VRIJDAG 25 MEI 2012

Roemeense president: 'Ik zou ook de kant van Hitler hebben gekozen'
woensdag 6 juli 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Politiek

De Roemeense president Traian Basescu heeft de Russen zeer boos gemaakt. Niet onbegrijpelijk. Het staatshoofd van dit EU-land zei onlangs dat hij "ook de kant van Hitler zou hebben gekozen net als Maarschalk Ion Antonescu in 1941, om samen met Hitler de agressie van de Sovjet Unie te breken."
Volgens de president was er een verdrag met de Duitsers en voerde Antonescu dat verdrag uit.
Dat de Roemenen voorop liepen bij het vermoorden van joden en zigeuners lag volgens de president niet aan Antonescu, maar aan de koning van Roemenië die een vriend van Rusland was. President Traian Basescu zei deze dingen op 22 juni, de dag dat Oost-Europa de Duitse inval herdenkt van 1941.
Het liep met Antonescu niet goed af. Toen de Duitsers begonnen te verliezen raakte hij de steun in zijn land kwijt.
Op 23 augustus 1944 werd hij door koning Michael gearresteerd en eigenhandig door de koning in de koninklijke postzegelkluis opgesloten. Na de oorlog werd hij geëxecuteerd.

De rel is de rest van Europa kennelijk ontgaan, maar tussen de Russen en de Roemenen is de kou niet onaanzienlijk.

Bronnen: Russia Media, Pravda

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag Hitler:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Forenzen zijn zeurende rijken volgens GroenLinks
GroenLinks blijkt een opmerkelijke blik te hebben op forenzen. Die doen iets wat niet nodig is - zich verplaatsen - en [...]

foto
Bouterse wist sporen op plaats delict
Amper twee maanden na de amnestie voor de Surinaamse president Desi Bouterse voor de Decembermoorden in 1982, neemt [...]

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]

foto
Joodse minister weigert collega de hand te geven: ze is een vrouw
"Ik ben toch niet onkuis!" Yaakov Litzman, de sterke man van Yahadut Hatorah, een van de religieuze splinters [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 18:59:22 +0200 (Fri, 25 May 2012 16:59:22 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 18:59:22 +0200 (Fri, 25 May 2012 16:59:22 GMT) 
Procestijd pagina: 0.273 sec.