VRIJDAG 25 MEI 2012

China wordt een land van oude mannetjes
donderdag 28 april 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Politiek

De resultaten van de Chinese volkstelling laten zien dat het beleid heeft gewerkt: China wilde wat doen aan de explosie van kinderen. Dat is gelukt. En omdat de eenkind politiek ook op mysterieuze wijze leidt tot meer jongetjes dan meisjes wordt de bevolking niet alleen heel snel gemiddeld ouder, maar ook steeds mannelijker.
IN 2000, bij de vorige volkstelling, maakten kinderen onder de 14 nog 23 procent van de bevolking uit, nu is dat nog ruim 16 procent. an de andere kant steeg het aantal 60plussers tot 13.3 procent, waarmee het aantal ouderen al bijna net zo groot is als het aantal kinderen.
Van de 1,34 miljard mensen woont al de helft in steden. Dat was in 1982, toen de economische hervormingen begonnen 20 procent,
De ongeletterdheid is de afgelopen 20 jaar snel verminderd. In 1990 was 15,9 procent van de Chinezen ouder dan 15 jaar analfabeet. Vorig jaar was dat percentage teruggelopen tot 4,1 procent.
Schattingen houden het er op dat zonder de eenkind politiek er nu 400 miljoen Chinezen extra zouden zijn. Net zoveel als heel Europa...

Bron: Guardian

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag china:

Reacties (4)
Dit artikel is vandaag al in verschillende media verschenen, maar vreemd genoeg wordt er nergens bij vermeld dat er op het platteland uitzonderingen mogelijk zijn op de 1-kind politiek.

Toch is die er volgens vele oudere artikelen wel degelijk, en verder valt deze ook eenvoudig uit de cijfers af te leiden, want ga maar na: Als 2 ouders steeds 1 kind krijgen zou de bevolking moeten afnemen, tenzij de levensverwachting per generatie meer als verdubbelt. De levensverwachting zal in China momenteel ongetwijfeld toenemen, maar meer als verdubbelen zal hij toch zeker niet.
Geplaatst op: donderdag 28 april 2011 | Door: Ronald|

conclusie: China is een voorbeeld voor succes. Het onder controle houden van bevolkingsaantallen is goed. Ook de kamers in de kindertehuizen waar kinderen in gezet worden zonder eten en drinken tot ze sterven is een grote vooruitgang. Wat hebben we toch weer veel geleerd. Om niet te vergeten de soldaten die het huis binnenkomen van gezinnen waar een tweeling geboren is. De soldaten vragen: Welke wil je dat ik zal neerschieten? En wie weet krijgt de Nieuwe Wereld Orde hier ook zoiets van de grond. Ik zie de aandelenhouders van Wallstreet al likkebaarden bij de economische groei die dat met zich mee gaat brengen. www.flek.hyves.nl
Geplaatst op: donderdag 28 april 2011 | Door: Frederik Blom ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 28 april 2011 | Door: KritischeMassa

Dan zou het zomaar kunnen dat de grootste bedreiging van de momenteel onstuimige groei van de Chinese economie in de nabije toekomst gewoon de enorme vergrijzing in dat land wordt.
Geplaatst op: donderdag 28 april 2011 | Door: Zambezi



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]

foto
Joodse minister weigert collega de hand te geven: ze is een vrouw
"Ik ben toch niet onkuis!" Yaakov Litzman, de sterke man van Yahadut Hatorah, een van de religieuze splinters [...]

foto
Spies maakt nog maar eens een draai met de boerka
Is het mogelijk een boerkaverbod „van harte” te verdedigen, terwijl je kort geleden hebt gezegd dat je er [...]

foto
Samsom wil premier worden in regering met SP
PvdA-leider Diederik Samsom wil de volgende minister-president van Nederland worden. Samsom zet in op een linkse [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 01:48:57 +0200 (Thu, 24 May 2012 23:48:57 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 01:48:57 +0200 (Thu, 24 May 2012 23:48:57 GMT) 
Procestijd pagina: 0.349 sec.