VRIJDAG 25 MEI 2012

Is er een overspel-gen?
donderdag 16 juni 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Wetenschap

Voor DSK en Tiger Woods komt de ontdekking te laat, maar er is hoop voor mannen die het niet kunnen laten: ze kunnen niet anders. Althans, dat zou kunnen als de genetische opbouw van mensen op dit punt lijkt op die van vogels. Aan het  Max Planck Institute For Ornithology in Duitsland is vastgesteld dat overspel bij sommige monogame vogelsoorten genetisch bepaald is. In de codering van de vogel staat dat hij zich niet gaat houden aan de spelregels van zijn soort.
De onderzoekers zelf wijzen ook op de mogelijke consequenties voor menselijk gedrag, al valt wel erg moeilijk een test te bedenken die kan aantonen of overspelige mannen slachtoffer zijn van hun genetica, of hun partners slachtoffer zijn van hun gebrek aan fatsoen.

Bronnen: Le Temps, Wetenschappelijke publikatie

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (5)
Ja maar, meneer agent, ik heb een door rood licht rijden gen. Ik kon het niet helpen . . . .
Geplaatst op: donderdag 16 juni 2011 | Door: Willem

Misschien is DSK wel drager van het overspelgen en het agressiegen. Dat zou wel eens kunnen leiden tot strafvermindering; zie:
Italiaanse rechtszaak waarin in hoger beroep de straf die aan een moordenaar werd opgelegd, werd verlaagd van twaalf naar negen jaar. De raadsheer nam deze beslissing nadat twee neurowetenschappers van de universiteiten van Pisa en Padua op een hersenscan onregelmatigheden hadden aangetoond en bovendien afwijkingen waren gevonden in het MAOA-gen, dat ook wel bekendstaat als het ‘agressiegen’.
http://www.bjutijdschriften.nl/tijdschrift/rechtsfilosofieentheorie/2010/1/RenR_1875-2306_2010_039_001_001
Geplaatst op: donderdag 16 juni 2011 | Door: CC

Vrouwen hebben een gen dat het overspel bij mannen uitlokt.

Ik bezit overigens zelf een gen dat er voor zorgt dat alles wat ik schrijf helemaal waar is.
Geplaatst op: donderdag 16 juni 2011 | Door: Karl Kraut

wie heeft er nou niet liever een BMW bmw dan een Opel Kadet
Geplaatst op: donderdag 16 juni 2011 | Door: janb

Of wellicht andersom: er is een monogamie-gen bij bepaalde mensen.
Geplaatst op: vrijdag 17 juni 2011 | Door: R van Evert



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Top 10 nieuwe diersoorten
Elk jaar worden er nieuwe, onontdekte diersoorten gevonden. Het International Institute for Species Exploration[...]

foto
Max Planckinstituut: Om de 10 tot 20 jaar kans op ernstige kernramp
De kans op een ernstige kernramp werd altijd geschat op eens in de 2000 jaar of zelfs eens in de 100.000 jaar. Maar [...]

foto
Waarom we vaak kiezen wat de ander ook kiest
Al op het schoolplein of in de speeltuin willen kinderen altijd met hetzelfde speelgoed spelen. Maar ook in latere [...]

foto
Hoe word je astronaut (en wat schuift het?)
Hoe word je astronaut? Vanuit het internationale ruimtestation ISS adviseert André Kuipers om een [...]

foto
We hebben hersenen, omdat we bewegen
Wat we waarnemen met onze ogen, oren en andere zintuigen, wordt door onze hersenen verwerkt zodat we passend kunnen [...]

foto
China schiet op regenwolken
Nieuw onderdeel van het Chinese vijfjarenplan: de komende jaren gaat het 3 tot 5 % meer regenen. En de Chinezen laten [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 12:51:46 +0200 (Fri, 25 May 2012 10:51:46 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 12:51:46 +0200 (Fri, 25 May 2012 10:51:46 GMT) 
Procestijd pagina: 0.278 sec.