VRIJDAG 25 MEI 2012

Le Pen: 'Naïviteit Noorse regering erger dan aanslagen'
zaterdag 30 juli 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Politiek

Geert Wilders had de creativiteit dat Cohen en Dibi verwijten moeten worden gemaakt in verband met het bloedbad aangericht door een anti-islambondgenoot van de PVV, maar de vondst van zijn collega Le Pen is beter. Jean-Marie Le Pen van het Franse Front National vindt de "naïviteit" van de Noorse regering erger dan de terreurdaad van Anders Behring Breivik. Met die uitspraak wijkt het jarenlange boegbeeld van het FN af van de officiële stellingname van de extreemrechtse Franse partij.
De 83-jarige Le Pen, die in januari de fakkel bij het FN doorgaf aan zijn dochter Marine, vindt in een op de website van het FN gezette video dat niet "het toevallige feit van een individu bij wie de stoppen doorslaan en die zijn medeburgers begint te vermoorden" het meest verontrustende feit van het Noorse drama is, maar wel "de naïviteit en inactiviteit van de Noorse regering". Met name dat de politie in Noorwegen onbewapend is, vindt de leider van het Front National zorgwekkend.
 

Bron: Het Nieuwsblad

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (2)
In de film "Eric the Viking" komt een scène voor waarin de mannen het Walhalla willen betreden, maar de deur zit dicht. Onder het gezelschap mannen bevindt zich ook een christelijke priester, hij kan dat heidense Walhalla niet zien. Daarom kan hij door de muur lopen en aan de achterzijde de grendel van de deur halen die het Walhalla afsluit voor de rest van de Noorse mannen.

Ik heb zoiets met Le Pen. Ik hoor hem niet, en ik zie hem niet. In dit bovenstaande stukje staat dat hij iets gezegd heeft, maar het ontgaat mij in zijn geheel waar het over gaat. Een Frans oud-politicus die zich druk maakt over het bewapend zijn van de Norse politie, waar bemoeit die man zich mee? Hem wordt niets gevraagd. Net als over de rest van de indeling van de Noorse maatschappij, de zeden en cultuur. Le Pen wordt niets gevraagd. Laat Le Pen maar eens kijken naar Frankrijk. Daar is het ook een zootje! Ik weet mij nog te herinneren dat er in Frankrijk in de Banlieues er tal van auto's in brand werden gestoken. De Franse President heeft dit probleem opgelost door de pers, radio en TV te vertellen er niet meer over te berichten. De oorzaak is gebleven, nl. ca. 20% van alle jongeren die opgroeit zondere enig toekomstperspectief. Zonder hoop op een leven in vrijheid! Maar ik kan mij niet herinneren dat Le Pen destijds dáár een oplossing voor wist, en nu zal hij in Noorwegen weten te vertellen dat de politie aldaar wapens moet gaan dragen, ik denk dat dit ook geen oplossing is. Het probleem is juist de aanwezigheid van wapens, méér wapens is geen oplossing.

Het zou heel goed kunnen dat er fouten in de Noorse politiek zitten die er voor gaan zorgen dat ook de Noorse maatschappij een tweedeling gaat krijgen. Net als dat in Frankrijk al lang het geval is. Dat ook in Noorwegen er kinderen zullen opgroeien die niet meer vrij zullen zijn. Kinderen die zullen opgroeien in een wereld die vergeven is van de tirannie en onderdrukking, de haat en de ellende. Maar net als Le Pen die voor Frankrijk niets betekend heeft, is het Breivik die een verkeerd signaal heeft afgegeven. Als iemand waarschuwt tegen onrecht en onderdrukking dan moet iemand niet uitgerekend die middelen gaan gebruiken om de boodschap gehoord te krijgen. Ik denk dat er veel mensen zijn die de problemen niet zien. Net als de christelijke Noorse priester in "Eric the Viking!" het Walhalla niet kon zien, zo kunnen tegenwoordig veel mensen de problemen niet onderkennen en geen oplossing aandragen.
Geplaatst op: zondag 31 juli 2011 | Door: vanhetgoor ()

Het is onjuist om te stellen dat de Noorse politie niet bewapend zou zijn. Zij dragen hun wapen inderdaad niet als onderdeel van het uniform aan de heup maar veilig opgeborgen in hun voertuigen. Zij hebben dus wel degelijk vuurwapens tot hun beschikking.

Misschien is het een idee om uitspraken van rechtsigen eerst op feitelijkheid te controleren vooraleer erover te berichten. Om de zin van de onzin te scheiden. Het zou behoorlijk stil worden uit die hoek.

Een prachtig betoog voor de multiculturaliteit hierboven van VHG. Het was de andersdenkende die in bovengenoemde vertelling de oplossing bracht. Zonder die cultuurvreemde invloed was de poort immers nooit geopend...
Geplaatst op: zondag 31 juli 2011 | Door: Bob



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Forenzen zijn zeurende rijken volgens GroenLinks
GroenLinks blijkt een opmerkelijke blik te hebben op forenzen. Die doen iets wat niet nodig is - zich verplaatsen - en [...]

foto
Bouterse wist sporen op plaats delict
Amper twee maanden na de amnestie voor de Surinaamse president Desi Bouterse voor de Decembermoorden in 1982, neemt [...]

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]

foto
Joodse minister weigert collega de hand te geven: ze is een vrouw
"Ik ben toch niet onkuis!" Yaakov Litzman, de sterke man van Yahadut Hatorah, een van de religieuze splinters [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 25 May 2012 18:08:10 +0200 (Fri, 25 May 2012 16:08:10 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 25 May 2012 18:08:10 +0200 (Fri, 25 May 2012 16:08:10 GMT) 
Procestijd pagina: 0.337 sec.