DONDERDAG 24 MEI 2012

95% van de Vlamingen wil voor hulpbehoevende ouders zorgen
donderdag 14 april 2011
Door: Chantal Caes
Categorie: Samenleving

Vier op de 10 Belgen wil hun ouder(s) wel in huis nemen als ze hulpbehoevend worden. Zes op de 10, vooral 40+ers en samenwonenden, zien dat niet zitten. Iets minder dan 60% vindt bovendien dat je je ouders niet financieel moet steunen als ze hulpbehoevend zijn. Het aantal inwonende 80+ers is sinds 1990 gehalveerd. Dat blijkt uit een enquête van Delta Lloyd en wordt bevestigd door cijfers van de Vlaamse regering.

De belangrijkste redenen daarvoor zijn:

  • mensen wonen op grotere afstand van hun ouders. Als ze gaan samenwonen, moet 1 van de partijen verhuizen. Vaak is dat niet haalbaar i.v.m. werk, scholen, ... en de ouders willen ook niet weg uit hun vertrouwde omgeving.
  • er zijn steeds meer 2-verdieners, dus is er niemand thuis om voor de oudere te zorgen.
  • de sociale druk is minder groot; ouders vinden het ook minder vanzelfsprekend en zijn meer dan vroeger op hun privacy gesteld.
  • een kangoeroewoning, waarbij het huis in 2 aparte woningen wordt verdeeld, kan een oplossing zijn, maar niet iedereen heeft het geld om het huis te verbouwen en de oudere moet nog enigzins voor zichzelf kunnen zorgen.
Toch wil 95% van de Vlamingen voor zijn ouders zorgen als die hulpbehoevend wordt, maar dan vanop afstand. Meestal gaat men in het weekend bij de ouders op bezoek. Dan kan men boodschappen of een klusje doen en verder wordt zorg van buitenaf geregeld: wijkverpleging, warm eten laten bezorgen door een traiteur, ....

Bron: De Standaard

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag zorg:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
5 mythen over gezondheid en sport die men nog steeds gelooft
  1. Je moet minimaal een liter water per dag drinken
    Er is [...]

foto
Wat er met je lichaam gebeurt als je dronken bent
Lam, lazerus, van de kaart of straalbezopen: het maakt niet uit hoe je het noemt. Alle dronkenlappen gaan door [...]

foto
GGD: 'Kap eens met die bierstunts'
Met de EK voor de deur stunten supermarkten en slijters met alcohol. Ze verkopen voor een prikkie kratten bier ('3 [...]

foto
Bekendste oehoe van Nederland is niet meer
Ze werden door honderdduizenden mensen bekeken, via de

foto
Eerste treinuitval door de hitte
Geen blaadjes, geen sneeuw, geen koperdieven, maar warmte. Met de stijging van de temperatuur zullen treinreizigers [...]

foto
Gaat het 'zittenblijven' op school verdwijnen?
Nu nog moet je als leerling een jaar overdoen als je te lage cijfers hebt gehaald. Vervelend voor de leerling en heel [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 24 May 2012 22:15:24 +0200 (Thu, 24 May 2012 20:15:24 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 24 May 2012 22:15:24 +0200 (Thu, 24 May 2012 20:15:24 GMT) 
Procestijd pagina: 0.358 sec.