VRIJDAG 25 MEI 2012

De comeback van de ouderwetse camera
woensdag 27 april 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Cultuur

Slechts enkele fotozaken verkopen nog tweedehands analoge fotocamera’s, en het wordt steeds lastiger om filmrolletjes af te laten drukken (van de 457 HEMA-vestigingen hebben er nog maar vijftien een fimontwikkelmachine). Maar toch neemt de vraag naar de ouderwetse camera toe.
De Volkskrant
maakte een rondgang langs diverse Fotovakscholen en kunstacademies en constateerde dat steeds meer studenten overstappen van digitaal naar analoog. Ze vinden analoge foto's mooier en de kleuren zachter vergeleken met de ‘harde’ digitale beelden. ‘Elk filmrolletje is anders, elke foto uniek.'

Sentiment zal ongetwijfeld een rol spelen. Maar fotografen kiezen ook voor de ouderwetse camera omdat professionele digitale equivalenten veel duurder zijn. Bovendien merken fotografen dat wanneer ze met analoge camera's mensen portretteren, de sfeer anders is. Het werkt ontwapenend, en het is voor een model rustiger als de fotograaf meer tijd neemt om een foto te maken. Met een digitale camera’s zijn er al vijftig opnamen gemaakt voordat iemand überhaupt zit
Veel fotografen die met een analoge camera werken doen dit overigens op de zogenaamde hybride manier: de negatieven worden met een professionele scanner gedigitaliseerd, zodat ze bewerkt kunnen worden, gearchiveerd en per e-mail worden verzonden. Zo plukt de fotograaf de vruchten van beide vormen van fotografie.

Bron: de Volkskrant (betaald online)

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (4)
Toevallig afgelopen weekend noodgedwongen met een analoge spiegelreflex aan de slag. Inderdaad, je denkt 20 keer na voordat je afdrukt. Elke opname is er één.
Post-productie is nog steeds essentieel. Tip: investeer in een goede scanner (plm. €120-150). Ik doe het met een cheapo Aldi scanner, die in zwart wit mode voldoet, maar in kleur te weinig kleurdiepte biedt. Dan maar zwart wit.
Als je consequent bent die je je camera volledig handmatig te bedienen, sluitertijd, diafragma en focus. Daar leer je veel van.
Geplaatst op: woensdag 27 april 2011 | Door: X

Handmatig bedienen kan ook een een digitale spiegelreflex. Ik denk dat deze hang naar film overeenkomsten vertoont met de hang naar oude LP's. Onder het mom van: digitaal is leuk, maar eigenlijk "te perfect", zonder gevoel.

Ik zelf vind dit allemaal maar sentiment. Geef mij maar een digitale camera, klein of groot. Geen gedoe met ontwikkelen en inscannen. Een analoog uiterlijk kun je een foto ook geven met photoshop, niemand die het verschil ziet met een "echte" analoge foto. Dat er met een analoge camera veel meer tijd genomen wordt, ligt niet aan de digitale camera, maar aan de fotografen, die met een digitale camera het verstand blijkbaar uitschakelen en maar aan de lopende band op de sluiter drukken.

Echte analoge fotograven gebruiken geen photoshop, maar hebben nog een echte doka ;-)
Geplaatst op: woensdag 27 april 2011 | Door: Kapotjeplov

Om maar een populaire quote te gebruike; Film is not dead, it just smells funny!!
Iemand deed laatst ergens een verglijking. Digitale fotografie is als fast-food, en analoog als slow-food.

Chris.
Geplaatst op: woensdag 27 april 2011 | Door: Chris

Het is zonde dat niemand meer de natuur in trekt om een schilderijtje te maken. Dat geflits.
Geplaatst op: donderdag 28 april 2011 | Door: eduard



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Sex & Drugs & Rock & Roll
Ian Dury wist het al langer, maar internationale (waaronder Nederlandse) onderzoekers hebben nu ook ontdekt dat drank, [...]

foto
Bezoekersrecord voor 'Intouchables' (+ het echte verhaal)
'Intouchables' is de best bezochte Franse film ooit in de Nederlandse bioscopen. Volgens de distributeur trok de [...]

Ter nagedachtenis: Bee Gees, 'One night only' live in concert
.

foto
Robin Gibb - Bee Gee's: 1949-2012
Robin Gibb is gisteren aan leverkanker gestorven. Hij was een van de kernleden van de

foto
Een kijkje achter de schermen bij filmklassiekers
Superman aan kabels, Avatar voordat de karakters blauw waren en Rose en Jack voorop de Titanic vergezeld door een [...]

foto
De 10 beste films sinds 2000
na 12 jaar in deze
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 01:36:24 +0200 (Thu, 24 May 2012 23:36:24 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 01:36:24 +0200 (Thu, 24 May 2012 23:36:24 GMT) 
Procestijd pagina: 0.29 sec.