DONDERDAG 24 MEI 2012

Politiecommissaris Amsterdam: 'Wij gaan niet zomaar achter illegalen aan'
donderdag 7 april 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Politiek

De Amsterdamse politiecommissaris Leo Wilde neemt geen blad voor de mond. Hij uitte felle kritiek op het steeds strengere vreemdelingenbeleid van het kabinet-Rutte.
Volgens Vrij Nederland waren Wildes woorden, vorige week tijdens een debat in De Nieuwe Liefde in Amsterdam, niet mis te verstaan. De commissaris Diversiteit bij de Amsterdamse politie en voormalig hoofd van de vreemdelingendienst, vroeg zich hardop af waar we mee bezig zijn. 'Met rijkdom te beschermen van onszelf? 


Ook vroeg hij zich af wanneer mensen kansen op leven wordt ontnomen, hoe zich dat verhoudt tot artikel 1 van de grondwet. Daarin heeft immers iedereen in gelijke mate recht op veiligheid en vrijheid. ‘Het is met name dat artikel 1 van onze grondwet dat niet gediend wordt met dit vreemdelingenbeleid', zei de politiecommissaris.

Wilde hekelde volgens Vrij Nederland het plan van asielminister Gerd Leers om illegaliteit strafbaar te stellen. 'Wij gaan nu niet zomaar achter illegalen aan, zoals we ook niet bij u in de achtertuin komen controleren of uw schutting misschien iets hoger is dan het burenrecht toelaat. Wij willen graag zeggen: wij zijn er voor de onveiligheid en de criminaliteit. Juist strafbaar stellen van illegaliteit haalt dat enorme verschil uit ons vak. Dus wij gaan het straks hebben over criminelen, maar dat zijn dan slechts mensen die dat ene document niet hebben.'

Strafbaarstelling van illegaliteit zou er volgens Wilde automatisch toe leiden dat de politie zich niet meer om het lot van illegalen mag bekommeren. 'Nu hebben we de ruimte om níét te jagen op illegalen, om ongedocumenteerden die slachtoffer worden van criminaliteit te helpen in het strafproces, of om ze te begeleiden naar een ziekenhuis.' Die ruimte wordt de politie volgens Wilde binnenkort ontnomen. Hij wil 'alle argumenten vinden om het plan om die redenen tegen te kunnen houden'.
Commotie over Wilde's uitspraken is er nog niet. Dat was wel het geval toen hoofdcommissaris Bernhard Welten begin januari verklaarde dat hij het boerkaverbod niet zou gaan handhaven.

Bron: Vrij Nederland

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (12)
Een wetshandhaver die het begrip "illegaal" niet begrijpt. Is er niet nog ergens een potje voor bijscholing?
Geplaatst op: donderdag 7 april 2011 | Door: Frits B

Ik hoop van harte dat er meer gezagsdragers komen die hun stem verheffen tegen de kortzichtigheid, domheid en paranoia van Wilders en consorten. Ik denk dat we er niet aan ontkomen een front van intelligentie te vormen tegen de domheid van de Telegraaf lezende en pvv stemmende massa.
Blijkbaar heeft domheid en kortzichtigheid teveel ruimte gekregen in ons maatschappelijk bestel en dit dreigt ons land kapot te maken. Ik roep op tot verzet !!!
Geplaatst op: donderdag 7 april 2011 | Door: Frans

"zoals we ook niet bij u in de achtertuin komen controleren of uw schutting misschien iets hoger is dan het burenrecht toelaat."

Uit eigen ervaring weet ik dat Leo Wilde en de gemeente dit juist wel doet. Herhaaldelijk En er veel tijd en aandacht aan spendeert.
En dan hebben we het over ongeveer 20 cm.

Dus flikker maar op met je hypocriete politiek correcte onwaarheden bromsnor.
Je pakt de normale burger waar je kan en lapt voor de serieuze zaken de democratie, rechtsorde en handhaving aan de laars.
Geplaatst op: donderdag 7 april 2011 | Door: Robbert L

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 7 april 2011 | Door: Bas

Symbool politiek met een nare bijsmaak.

Illegaliteit strafbaar stellen is volkomen onnodig. Illegale asielzoekers kunnen nu al het land uit worden gezet. Het enige wat de maatregel doet is de PVV-stemmers het gevoel geven dat er meer mensen sneller uitgezet kunnen worden (niet waar). Verder heeft het een paar ongewenste bijwerkingen zoals dat het helpen van een illegaal ook strafbaar wordt.

http://weblogs.nrc.nl/rechtenbestuur/2011/01/24/elk-illegaal-verblijf-strafbaar-maken-is-buiten-proporties/
Geplaatst op: donderdag 7 april 2011 | Door: Jasper

Bedenk ook: "Het is nogal wat om iedere uitwisselingsstudent die z’n verblijfsvergunning per ongeluk liet verlopen automatisch jarenlang terugkeer te verbieden. En een celstraf te geven als die persoon dat toch waagt."
Geplaatst op: donderdag 7 april 2011 | Door: Jasper

Illegaal is toch tegengesteld aan legaal?
Ik ben benieuwd wat die diender gaat doen als ik achter het bordje 'verboden het gras te betreden' in het Vondelpark sta.
Dat is een illegale, verboden handeling.
Of niet?
Wat een verwarring.
Morgen maar eens proberen, met een uitgeprinte versie van de uitspraken van Leo W.
Geplaatst op: donderdag 7 april 2011 | Door: Maarten

Ik denk dat ik morgen bij iedere uitgaansgelegenheid in Amsterdam een sigaret opsteek. Legaal, illegaal... Wat is het verschil?
Geplaatst op: donderdag 7 april 2011 | Door: N. Davidson

'Strafbaarstelling van illegaliteit zou er volgens Wilde automatisch toe leiden dat de politie zich niet meer om het lot van illegalen mag bekommeren. 'Nu hebben we de ruimte om níét te jagen op illegalen, om ongedocumenteerden die slachtoffer worden van criminaliteit te helpen in het strafproces, of om ze te begeleiden naar een ziekenhuis.' Die ruimte wordt de politie volgens Wilde binnenkort ontnomen. Hij wil 'alle argumenten vinden om het plan om die redenen tegen te kunnen houden'.

Dat is het verschil met het opsteken van een sigaret in een kroeg in Amsterdam.
Geplaatst op: vrijdag 8 april 2011 | Door: marietjejansen

Illegaliteit strafbaar stellen is een "niet intelligente" oplossing van het Illegalenprobleem. Illegalen dienen uiteraard het land te worden uitgezet bij aanhouding en/of toevallige ontmoeting.
De politie kan niet eenvoudigweg op "illegalenjacht" gaan. Dat is gewoon onmogelijk. Wat wel mogelijk is, is het "betrappen" van illegalen op een werkvloer en/of bij criminele handelingen door de illegale persoon. Indien een bedrijf "gebruik" maakt van illegalen, het bedrijf onmiddellijk moet worden stilgelegd en alles heel langzaam controleren. In dat tijdsbestek zullen alle illegalen die bij een bedrijf werken kunnen worden opgespoord. Het bedrijf alle kosten voor de illegalen laten betalen inclusief de kosten voor terugzending naar het "moederland". Nederland blijft humaan t.o.v. de illegaal en het bedrijf zal niet weer in de fout gaan. Artikel 1 van de grondwet is een onding, naar mijn mening. Waarom? Omdat er in dat artikel niet wordt gesproken van "ingezetenen en/of door de wet erkende inwoners". Immers: dat zijn dus Nederlanders. Iemand die zich "toevallig in Nederland bevindt" zou, krachtens het huidige artikel 1, gelijk gesteld moeten worden met een Nederlander. Dat is dus onzin en het is tegenover de belasting- betaler niet eerlijk en niet redelijk te noemen. Immers: indien een Nederlander armlastig is kan deze gebruikt maken van de bijstand. In dit gelijke geval zou de illegaal bijstand kunnen krijgen zonder Nederlander te zijn en de illegaal heeft op geen enkele wijze belasting betaald.
Illegalen MENEN zich nu beschermt door de overheid. En, dat is onjuist. Het tweede deel van de eerste zin, na de komma; " worden in gelijke gevallen gelijk behandeld" , is een gedrocht en is uiterst discutabel en meervoudig uitlegbaar.
Geplaatst op: zaterdag 9 april 2011 | Door: A.R. Girbes sr

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 9 april 2011 | Door: Willem

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 9 april 2011 | Door: N. Davidson



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]

foto
Joodse minister weigert collega de hand te geven: ze is een vrouw
"Ik ben toch niet onkuis!" Yaakov Litzman, de sterke man van Yahadut Hatorah, een van de religieuze splinters [...]

foto
Spies maakt nog maar eens een draai met de boerka
Is het mogelijk een boerkaverbod „van harte” te verdedigen, terwijl je kort geleden hebt gezegd dat je er [...]

foto
Samsom wil premier worden in regering met SP
PvdA-leider Diederik Samsom wil de volgende minister-president van Nederland worden. Samsom zet in op een linkse [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 21:15:12 +0200 (Thu, 24 May 2012 19:15:12 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 21:15:12 +0200 (Thu, 24 May 2012 19:15:12 GMT) 
Procestijd pagina: 0.406 sec.