VRIJDAG 25 MEI 2012

KPN heeft gelijk: de mobiele euforie is voorbij, omzet daalt
vrijdag 27 mei 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Media

De opbrengsten van mobiele telecommunicatie zijn het eerste kwartaal met 4,7% gedaald. Vooral de inkomsten uit gesprekken zijn gedaald. De enorme groei uit het aantal belminuten is tot staan gekomen en de tarieven zijn lager geworden, omdat de EU daartoe dwong en door  concurrentie, zo meldt het Financieele Dagblad op gezag van marktonderzoeksbedrijf Telecompaper.
‘Normaal gesproken is het eerste kwartaal zwakker dan het vierde kwartaal, maar dit jaar was de krimp veel sterker’, aldus Telecompaper.
De inkomsten uit de mobiele telecomindustrie komen onder druk te staan, omdat veel consumenten via internet bellen en ook het sms-verkeer is een probleem’, zegt analist Alejandra van de Roer in het FD.
KPN heeft eerder dit jaar aangekondigd het personeelsbestand met een kwart te verminderen mede vanwege de tegenvallende inkomsten. T-Mobile gaat eveneens tot een kwart van de banen schrappen.

Bron: Het Financieele Dagblad (betaald)

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (2)
Het gebruik van fax neemt ook af. Telex daarentegen is al weer jaren stabiel.
Geplaatst op: vrijdag 27 mei 2011 | Door: Ronald|

De NS heeft ook geen stoomtreinen meer. Zolang de telco-banen worden geschrapt bij Bellen en SMSen is er niet veel aan de hand.

Kwaliteit leveren is wat anders natuurlijk. Maar dat kan ondermeer worden opgelost door de frequenties niet voor miljarden te verkopen. Dat is namelijk het geld wat zou kunnen worden gebruikt om de beloftes te realiseren. De frequenties dienen te vergeven worden aan de partijen die het meest in het netwerk kunnen investeren, e.e.a. jaarlijks te controleren door de OPTA. Haalt men de beloftes niet zendmachtiging weg. Op deze manier vervalt ook de noodzaak voor telecombedrijven om de consument te misleiden.

De OPTA is echter een slapend overheidsbedrijf dat er niet op is gericht de consument te beschermen, maar om de maximaal haalbare hoeveelheid duistere praktijken (onbegrijpelijke tariefstructuren, misdadige SMS diensten) toe te staan. Dat moet omdat de overheid daar de BTW aan ontleent. Er zijn daar een 4-tal juristen aan het werk, en de rest krijgt al hoge bloeddruk als ze koffie moeten halen.

Na de financiële industrie, waar bonussen aanzetten tot het kapot maken van het eigen bedrijf, is telecom toch wel DE tak van sport waar consumentengeld niet op de plek terecht komt waar het hoort.

Net zoals bij financiële diensten, wordt bij telecom de illusie opgehouden dat het allemaal erg ingewikkeld is. Dat is niet het geval: het is bandbreedte verkopen, verder niet. De OPTA zou een grote rol kunnen spelen in de voorlichting van overheid en consument om het list en bedrog bloot te leggen, maar ja: lekker doorslapen terwijl je 19% verdient van georganisserde diefstal is een aantrekkelijke bezigheid.
Geplaatst op: vrijdag 27 mei 2011 | Door: Cornelis Berend



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]

foto
'Volkskrant wil Joop.nl verbieden'
Philippe Remarque, sinds 2010 hoofdredacteur van de Volkskrant, wil dat de overheid Joop verbiedt, schrijft Joop. Hij [...]

foto
Apple in cijfers (Infographic)
Apple heeft $110,2 miljard dollar in de kas. Van dit geld zou het bedrijf Twitter, Nokia, Adobe, Metflix, T-Mobile en [...]
De Koppensneller
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

Paul Verhoeven: Ik kreeg slipje Sharon Stone cadeau (16:17) Elsevier

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 08:27:27 +0200 (Fri, 25 May 2012 06:27:27 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 08:27:27 +0200 (Fri, 25 May 2012 06:27:27 GMT) 
Procestijd pagina: 0.198 sec.