VRIJDAG 25 MEI 2012

Vanwege Geert en LePen: het handigste is als vluchtelingen gewoon kreperen
maandag 9 mei 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Politiek

Over vluchtelingen die er niet zijn kan ook geen ruzie ontstaan. Tientallen Afrikaanse migranten werden volgens een gedetailleerd verslag in The Guardian moedwillig de steek gelaten in de Middellandse Zee door militaire eenheden van Europese landen en de Navo; 63 vluchtelingen, onder wie vrouwen en kinderen, crepeerden. De rest kwam in de kampen van Ghaddafi terecht
De boot vertrok op 25 maart uit de Libische hoofdstad Tripoli met 72 mensen aan boord: 47 Ethiopiërs, zeven Nigerianen, zeven Eritreërs, zes Ghanezen en vijf Soedanese migranten. Onder de passagiers waren twintig vrouwen en twee kleine kinderen. De Ghanese kapitein wilde het Italiaanse eiland Lampedusa bereiken, 290 kilometer ten noordwesten van Tripoli, maar na 18 uur op zee begon het bootje olie te verliezen en kwam het in moeilijkheden.
Via de satelliettelefoon slaagden de migranten erin om te bellen met Moses Zerai, een Eritrese priester in Rome die Habeshia leidt - een organisatie die opkomt voor rechten van vluchtelingen. Zerai contacteerde de Italiaanse kustwacht, die de priester verzekerde dat alarm geslagen was en dat alle betrokken overheden op de hoogte waren van de toestand waarin de boot zich bevond.

Kort na het alarm van de pater kwam een militaire helikopter. De piloten, in militair uniform, lieten flessen water en dozen met koekjes zakken, en gebaarden de passagiers dat ze hun positie moesten proberen te behouden tot een reddingsboot langskwam. De helikopter vloog weg, maar er kwam nooit een reddingsboot.

Op 29 of 30 maart dreef het bootje in de richting van een vliegdekschip - zo dichtbij dat het onmogelijk niet opgemerkt kon worden. Volgens de overlevenden stegen twee vliegtuigen op van het schip en kwamen ze laag over de boot vliegen, terwijl de migranten op het dek stonden en de twee baby's in de lucht hielden.

Maar hulp kwam er ook toen niet. De boot van de migranten was onbestuurbaar geworden en dreef verder weg van het vliegdekschip. 'Elke morgen stonden we op en vonden we nieuwe lijken, die we na 24 uur overboord gooiden. De laatste dagen kenden we onszelf niet meer... Ieder was aan het bidden, of aan het sterven', zegt Abu Kurke. 'We hadden een fles water van de helikopter gespaard voor de twee kinderen, en bleven hen voeden nadat hun ouders overleden waren. Maar na twee dagen kwamen ook zij om.'

The Guardian heeft zelf een onderzoek ingesteld naar het vliegdekschip van waar de NAVO-helikopter zou zijn vertrokken en kwam tot de vaststelling dat het zo goed als zeker om het Franse schip Charles de Gaulle gaat. De Franse autoriteiten ontkennen dat het schip zelfs maar in de buurt was op het ogenblik van de feiten.

Bronnen: De Standaard, link

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (19)
Satelliettelefoon? Op een vluchtelingenbootje?
Potentiele migranten kunnen toch ook gewoon netjes een verzoek indienen bij de verschillende Europese ambassades in Afrika? Kunnen ze ondertussen het geld voor mensensmokkelaars met satteliettelefoons steken in de opbouw van eigen land
Geplaatst op: maandag 9 mei 2011 | Door: BASinnic

Het is me nog niet duidelijk wat wilders en le pen met dit stukje miscommunicatie te maken hebben (als het al zo gebeurt is..en dat is een hele dikke als)
En ik begin niet eens over die foto bij het stukje..
Heel erg goedkoop ,schrijf dan niks..
Geplaatst op: maandag 9 mei 2011 | Door: hoff

Wederom een fraai stukje volstrekt willekeurige ontmenselijking van politieke opponenten door zelfbenoemde 'Goeden'. De schaamte voorbij.
Geplaatst op: maandag 9 mei 2011 | Door: Conan

Als dit verhaal waar is,zullen we er wel nooit meer iets over horen,
als het niet waar is zullen we dat snel genoeg weten.
Geplaatst op: maandag 9 mei 2011 | Door: MarcelW

Wat heeft dit met Geert Wilders of LePen te maken?
Geplaatst op: maandag 9 mei 2011 | Door: T2000

Dit heeft niks met Geert of Le Pen, maar met het misdadige beleid van Frankrijk en Engeland te maken om Libië te bombarderen ten bate van rebellen die zwarte Afrikanen haten en deze mensen lynchen als ze niet op tijd weten te vluchten.
Geplaatst op: maandag 9 mei 2011 | Door: Karl Kraut

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 10 mei 2011 | Door: jansen101

Ooit betaalden "we" Ghadaffi om de vluchtelingen tegen te houden. Ghadaffi zal dat heus niet gedaan hebben door bordjes "verboden over te varen" op het strand te zetten. Dat gebeurde gewoon door het leger en met scherpe munitie.

Nu is Ghadaffi weg en we moeten kiezen. Als de linkse zieligheidsindustrie en emotie-tv hun zijn zin krijgt heeft Europa straks 1,4 miljard inwoners. 4 miljoen die er nu al zijn en 1 miljard Afrikanen. Want als we ze niet tegenhouden komen ze allemaal op ons gratis geld af.
Geplaatst op: dinsdag 10 mei 2011 | Door: Ronald|

correctie: 400 miljoen
Geplaatst op: dinsdag 10 mei 2011 | Door: Ronald|

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 10 mei 2011 | Door: HetGeweten

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 10 mei 2011 | Door: HetGeweten

Wilders en LePen de schuld geven van het feit dat er mensen zijn die moeten vluchten is kolder. De oplossing van het vluchtelingenprobleem is niet in de opvang in verre landen , maar in tijdelijke opvang in de buurt van de landen van herkomst. Dan moet zo snel mogelijk de rust weer worden herstelt, dan kunnen de mensen weer terug naar hun familie. Hoe men het ook wendt of keert een mens functioneert het beste in de nabijheid van zijn eigen vrienden en bekenden.

Emigratie is geen oplossing van het probleem, het tegenhouden van vluchtelingen evenmin, maar als men niet gaat zoeken naar oplossingen in de regio, of beter nog het bevrijden van het land van herkomst! Dan komt er nooit een echte oplossing! Ik heb te veel vluchtelingen gezien die nooit zijn geworteld omdat zij het verlies van hun vrienden van familie met zich mee hebben moeten dragen.

Doen alsof emigratie een oplossing is dat grenst aan het schandalige, het is alleen in uiterste gevallen een tijdelijke oplossing.
Geplaatst op: dinsdag 10 mei 2011 | Door: vanhetgoor ()

Je kunt natuurlijk ook stellen dat er dankzij Geert en Le Pen er minder gelukszoekers komen en er dus ook minder verzuipen op weg naar het gratis geld.
Geplaatst op: dinsdag 10 mei 2011 | Door: MarcelW

Mensen vinden het moeilijk te verkroppen dat anderen op zoek gaan naar gratis geld. Sommigen van hen kloppen zichzelf wel op de borst dat ze zo lekker hebben kunnen cashen toen ze hun huis verkochten. Dat gratis geld is zeker ander gratis geld? Dat is zeker welverdiend gratis geld?
Geplaatst op: dinsdag 10 mei 2011 | Door: Bob

Dat is i.i.g. geld waar keihard voor geploeterd is.Terwijl jij waarschijnlijk op een strandje aan een biertje lag te lurken was ik m'n huis aan het opbouwen tijdens de vakanties en weekends,niets gratis geld dus.Bovendien geeft "gratis geld" geen voldoening,tenminste niet voor mensen met een beetje normale instelling.
Geplaatst op: dinsdag 10 mei 2011 | Door: MarcelW

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 10 mei 2011 | Door: Bob

Het commentaar hieronder verdient - we blijven geduldig uitleggen - een opmerking.
Deze site is er niet vanwege de reacties, maar vanwege de stukjes. De honderdvijftig duizend mensen die deze site maandelijks bezoeken komen niet voor de reacties, maar voor de stukjes.
En de makers van de site zijn er niet op uit om te horen wat de bezoeker er van vindt.
Toch kunnen reacties de site beter maken; omdat een bezoeker iets toevoegt dat er toe doet. Dat waarde heeft voor de volgende bezoeker.
Reacties die daaraan niet voldoen (of erger) worden weggewikt



Hier volgt de reactie van Het Geweten, vanwie het (vermoedelijk valse) emailadres begint met nl.openluchtgevangenis

\"Toch blijft het bizar. Gerard post een tendentieus artikel over zijn favoriete pispaal maar modereerd dan de helft van de commentaren weg.

Wat wil je nou Gerard? Post het dan niet als niet wil horen hoe mensen erover denken. En als je alleen maar wilt horen wat jij zegt geef dan zelf de commentaren met een multiple choice.

Scheelt je de moeite van het modereren.

Bij voorbaat Teuggewikt op http://slechtingelichtekringen.nl/comments.php?wId=25\"
Geplaatst op: dinsdag 10 mei 2011 | Door: HetGeweten

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 11 mei 2011 | Door: Gert-Jan van der Kamp

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 11 mei 2011 | Door: Frans



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]

foto
Joodse minister weigert collega de hand te geven: ze is een vrouw
"Ik ben toch niet onkuis!" Yaakov Litzman, de sterke man van Yahadut Hatorah, een van de religieuze splinters [...]

foto
Spies maakt nog maar eens een draai met de boerka
Is het mogelijk een boerkaverbod „van harte” te verdedigen, terwijl je kort geleden hebt gezegd dat je er [...]

foto
Samsom wil premier worden in regering met SP
PvdA-leider Diederik Samsom wil de volgende minister-president van Nederland worden. Samsom zet in op een linkse [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 05:10:50 +0200 (Fri, 25 May 2012 03:10:50 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 05:10:50 +0200 (Fri, 25 May 2012 03:10:50 GMT) 
Procestijd pagina: 0.338 sec.