VRIJDAG 25 MEI 2012

Mobieltjes op school vormen een ware plaag
maandag 30 mei 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Samenleving

Op scholen verstoren mobieltjes en smartphones de concentratie en de kwaliteit van de lessen. Bovendien gebruiken leerlingen de mobieltjes met een camera ook steeds meer om andere leerlingen te pesten. Op internet en op sociale webpagina’s verschijnen niet alleen vervelende filmpjes en foto’s van medeleerlingen op de wc, maar ook van leraren.
Volgens de Nationale Academie voor Media & Maatschappij, die onderzoek deed naar het verschijnsel, weten de scholen niet hoe ze het probleem moeten aanpakken. Scholen zijn door de snelle ontwikkelingen van het mobiele internet vaak slecht op de hoogte van de mogelijkheden van de mobiele apparaten. Ook zijn er geen eenduidige afspraken over het gebruik, als er al afspraken zijn, aldus het rapport.
Op scholen zijn mobieltjes nog steeds niet verboden. Raar eigenlijk.

Bron: de Volkskrant

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (5)
Contact maken met de leerlingen kan met dit project. Een kwestie van een nieuw script schrijven.

Zie ook: www.wirelessstories.nl en www.meetyourstranger.com

:-)
Geplaatst op: maandag 30 mei 2011 | Door: Cornelis Berend

Heeft een school niet de vrijheid om ze gewoon te verbieden? Voor de les deze hard drug op de gang in een afsluitbare kluis opbergen. En klaar. Waarom moeten allerlei non-problemen toch zo doorzeuren!
Geplaatst op: maandag 30 mei 2011 | Door: Karl Kraut

Mijn dochter stuurde me laatst vanuit school een sms om uitleg te vragen. Ik dacht ze een huiswerkuur had en was heel verbaasd dat dit kon tijdens een toets, maar dat schijnt heel gewoon te zijn. Wie internet heeft op zijn mobiele, kan het antwoord opzoeken tijdens de toets!
Geplaatst op: maandag 30 mei 2011 | Door: CC

Shit, ik mocht vroeger niet eens een boek of krant lezen tijdens de les. En kreeg af en toe nog een mep ook. Goede oude tijden?
Geplaatst op: maandag 30 mei 2011 | Door: scepticus

Het is toch niet meer van deze tijd om mobiele telefoons te verbieden. En hoe moet dat gehandhaafd gaan worden? 13-jarigen gaan fouilleren zeker? Hou toch op zeg. Als je er dan toch zo nodig 'actie' tegen wilt ondernemen, regel dan een stoorzendertje voor tijdens toetsen. Zo duur zijn die dingen tegenwoordig niet meer.
Stelletje digibeten in die schoolbesturen.
(Overigens mijn excuses voor de tirade. Dit i.v.m. persoonlijke ervaring belachelijke schoolreglementen)
Geplaatst op: dinsdag 31 mei 2011 | Door: Strauss-Kahn



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Politie gaat woninginbraak serieus nemen
Bijna iedereen kent wel een ervaring van de activiteit van de politie als is ingebroken in je woning. Dat schijnt [...]

foto
5 mythen over gezondheid en sport die men nog steeds gelooft
  1. Je moet minimaal een liter water per dag drinken
    Er is [...]

foto
Wat er met je lichaam gebeurt als je dronken bent
Lam, lazerus, van de kaart of straalbezopen: het maakt niet uit hoe je het noemt. Alle dronkenlappen gaan door [...]

foto
GGD: 'Kap eens met die bierstunts'
Met de EK voor de deur stunten supermarkten en slijters met alcohol. Ze verkopen voor een prikkie kratten bier ('3 [...]

foto
Bekendste oehoe van Nederland is niet meer
Ze werden door honderdduizenden mensen bekeken, via de

foto
Eerste treinuitval door de hitte
Geen blaadjes, geen sneeuw, geen koperdieven, maar warmte. Met de stijging van de temperatuur zullen treinreizigers [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 09:18:21 +0200 (Fri, 25 May 2012 07:18:21 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 09:18:21 +0200 (Fri, 25 May 2012 07:18:21 GMT) 
Procestijd pagina: 0.332 sec.