Humberto Leal was een gelovige jongen uit een katholiek gezin in San Antonio, in Texas. Hij zit in de dodencel en wacht op executie. Dat zit zo.
Hij was misdienaar in St. Clare, het de parochie van de arme wijk waar hij woonde. Dat was begin jaren tachtig. Hij had de pech dat de Rooms Katholieke Kerk daar nu juist Father Federico Fernandez als pastoor hadden geplaatst. De bazen van de kerk in Texas wisten dat de pater het moeilijk had met zijn driften. In zijn vorige parochie had hij zich al vergrepen aan misdienaars en koorknapen. Dat hadden ze toen effectief in het wijwater vat weten te stoppen. Er was met de hitsige pater afgesproken dat hij het nooit meer zou doen en dat ging hij bewijzen in St. Clare.
En zoals een alcoholist die even gestopt is daarna meer drinkt dan ooit, ging het mis. Eén van de jongens die bij herhaling is verkracht was Humberto.
Hij raakte daardoor, zeker seksueel, geheel het spoor kwijt en werd wat verkrachtingsslachtoffers vaker overkomt: hij ging anderen misbruiken, zoals hij was misbruikt. Hij ging jonge meisjes verkrachten.
Een keer liep dat zo uit de hand dat zijn 16-jarige slachtoffer stierf.
En nu zit hij te wachten op zijn executie.
De Pater leeft nog.
Bron: Texas Tribune
![]() Wat te doen als het internet eraf ligt Verveling kan makkelijk toeslaan wanneer je niet online kan gaan. Je kunt dan je internet provider boos opbellen, op de [...] | ||
![]() Politie gaat woninginbraak serieus nemen Bijna iedereen kent wel een ervaring van de activiteit van de politie als is ingebroken in je woning. Dat schijnt [...] | ||
![]() 5 mythen over gezondheid en sport die men nog steeds gelooft
| ||
![]() Wat er met je lichaam gebeurt als je dronken bent Lam, lazerus, van de kaart of straalbezopen: het maakt niet uit hoe je het noemt. Alle dronkenlappen gaan door [...] | ||
![]() GGD: 'Kap eens met die bierstunts' Met de EK voor de deur stunten supermarkten en slijters met alcohol. Ze verkopen voor een prikkie kratten bier ('3 [...] | ||
Bekendste oehoe van Nederland is niet meer Ze werden door honderdduizenden mensen bekeken, via de | ||
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws
Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws





|