VRIJDAG 25 MEI 2012

Wellink: 'Voor het noodfonds is 1500 miljard nodig' (dat kost Nederland dan 110 MILJARD)
donderdag 16 juni 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Economie

Nout Wellink (in het FD): Als Europese politici per se willen dat private beleggers deelnemen aan een tweede steunronde voor Griekenland, dan moeten ze ook bereid zijn de prijs daarvoor te betalen. Deze operatie brengt zo veel onzekerheid en risico’s met zich mee dat een verdubbeling van het Europese noodfonds tot €1500 mrd noodzakelijk is om besmettingsgevaar voor Ierland en Portugal op te kunnen vangen.
Merkel en andere populisten menen meer steun te kunnen krijgen van hun kiezers als de banken en invetseerders moeten meebetalen aan het griekse drama. De ECB is daar tegen en Wellink zegt dat het wel mogelijk is die koers te varen, maar dat dat heel erg veel belastinggeld vergt. ‘Als je deze risico’s neemt, moet je je realiseren dat je een vangnet moet bouwen. Als je dreigt door het ijs te zakken, moet je een heel groot vangnet hebben’, stelt Wellink. Het noodfonds moet volgens hem verdubbeld worden.
‘Het zou naar €1500 miljard moeten gaan.'
Nederland draagt met garanties €55 miljard bij aan het noodfonds. Bij een verdubbeling zou dit oplopen tot € 110  miljard.
"Politici moeten het debat over Griekenland niet versimpelen,' zegt Wellink ook nog. Maar die goede raad komt, valt te vrezen, te laat.

Bron: Het Financieele Dagblad (betaald)

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
Nout moet zijn mond dichthouden. Jarenlang heeft hij meegedaan met de EU-farce en nu trekt hij zijn mond open? Die hele EU mag van mij morgen in elkaar donderen. Alleen de banken en de bestuurlijke elite zijn gebaat bij de EU. De bevolking daarentegen mag alle tegenvallers opvangen door extra belastingen. De winsten waren voor de banken. Dus wie bedondert wie eigenlijk? En dat JK de Jager nu nog durft voor te stellen dat pensioenfondsen ook maar moeten investeren in dit zinkende schip? Dat is dus ordinaire diefstal, want elk weldenkend mens weet dat dat geld ook door de plee gaat en Nederland (lees: de mensen die dat geld hebben ingebracht om ooit een pensioen te kunnen krijgen) failliet gaat. Jan-Kees gaat voor een hoger ideaal (leuk baantje bij de EU), alleen hij hoopt op het onmogelijke want de EU is gowing down the drain. Toch maar eens een aanklacht wegens diefstal door JK indienen?
Geplaatst op: donderdag 16 juni 2011 | Door: MareJane

Jan Kees de Jager belazert de boel ook al weer een beetje. Nadat het is doorgedrongen in Den Haag dat het vestzak-broekzak is waarbij de Nederlandse belasting betaler via Griekenland de cliënten van ABN, ING, ABP etc. betaalt ... en deze instellingen hun deelname in Griekenland inmiddels hebben afgebouwd ... is het dus niet meer opportuun om met Nederlands belastinggeld BUITENLANDSE cliënten van BUITENLANDSE instellingen te betalen ! Griekenland is dus fini. Hetzelfde zal plaatsvinden met Portugal en Ierland mogelijk ook Spanje.
Geplaatst op: donderdag 16 juni 2011 | Door: Theo Prinse

Vroeger werd men al opgehangen voor het stelen van een paard, maar Wellink vreest kennelijk de pek met veren niet eens. Het ontbreekt mensen tegenwoordig aan zelfs de eenvoudigste morale lessen, die je als kind vroeger gewoon opstak uit Lucky Luke.
Geplaatst op: donderdag 16 juni 2011 | Door: Karl Kraut



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
7 vragen die je zelf kunt stellen in je sollicitatiegesprek
1. Wat is de grootste opgaven waar uw bedrijf/organisatie mee zit, en wat is het aandeel van uw afdeling om die opgave [...]

foto
Nu gaat het echt mis met de Nederlandse economie
Toen de economische teruggang na de crisis van 2008 meeviel haalden we opgelucht adem. Te vroeg, constateert het FD. De [...]

foto
3 ton boete voor stoute bankier Deuss
De Nederlandse oliehandelaar/bankier John Deuss is vandaag schuldig bevonden aan illegaal bankieren en het niet melden [...]

foto
Adios Castro: Steeds meer bedrijven houden het voor gezien in Cuba
Unilever vertrekt na 15 jaar uit Cuba. De Brits-Nederlandse multinational heeft een geschil met de Cubaanse overheid [...]

foto
Meer oplaadpalen dan elektrische auto's
Het wil (nog?) niet erg met de hype rond de electrische auto's. Het aantal elektrische laadpalen in Nederland groeit zo [...]

foto
Wat gebeurt er na de Griekse verkiezingen: een simpel overzicht
In zeven simpele stappen staat hieronder wat er gebeurt na de Griekse verkiezingen
.
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 12:50:26 +0200 (Fri, 25 May 2012 10:50:26 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 12:50:26 +0200 (Fri, 25 May 2012 10:50:26 GMT) 
Procestijd pagina: 0.296 sec.