VRIJDAG 25 MEI 2012

Stiekem gemaakt door wetenschappers: half mensen/half dieren
maandag 25 juli 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Wetenschap

De afgelopen 3 jaar hebben Britse wetenschappers in alle stilte 155 mens-dier hybride embryo's gecreëerd. De 2008 Human Fertilization Embryology Act maakte het mogelijk om diverse embryo's te kweken, die zowel menselijke als dierlijke genen bevatten. De wetenschappers experimenteren met eieren van dieren die bevrucht worden met menselijk sperma, met ‘cybriden’, waarbij een menselijke kern geïmplanteerd wordt in een dierlijke cell, en met ‘chimaeras’, waarbij menselijke cellen worden gemengd met dierlijke embryo's. Volgens de wetenschappers dienen de embryo's enkel om stamcellen te produceren die gebruikt kunnen worden om tal van ziekten te bestrijden.
Het nieuws over de experimenten kwam slechts enkele dagen nadat een wetenschappelijk comité waarschuwde voor een 'Planet of the Apes'-scenario. De katholieke parlementariër Lord David Alton wil dat de experimenten verboden worden. 'Ethisch gezien is dit niet te rechtvaardigen. Er is ook geen enkel bewijs dat hier een ziekte mee behandeld kan worden. Het brengt ons land alleen maar in diskrediet'.
De experimenten zijn momenteel geschorst wegens een gebrek aan financiering, maar de wetenschappers hopen hun werk snel te kunnen hervatten.

Bron: Daily Mail

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (5)
Als het in Europa en de VS verboden wordt, zal het hele zaakje wel verhuizen naar China. Daar kijken ze nniet zo nauw.
Geplaatst op: maandag 25 juli 2011 | Door: Kapotjeplov

das geen reden om eigen verantwoordlijkheid te nemen hoop ik?
Geplaatst op: maandag 25 juli 2011 | Door: roelf renkema

Als al dat soort puristen er tijdig bij waren gewest was het onderzoek naar antibiotica ook tijdig stopgezet en gingen we nu nog gewoon dood aan infectieziekten.

Onderzoek moet gewoon gedaan worden, ook als je niet weet waar het toe leidt.
Geplaatst op: maandag 25 juli 2011 | Door: Ronald|

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 26 juli 2011 | Door: eva

Spijt komt altijd pas achteraf.
Geplaatst op: dinsdag 26 juli 2011 | Door: Willem



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Top 10 nieuwe diersoorten
Elk jaar worden er nieuwe, onontdekte diersoorten gevonden. Het International Institute for Species Exploration[...]

foto
Max Planckinstituut: Elke 10 tot 20 jaar kans op ernstige kernramp
De kans op een ernstige kernramp werd altijd geschat op eens in de 2000 jaar of zelfs eens in de 100.000 jaar. Maar [...]

foto
Waarom we vaak kiezen wat de ander ook kiest
Al op het schoolplein of in de speeltuin willen kinderen altijd met hetzelfde speelgoed spelen. Maar ook in latere [...]

foto
Hoe word je astronaut (en wat schuift het?)
Hoe word je astronaut? Vanuit het internationale ruimtestation ISS adviseert André Kuipers om een [...]

foto
We hebben hersenen, omdat we bewegen
Wat we waarnemen met onze ogen, oren en andere zintuigen, wordt door onze hersenen verwerkt zodat we passend kunnen [...]

foto
China schiet op regenwolken
Nieuw onderdeel van het Chinese vijfjarenplan: de komende jaren gaat het 3 tot 5 % meer regenen. En de Chinezen laten [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 17:27:11 +0200 (Fri, 25 May 2012 15:27:11 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 17:27:11 +0200 (Fri, 25 May 2012 15:27:11 GMT) 
Procestijd pagina: 0.327 sec.