VRIJDAG 25 MEI 2012

Vrouwen vinden tafelgenote die minder eet niet aardig
zaterdag 16 juli 2011
Door: Chantal Caes
Categorie: Wetenschap

Vrouwen apen elkaar na aan tafel: de een eet meer als de ander flink opschept. Eet de tafelgenote het bord niet leeg, dan eten vrouwen zelf ook minder en vinden ze die tafelgenoot bovendien minder aardig. Dat blijkt uit een onderzoek van van de Radboud Universiteit Nijmegen.

In een nagebootst café in het laboratorium van het Behavioural Science Instituut zette onderzoeker Roel Hermans vrouwenparen aan tafel. In totaal kwamen 85 vrouwen in de leeftijd van 17 tot 33 jaar naar het laboratorium. De proefpersonen wisten niet dat hun tafelgenoot een actrice was die instructies had gekregen om haar bord leeg te eten, de helft te laten liggen of een extra portie te nemen. Met verborgen camera's keek de proefleider wat er gebeurde en hoeveel er gegeten werd.

Vrouwen die een tafelgenote hadden die grotere porties opschepte, aten 35% meer dan de vrouwen met een tafelgenote die weinig at. Opvallend genoeg zeiden ze achteraf dat ze helemaal geen rekening hielden met het eetgedrag van de ander. Bijna 80% van de proefpersonen zei dat ze net zoveel hadden gegeten als normaal en zich niet hadden laten beïnvloeden.

Uit Hermans' onderzoek blijkt ook dat vrouwen die hun bord niet leeg eten weinig populair zijn. Een tafelgenoot die haar bord niet leeg at, werd minder aardig gevonden. Als mogelijke verklaring, noemt Hermans de concurrentiestrijd die tussen vrouwen heerst rondom eten. 'Als de ander heel weinig eet, lijkt je eigen inname al snel heel groot en dat ervaren vrouwen doorgaans als niet prettig.' Hermans heeft ook een studie onder mannen gedaan en daaruit blijkt dat mannen wel een klein beetje op elkaar letten in dit soort situaties, maar niet zo extreem als vrouwen.

Bron: Radboud Universiteit

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag eten:

Reacties (1)
Darwinisme ten top wees er maar trots op.
Geplaatst op: zaterdag 16 juli 2011 | Door: Abdi Al Hayat



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Top 10 nieuwe diersoorten
Elk jaar worden er nieuwe, onontdekte diersoorten gevonden. Het International Institute for Species Exploration[...]

foto
Max Planckinstituut: Elke 10 tot 20 jaar kans op ernstige kernramp
De kans op een ernstige kernramp werd altijd geschat op eens in de 2000 jaar of zelfs eens in de 100.000 jaar. Maar [...]

foto
Waarom we vaak kiezen wat de ander ook kiest
Al op het schoolplein of in de speeltuin willen kinderen altijd met hetzelfde speelgoed spelen. Maar ook in latere [...]

foto
Hoe word je astronaut (en wat schuift het?)
Hoe word je astronaut? Vanuit het internationale ruimtestation ISS adviseert André Kuipers om een [...]

foto
We hebben hersenen, omdat we bewegen
Wat we waarnemen met onze ogen, oren en andere zintuigen, wordt door onze hersenen verwerkt zodat we passend kunnen [...]

foto
China schiet op regenwolken
Nieuw onderdeel van het Chinese vijfjarenplan: de komende jaren gaat het 3 tot 5 % meer regenen. En de Chinezen laten [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 20:22:06 +0200 (Fri, 25 May 2012 18:22:06 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 20:22:06 +0200 (Fri, 25 May 2012 18:22:06 GMT) 
Procestijd pagina: 0.32 sec.