VRIJDAG 25 MEI 2012

In Maleisië is het lastig om ex-moslim te worden
woensdag 20 juli 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Samenleving

Deze mevrouw wil uittreden uit de islam. Ze is gaan geloven in andere zaken, in het geloof van de Theepot, om precies te zijn. En een Maleisische moslim die in andere zaken gaat geloven wordt echter gezien als een afvallige en afvallig zijn kan je de kop kosten. Beter dus om eerst uit te treden uit de Islam, en dan pas iets anders gaan geloven. Godsdienstvrijheid staat immers in de Maleisische grondwet.
Maar dat is Kamariah Ali (60) niet gelukt. Ze heeft bij de rechtbank gevraagd om van haar grondwettelijke recht gebruik te kunnen maken om ex-moslim te worden. Maar de rechtbank zegt dat ze dat recht pas heeft als de moslim-rechtbank instemt. En die stemt niet in.
Overigens: de theepot die de vrouw en andere aanbidden staat symbool voor het zuivere water.
  

 

Bron: BBC

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (5)
Heb vroeger in KL gewoond, en hoewel de molsims echt in de meerderheid en dominant zijn, zijn ze doodsbang voor dit soort dingen.
De theepot in uw foto - deel van een raar religieus pretparkje ergens aan de noordkust van het schiereiland - is al een tijd geleden door de autoriteiten gesloopt. Om verwarring onder gevoelige moslims te voorkomen zeg maar, stel je voor dat mensen een andere religie aannemen.
Geplaatst op: woensdag 20 juli 2011 | Door: Jeff

Haha gelijk hebben ze! Als je dan een geloof wil hebben, zoek dan iets beters dan een theepot aanbidden! Ziet u die gasten al in Nederland bidden?
Geplaatst op: donderdag 21 juli 2011 | Door: Teun Teunis Teunissen

Het geloof in de Theepot is een stuk reëler dan het geloof is een almachtige schepper die alles geschapen heeft maar feitelijk niets kan, niet wil en niets doet. Alleen maar opdrachten geven om anderen dingen te laten doen die hij zelf niet kan. Allah is een verschrikkelijke nietsnut! Een Theepot daarentegen staat voor belangrijke zaken, gekookt water is vrij van bacteriën. Thee geeft rust en gezelligheid. Allah maakt alleen maar slachtoffers met zijn idiote opdrachten zoals voor elke moslim verplicht zo veel mogelijk joden neer houwen, omdat anders die jongste dag nooit zal komen. Kolder!

Ik zie dat deze mevrouw best wel de islam kan verlaten, omdat die rechtbank wel eens last zou kunnen krijgen van een paar paradoxen die in de islam zitten verscholen. Die sharia rechtbank is alleen bevoegd om zogenaamd recht te spreken over moslims. Iemand die geen moslim is valt niet onder de sharia. Men wil wel doen alsof het niet zo is, maar men kan wel meer willen. Het enige dat zij behoeft te verklaren dat zij nooit moslim is geweest, en omdat zij een vrouw is moet dat niet moeilijk zijn. Vrouwen zijn namelijk nooit moslim. Vrouwen kunnen alleen de vrouw van een moslim zijn, meer niet. De hemel is alleen voor mannen, en als een vrouw in de hemel komt dan is dat door haar man, op eigen kracht komt zij niet in de islamitische hemel. Als dat niet lukt dan moet zij vragen aan de rechtbank of zij haar zakat kan krijgen, als zij haar zakat niet ontvangen heeft dan is zij geen moslim. Dat de uitkeringen van de zakat zijn afgeschaft doet niet ter zake. Dat tegenwoordig de zakat alleen één kant op werkt, namelijk naar de moskee toe, dat doet niet ter zake. Als men de zakat niet ontvangen heeft dan is men geen echte moslim. Daar helpt geen lieve moedertje aan. Dokken zullen ze, als zij deze vrouw tot de islam willen blijven beschouwen dan moet er geld over de brug komen. Volgens de overlevering bestaat het bedrag dat een nieuwe moslim ontvangt uit de kas ca. een jaarsalaris.

Prachtig dat geloof! Maar wat eenkolder!
Geplaatst op: donderdag 21 juli 2011 | Door: vanhetgoor ()

Niet zo verstandig bij een dergelijk onderwerp je email adres zichtbaar te laten..., zowel gelovigen als anti gelovigen zijn sterk in hatemail. Ik ben zelf agnost, maar vind de visie dat God een nietsnut is ook van een twijfelachtig uitgangspunt. Je zou m.i. je geloof niet moeten laten afhangen van wat een superwezen voor jou gaat doen, maar wat je geloof en je spiritualiteit voor jou en anderen kan betekenen als het om levensvervulling gaat. Goddelijke controle over het leven en een God die partij kiest e.d., godvrezendheid, waar gaat dat allemaal over? Ik ben voorstander van een geloof zonder poppenkast, helaas bestaat dat niet binnen het kader 'religie'.
Dat Theepotgeloof intrigeert mij wel, maar ik hoop toch echt dat er hierbij niets aanbeden wordt... Als die mevrouw in plaats van in de moskee te zitten gewoon gezellig haar kopjes thee wil drinken met vriendinnen, dan moet je wel heel zielig zijn als je vindt dat jouw God dat niet toe kan staan...
Geplaatst op: donderdag 21 juli 2011 | Door: Frans

Niemand weerhoudt deze vrouw er van om een theepot te aanbidden in Maleisie. Sterker nog, in Maleisie wonen heel veel niet-moslims, er zijn kerken, er is 1 synagoge en er zijn veel boedhisten en wat theepotliefhebbers. Er zijn heel wat bekeringen geweest naar het christendom oa, wat niet is tegen gehouden. Wat deze mevrouw echter wil, is een officiële verklaring dat ze ex-moslim is geworden. Die krijgt ze niet, omdat volgens de Maleisische sharia een moslim niet van het geloof kan stappen. Ze mag natuurlijk zelf weten wat ze doet, maar een papiertje met stempel krijgt ze gewoon niet.
Er is overigens nog nooit een ex-moslim ter dood veroordeelt in Maleisie omdat die van het geloof is afgestapt.
Geplaatst op: zaterdag 23 juli 2011 | Door: Mo



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Wat is het nut van de mug?
Er komen momenten in het leven, waarop je jezelf belangrijke levensvragen stelt. Zo ook iedere zomer, wanneer muggen de [...]

foto
Mensen met tatoeages hebben vaker seks
Tattoos en lichaamspiercings worden steeds meer geaccepteerd door een groot aantal jongeren en jong volwassenen. Recent [...]

foto
Wat te doen als het internet eraf ligt
Verveling kan makkelijk toeslaan wanneer je niet online kan gaan. Je kunt dan je internet provider boos opbellen, op de [...]

foto
Politie gaat woninginbraak serieus nemen
Bijna iedereen kent wel een ervaring van de activiteit van de politie als is ingebroken in je woning. Dat schijnt [...]

foto
5 mythen over gezondheid en sport die men nog steeds gelooft
  1. Je moet minimaal een liter water per dag drinken
    Er is [...]

foto
Wat er met je lichaam gebeurt als je dronken bent
Lam, lazerus, van de kaart of straalbezopen: het maakt niet uit hoe je het noemt. Alle dronkenlappen gaan door [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 17:01:08 +0200 (Fri, 25 May 2012 15:01:08 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 17:01:08 +0200 (Fri, 25 May 2012 15:01:08 GMT) 
Procestijd pagina: 0.335 sec.