VRIJDAG 25 MEI 2012

Brain Training games goed voor cijfers van je kind
maandag 20 juni 2011
Door: Gilles Dijkman
Categorie: Wetenschap

Volgens wetenschappers kunnen Brain Training spelletjes helpen bij het omhoog halen van schoolcijfers. Dat effect zou zelfs al binnen enkele weken optreden. Een studie toonde aan dat het oplossen van puzzels met Brain Training ervoor zorgt dat het redeneren en probleemoplossend vermogen van een kind erop vooruit gaat. Dit effect houdt minstens 3 maanden aan.

Nintendo is al lange tijd bezig met het promoten van de Brain Training games. Ze beweerden altijd dat de games ervoor zorgen dat het brein gestimuleerd wordt en je IQ ervan omhoog gaat. Er zijn echter een aantal studies geweest die betwijfelden of de Brain Training games wel dit effect hebben.

Het nieuwe onderzoek testte de effecten van Brain Training op een groep van 62 schoolkinderen van 8 à 9 jaar. Uit het onderzoek kwam naar voren dat de kinderen die elke dag hun brein trainen het een stuk beter doen tijdens de toetsen. De studie toonde echter ook aan dat het effect heel erg verschilt van kind tot kind. Zo kan het een enorm positief effect hebben op het kind, maar het kan ook voorkomen dat het totaal geen effect heeft.

Twee jaar geleden toonde een studie van de Stirling Universiteit ook aan dat simpele brein training spelletjes een positief hebben op je werkgeheugen, wat weer binnen enkele weken een positief effect had op hun cijfers. Sommige studenten hadden zelfs zoveel aan het trainen van hun brein dat ze van de laagstpresterenden binnen de klas, naar de hoogstpresterende groep gingen.

Bron: Daily Mail

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag gamen:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Top 10 nieuwe diersoorten
Elk jaar worden er nieuwe, onontdekte diersoorten gevonden. Het International Institute for Species Exploration[...]

foto
Max Planckinstituut: Elke 10 tot 20 jaar kans op ernstige kernramp
De kans op een ernstige kernramp werd altijd geschat op eens in de 2000 jaar of zelfs eens in de 100.000 jaar. Maar [...]

foto
Waarom we vaak kiezen wat de ander ook kiest
Al op het schoolplein of in de speeltuin willen kinderen altijd met hetzelfde speelgoed spelen. Maar ook in latere [...]

foto
Hoe word je astronaut (en wat schuift het?)
Hoe word je astronaut? Vanuit het internationale ruimtestation ISS adviseert André Kuipers om een [...]

foto
We hebben hersenen, omdat we bewegen
Wat we waarnemen met onze ogen, oren en andere zintuigen, wordt door onze hersenen verwerkt zodat we passend kunnen [...]

foto
China schiet op regenwolken
Nieuw onderdeel van het Chinese vijfjarenplan: de komende jaren gaat het 3 tot 5 % meer regenen. En de Chinezen laten [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 13:27:24 +0200 (Fri, 25 May 2012 11:27:24 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 13:27:24 +0200 (Fri, 25 May 2012 11:27:24 GMT) 
Procestijd pagina: 0.43 sec.