DONDERDAG 24 MEI 2012

Portugal redt het niet - ook niet with a little help of their friends
maandag 11 april 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Economie

De hulp van Europa, die je amper a little help kunt noemen, gaat Portugal niet redden. De Wall Street Journal, waar alle dingen zo worden opgeschreven dat ze gemakkelijk lijken, legt het nog maar eens geduldig uit. Portugal zit in de shit omdat het land geen geld heeft om zijn schulden af te betalen. Sommige leningen  moeten binnenkort worden afgelost en dat geld was er niet.
Nu is het er wel. In de vorm van nieuwe leningen. Met een klein beetje minder rente en een langere looptijd, maar toch: leningen.
Dat slaat dus nergens op, schrijft de WSJ. Het probleem was teveel leningen, en de oplossing is nog meer lkeningen. Alsof het ademhalingsprobleem van Portugal een tijdelijke kwestie was, die dankzij de EU-hulp wel voorbij gaat.
Is niet zo. Portugal heeft op te grote voet geleefd, teveel geleend en zal dat niet kunnen terugbetalen. Nu niet. Nooit niet.
Enige verschil: nu worden niet de investeerders de dupe, maar de inwoners van Europa.

Bron: Wall Street Journal

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag portugal:

Reacties (4)
Europa is geen droom, Europa is een nachtmerrie.

Elke gek die tot nu heeft gedroomd van een verenigd Europa eindigde óf op een eiland óf in een bunker in Berlijn!

En terecht...
Geplaatst op: maandag 11 april 2011 | Door: KritischeMassa

Ook de WSJ heeft haar fair share rabiaat-rechtse nitwits Van Palin-formaat. Stelzer's commentaar "Eurocracy trumps democracy" bij het statement van de Finse minister van Financiën dat Portugal héél stevig zal moeten bezuinigen (ziet iemand dat dan anders, behalve een deel van de Portugezen zelf?), moet ons al waarschuwen: Hier spreekt een echte intellectueel.

Wat de Portugezen met de Europese hulp doet noemen economen herfinancieren: Je betaalt een schuld met een (in dit geval) hogere rente af met een lening waarover je een (in dit geval) lagere rente betaalt. Er komt geen schuld bij. Je vervangt een duurdere schuld door een goedkopere schuld. Een perfect rationele operatie. Of het uiteindelijk genoeg blijkt is natuurlijk de vraag. Dat hangt af van het succes dat de Portugezen gaan boeken met het herstructureren van hun economie.
Geplaatst op: maandag 11 april 2011 | Door: Ivo

Er is maar één oplossing: landen moeten renteloos geld kunnen lenen van internationale instellingen. Anders blijft het het ene gat met het andere dichten.
Geplaatst op: maandag 11 april 2011 | Door: Frans

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: maandag 11 april 2011 | Door: Chantal Caes (red)



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
3 ton boete voor stoute bankier Deuss
De Nederlandse oliehandelaar/bankier John Deuss is vandaag schuldig bevonden aan illegaal bankieren en het niet melden [...]

foto
Steeds meer bedrijven houden het voor gezien in Cuba
Unilever vertrekt na 15 jaar uit Cuba. De Brits-Nederlandse multinational heeft een geschil over de zeggenschap van de [...]

foto
Meer oplaadpalen dan elektrische auto's
Het wil (nog?) niet erg met de hype rond de electrische auto's. Het aantal elektrische laadpalen in Nederland groeit zo [...]

foto
Wat een verschil met Europa! Amerikanen krijgen er weer vertrouwen in
Goed nieuws voor Barack Obama. In vier jaar is het vertrouwen van Amerikanen in de economie niet zo hoog greweest. Dat [...]

foto
Wat gebeurt er na de Griekse verkiezingen: een simpel overzicht
In zeven simpele stappen staat hieronder wat er gebeurt na de Griekse verkiezingen
.

foto
Spanje aan de rand van de afgrond
In hoog tempo wordt de economische situatie in Spanje onhoudbaar. De Spaanse premier Rajoy zei het gisteravond in het [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 21:50:46 +0200 (Thu, 24 May 2012 19:50:46 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 21:50:46 +0200 (Thu, 24 May 2012 19:50:46 GMT) 
Procestijd pagina: 0.353 sec.