ZATERDAG 26 MEI 2012

Evita Perón 'bezat nazi-schatten van vermoorde rijke joden'
vrijdag 2 september 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Cultuur - Boeken

Eva Perón, de voormalige Argentijnse first lady en vriendin van prins Bernhard, zou nazi-schatten hebben gehad, afkomstig van rijke joodse families vermoord in concentratiekampen. President Perón zelf had het over goederen van “Duitse en Japanse herkomst", die "de Argentijnse regering zich had toegeëigend." Dat staat volgens The Daily Telegraph in de zojuist verschenen 'Guia politicamente incorrecto da America Latina' - de 'Politiek incorrecte gids van Zuid-Amerika'. Het boek heeft als doel weinig bekende controverses over leidende linkse figuren in de geschiedenis van het continent voor het voetlicht te brengen. Over Simon Bolivar bijvoorbeeld, de strijder voor onafhankelijkheid van Latijns-Amerika, hij was volgens het boek bang  dat zwarten en Indianen de macht zouden grijpen. En Salvador Allende, de marxistische Chileense president van de jaren zeventig, zou een op nazi-geïnspireerde beleid van sterilisatie hebben willen invoeren.

Bijna zestig jaar na haar dood is Eva Perón, beter bekend als Evita, in Argentinië nog steeds een nationale heldin. Ze liet scholen, wees- en ziekenhuizen bouwen in arme wijken en zorgde dat haar man populair bleef bij de massa. Vergeten wordt dat hij, na de Tweede Wereldoorlog nazi’s hielp vluchten naar een veilige haven in Argentinië, Adolf Eichmann en Josef Mengele incluis.
De schrijvers van de gids, de Braziliaanse journalisten Leandro Narloch en Duda Teixeira, zeggen dat het boek is bedoeld om discussie te laten ontstaan over onderwerpen die niet in de geschiedenisboeken staan.

Bron: The Daily Telegraph

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (11)
Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 2 september 2011 | Door: Anton

Wordt tijd dat er eens een politiek incorrecte gids over NL geschreven wordt ,met de Oranjes in de hoofdrol.
Geplaatst op: vrijdag 2 september 2011 | Door: MarcelW

Sommige mensen kunnen Joden of een daaraan verwant onderwerp niet los zien van de staat Israël. 20 september staat voor de deur, maar gezien het vetorecht van o.a. de VS kan men beter de hoop vestigen op het aangaan van een duurzame vrede te beginnen te stoppen met de indoctrinatie van de Palestijnse jeugd.
De VN heeft onlangs een rapport naar buiten gebracht waarin de zeeblokkade als legitiem wordt gezien als antwoord op de talloze terroristische aanslagen.

Iedereen heeft haast een graantje meegepikt van de kunstschatten die nazi's in beslag namen. Dit was waarschijnlijk de prijs die men diende te betalen om onderdak te krijgen in Argentinië. Ik denk niet dat dit het beeld zal veranderen over Evita Peron. De opmerkelijke banden van ons koningshuis met actieve deelnemers aan de terreur onder Videla, geeft wel aan dat het verleden snel rust in bepaalde kringen.
Geplaatst op: vrijdag 2 september 2011 | Door: N. Davidson

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 2 september 2011 | Door: Bob

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 2 september 2011 | Door: N. Davidson

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 2 september 2011 | Door: Bob

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 2 september 2011 | Door: N. Davidson

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 2 september 2011 | Door: Bob

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 2 september 2011 | Door: N. Davidson

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 3 september 2011 | Door: Anton

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 3 september 2011 | Door: Henk v/d K



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Sarrazin: Duitsland steunt de euro vanwege de Holocaust
Volgens Thilo Sarazzin is er een rechtstreeks verband tussen de Holocaust en de euro. Het hele Europese experiment, en [...]

foto
Aan Wilders' verdiende geld gaat naar vluchtelingen
Meindert Fennema, hoogleraar politieke theorie aan de Universiteit van Amsterdam, heeft aangekondigd dat hij een fonds [...]

foto
Waarom juist mannen meer romans zouden moeten lezen
Mannen zijn goed in van alles (jagen, snoeven, autorijden), maar sociaal vaak beneden de maat. Daar is een remedie [...]

foto
Geert Wilders is aangekomen in New York
PVV leider Geert Wilders is maandagochtend aangekomen in New York. Hij gaat daar zijn boek promoten, en aldoende ook [...]

foto
Koningen en koninginnen
In 2004 kwam Delphine Boël, kunstenares én buitenechtelijke dochter van Koning Albert II van België, [...]

foto
(Foto's) Wonderbaarlijke, unieke rijdende biebs
Nederland kent de bibliobus, een rijdende bibliotheek die naar wijken gaat waar een bibliotheekvestiging ontbreekt of [...]
ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 03:09:58 +0200 (Sat, 26 May 2012 01:09:58 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 03:09:58 +0200 (Sat, 26 May 2012 01:09:58 GMT) 
Procestijd pagina: 0.288 sec.