VRIJDAG 25 MEI 2012

Grote collectie van Hugo Claus onder de hamer
zaterdag 7 mei 2011
Door: Chantal Caes
Categorie: Cultuur

Gert Jan Hemmink had het gedrukte oeuvre van Hugo Claus bijna compleet. Alleen 'Love Song' bleek onvindbaar. Een boekje dat hij dan maar zelf uitgaf in 1 exemplaar. Zijn verzameling wordt op 28 mei bij Adams Amsterdam geveild.

Gert Jan Hemmink raakte al vroeg bevriend met Hugo Claus (1929-2008) en bemachtigde veel werk uit de privébibliotheek van de meester. In 49 jaar tijd bouwde hij een indrukwekkende verzameling op, een schatkamer van bijzondere publicaties, luxe-edities en zeldzame drukjes. Uiteraard gesigneerd, en vaak van handgeschreven commentaar voorzien.

Meer dan duizend stuks komen nu op de markt, te beginnen met het beeldend werk dat Hugo Claus alleen of samen met andere kunstenaars maakte. Er zijn exclusieve dingen bij, zoals een van de zeldzame olieverfschilderijen uit de Parijse Cobra-periode die Claus niet vernietigd had. De expert (1950) wordt geschat op 17.500 à 25.000 euro.

Ook 2 manuscripten springen eruit. Het werkhandschrift van 'Genesis', 33 teksten bij evenveel litho's van Roger Raveel, moet 16.000 euro halen. Nog zeldzamer is het originele losbladige manuscript van 'Paal en Perk' uit 1951 met 14 losse originele tekeningen van Corneille. Met een geschatte prijs van 26.000 à 30.000 euro moet dit het duurste stuk van de veiling worden.

Bron: De Standaard

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag Hugo Claus:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Sex & Drugs & Rock & Roll
Ian Dury wist het al langer, maar internationale (waaronder Nederlandse) onderzoekers hebben nu ook ontdekt dat drank, [...]

foto
Bezoekersrecord voor 'Intouchables' (+ het echte verhaal)
'Intouchables' is de best bezochte Franse film ooit in de Nederlandse bioscopen. Volgens de distributeur trok de [...]

Ter nagedachtenis: Bee Gees, 'One night only' live in concert
.

foto
Robin Gibb - Bee Gee's: 1949-2012
Robin Gibb is gisteren aan leverkanker gestorven. Hij was een van de kernleden van de

foto
Een kijkje achter de schermen bij filmklassiekers
Superman aan kabels, Avatar voordat de karakters blauw waren en Rose en Jack voorop de Titanic vergezeld door een [...]

foto
De 10 beste films sinds 2000
na 12 jaar in deze
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 04:50:31 +0200 (Fri, 25 May 2012 02:50:31 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 04:50:31 +0200 (Fri, 25 May 2012 02:50:31 GMT) 
Procestijd pagina: 0.344 sec.