VRIJDAG 25 MEI 2012

Liefde in tijden van marteling
dinsdag 7 juni 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Politiek

Hij werd gearresteerd tijdens een van de eerste demonstraties tegen het Syrische regiem van president Bashar Assad. Vervolgens werd hij een maand lang door de geheime politie afgeranseld, kreeg hij elektroshocks en erger. Tijdens de martelingen hield hij een briefje van zijn geliefde stevig in zijn hand en dacht aan haar. Het was zijn levenslijn vertelt de jonge Syriër aan Al Jazeera. "Ze was altijd in mijn gedachten in de moeilijkste momenten tijdens de martelingen. Het enige dat de pijn verlichtte was dat ik wist dat ze op dat moment lekker in haar bed lag.”

De afranselingen begonnen, vertelt hij, al in de arrestantenbus die de demonstranten naar een van de beruchtste divisies van de Syrische geheime dienst bracht. In de gevangenis werden de gevangenen verwelkomd met afranselingen. “Onze handen waren gebonden op onze rug en we waren geblinddoekt. Een uur lang moesten we geknield op de binnenplaats van de gevangenis zitten terwijl ze ons voortdurend sloegen en schopten.” Daarna moesten ze op hun buik gaan liggen, zodat vijf of zes bewakers om beurten op hun rug konden springen.

De martelingen, ondervragingen en beledigingen gingen dag en nacht door. Water kreeg hij om de twee dagen, naar de wc mocht hij niet langer dan 30 seconden. Er waren
momenten dat hij dacht dat ze hem zouden vermoorden. Maar dan dacht hij aan haar glimlach en haar woorden. “Ik kreeg weer wilskracht, en die zal nooit gebroken worden zolang we opkomen voor de beginselen van recht en rechtvaardigheid."

Bron: Al Jazeera

  < 
 > 

Meer berichten:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Forenzen zijn zeurende rijken volgens GroenLinks
GroenLinks blijkt een opmerkelijke blik te hebben op forenzen. Die doen iets wat niet nodig is - zich verplaatsen - en [...]

foto
Bouterse wist sporen op plaats delict
Amper twee maanden na de amnestie voor de Surinaamse president Desi Bouterse en 24 medeverdachten voor de [...]

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]

foto
Joodse minister weigert collega de hand te geven: ze is een vrouw
"Ik ben toch niet onkuis!" Yaakov Litzman, de sterke man van Yahadut Hatorah, een van de religieuze splinters [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 10:54:24 +0200 (Fri, 25 May 2012 08:54:24 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 10:54:24 +0200 (Fri, 25 May 2012 08:54:24 GMT) 
Procestijd pagina: 0.341 sec.