdag 6 april 2011 | Door: Adanedhel

Nederland is verkocht aan Amerika.

Dat gevoel heb ik al een heel erg lange tijd, maar nu weet ik het zeker.
Geplaatst op: donderdag 7 april 2011 | Door: bastiaan arts

Illegaal verblijf (de naam zegt het al) in Nederland (bijvoorbeeld door uitgeproduceerde asielzoekers) mag je niet strafbaar stellen volgens bepaalde partijen, maar een minister bepaalt hier even in zijn eentje dat een Nederlands Staatsburger die volgens Nederlands maatstaven niets of nauwelijks iets misdaan heeft zomaar uitgeleverd kan worden aan een land met een belachelijk rechtssyteem.

Totaal van de zotte.
Geplaatst op: donderdag 7 april 2011 | Door: Ronald|



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]

foto
Joodse minister weigert collega de hand te geven: ze is een vrouw
"Ik ben toch niet onkuis!" Yaakov Litzman, de sterke man van Yahadut Hatorah, een van de religieuze splinters [...]

foto
Spies maakt nog maar eens een draai met de boerka
Is het mogelijk een boerkaverbod „van harte” te verdedigen, terwijl je kort geleden hebt gezegd dat je er [...]

foto
Samsom wil premier worden in regering met SP
PvdA-leider Diederik Samsom wil de volgende minister-president van Nederland worden. Samsom zet in op een linkse [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 20:54:31 +0200 (Thu, 24 May 2012 18:54:31 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 20:54:31 +0200 (Thu, 24 May 2012 18:54:31 GMT) 
Procestijd pagina: 0.346 sec.