DONDERDAG 24 MEI 2012

"U leest wel in de kranten hoe het met mij afloopt"
vrijdag 8 april 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Politiek

De Iraniër die zich woensdag in brand stak en is overleden, kreeg donderdag een naam: Kambiz Roustayi. Roustayi kwam uit Teheran, had er een universitaire studie gevolgd en verkeerde in journalistieke kringen. Hij was Iran ontvlucht vanwege publicaties die de Iraanse regering ondermijnden. Roustayi was bang dat hij gevangen zou worden genomen en zou worden gemarteld. In augustus 2001 deed hij voor het eerst een asielaanvraag in Nederland.
Volgens zijn advocaat was de Iraniër volledig gedesillusioneerd door zijn leven zonder papieren in Nederland. Tegen AT5 zei advocaat Van Haren: "Ik zag in 2008 al aankomen dat hij het leven als illegaal niet aan zou kunnen en zou afglijden in de psychiatrie."
In mei 2009 zei Roustayi tegen hem: "U leest wel in de kranten hoe het met mij afloopt." Het was de laatste keer dat Van Haren zijn oud-cliënt sprak.


Kambiz op een verjaardagsfeestje (Foto Facebook).

Bron: AT5

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (4)
verdacht stil rond topics over deze man. Zit iedereen plots om een mening verlegen?
Geplaatst op: vrijdag 8 april 2011 | Door: JS

De politiek asiel-regeling is ooit in het leven geroepen voor nu JUIST dit soort intellectuelen. Maar het systeem is vastgelopen in de massale toestroom van gelukszoekers.
Geplaatst op: vrijdag 8 april 2011 | Door: Karl Kraut

Ik wil wel reageren. Dit is wat er gebeurd als iemand totaal wanhopig is. Zulke diepe wanhoop kun je geestesziekte noemen, maar dan is het een ziekte van een soort die ons allemaal kan treffen als onze situatie maar uitzichtloos genoeg is.
Het enige wat deze man wilde was vrij zijn. Hij had waarschijnlijk een nuttige bijdrage kunnen leveren aan de Nederlandse samenleving, al was het alleen al een spiegel zijn voor ons die onze vrijheid voor lief nemen en langzaam weggeven onder het mom van veiligheid.
Geplaatst op: vrijdag 8 april 2011 | Door: E. Verkijk

Ik vind het sneu, net zo sneu als die andere 1500 à 1600 zelfmoorden die afgelopen jaar in ons land zijn geweest. Die mensen waren misschien ook te helpen geweest...
Geplaatst op: zaterdag 9 april 2011 | Door: Odin



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]

foto
Joodse minister weigert collega de hand te geven: ze is een vrouw
"Ik ben toch niet onkuis!" Yaakov Litzman, de sterke man van Yahadut Hatorah, een van de religieuze splinters [...]

foto
Spies maakt nog maar eens een draai met de boerka
Is het mogelijk een boerkaverbod „van harte” te verdedigen, terwijl je kort geleden hebt gezegd dat je er [...]

foto
Samsom wil premier worden in regering met SP
PvdA-leider Diederik Samsom wil de volgende minister-president van Nederland worden. Samsom zet in op een linkse [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 21:26:03 +0200 (Thu, 24 May 2012 19:26:03 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 21:26:03 +0200 (Thu, 24 May 2012 19:26:03 GMT) 
Procestijd pagina: 0.34 sec.