ZATERDAG 26 MEI 2012

'De PvdA begint net zo vaag en halfbakken te worden als het CDA'
dinsdag 6 september 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Politiek

De PvdA is 'beginselloos, opportunistisch en reactief'. De partij 'wordt steeds meer geregeerd door de middelmaat'. Redenen voor professor Rudy Rabbinge (65), meermalen co-auteur van beginsel- en partijprogramma's van de PvdA, om zijn lidmaatschap op te zeggen.
Rabbinge, Eerste Kamerlid van 1990 tot 2007 en hoogleraar Duurzame ontwikkeling en voedselzekerheid aan de Universiteit van Wageningen, doet zijn uitlatingen in het tijdschrift Wageningen World.
In de Volkskrant licht Rabbinge zijn opzegging toe: 'Ik heb me bijna een halve eeuw intens verbonden gevoeld met de PvdA, maar nu de partij haar eigen tradities op de mestvaalt gooit, kan ik niet anders dan opstappen. De PvdA laat zich steeds meer leiden door marktoverwegingen, door de economie. In de sociaal-democratie hoort de markt een middel te zijn, een instrument om de eigenlijke doeleinden te verwezenlijken: een eerlijke verdeling van inkomen, kennis en macht. Die ijknorm raakt meer en meer op de achtergrond.'

Samen met onder andere Kofi Annan, voormalig secretaris-generaal van de VN, runt Rabbinge de Alliance for Green Revolution in Africa. Annan vroeg hem wat er met Nederland aan de hand is, daarbij doelend op de haatzaaierij en de anti-islamhouding van de PVV, het verregaande nationalisme en de negatieve houding tegenover Europa. 'Ik deel je zorg,' zeg ik dan, 'maar het gaat niet om het merendeel van de Nederlanders. Er zijn gelukkig nog veel mensen die wél op een verlichte wijze naar de wereld kijken. En dat is nog dominant.' Ik zeg nóg, want de PvdA is bezig de PVV salonfähig te maken. Steeds vaker laat de partij zich door de PVV in hetzelfde kamp lokken. Zo flirt Plasterk bijvoorbeeld met Wilders als het gaat om de financiële crisis in Europa.'

Toen Rabbinge vijf maanden geleden zijn lidmaatschap opzegde, kreeg hij een uitnodiging voor een gesprekje met PvdA-voorzitter Lilian Ploumen. Ploumen gaf hem min of meer gelijk, vertelt hij. Ook zij vond dat de PvdA te weinig weerwerk gaf aan VVD, CDA en PVV. 'Als jij dat vindt', zei Rabbinge, 'doe er dan wat aan. Ze zou van zich laten horen, beloofde ze. Ik heb er niks van gemerkt.'

Het verbaast Rabbinge niet dat de PvdA het slecht doet in de peilingen. 'Ik ben niet de enige die ziet dat de PvdA net zo vaag en halfbakken begint te worden als het CDA. Ik denk dat het zo gewoon niet langer kan. Hopelijk komt er iets in de PvdA in beweging tegen deze koers. Ik hoop oprecht dat de partij opleeft. Dat is hard nodig, want de hele Nederlandse democratie is door het oprukkende populisme in gevaar. Daar gaat de PvdA te veel in mee. Mede daardoor komt er steeds meer ruimte voor het uiten van fascistoïde gevoelens.'

Bron: de Volkskrant

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (7)
Het hoge woord is eruit. Dat er maar velen Rabbinge mogen volgen. Zelfs het boegbeeld, Cohen, ziet het niet meer zitten als je zo zijn (weinige) uitspraken hoort.
En hoe komt dat? Wel, het allochtonen-knuffelen is uit. Idiote uitkeringen naar N-Afrika, theedrinken met het tuig, subsidies voor bizarre islamitische clubs en stichtingen, het is over. Dus wat moet de Partij voor de Arabieren nog doen? Want rode arbeiders zijn er ook niet meer. Slechts wat salon-socialisten, en die kunnen we best missen.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: Willem2

De Partij van de Arbeid doet al jaren niets meer voor de arbeiders. Integratie, subsidies en allochtonen zijn al jaren prioriteit. In plaats van een brede middenpartij is de PvdA zich gaan focussen op het winnen van zieltjes in plaats van het aanpakken van de problemen en het steunen van de groep arbeiders die de economie moet dragen.
Het PvdA moet zich weer gaan focussen op onderwijs en arbeid, dit is op de lange termijn het beste voor Nederland.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: lurtsj

Die duurzame professor bedoelt verdeling van inkomen, kennis en macht onder ons eigen clubje.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: besserwessie

Verregaande nationalisme? In Nederland? Er is geen land ter wereld waar de eigen nationaliteit zodanig weggestopt wordt als in dit land. Kijk voor de grap eens naar Turkije of Rusland, daar is pas sprake van gevaarlijk nationalisme. Het idee dat we zelfs niet meer trots mogen zijn op onze zeehelden van weleer alleen al, om misselijk van te worden.

En een anti-Europese houding? Wat is daar op tegen? Men is niet tegen de EU als geheel, men is tegen het mismanagement in Brussel, de vele leugens die hebben geleid tot de problemen van de zuidelijke Euro-landen en het verlies van nationale soevereiniteit aan het ondemocratische Brussel, maar dat mag blijkbaar niet van onze Eurofielen, die de EU tot religie verheven hebben. Herman van Rompuy is exemplarisch voor alles wat mis is aan Europa. Niet democratisch verkozen, totaal gespeend van enige voeling met de bevolking, geen greintje charisma of overtuigingskracht, en feitelijk niks meer dan de sokpop van Duitsland en Frankrijk. Dit is niet de EU die wij willen.

Dat de PvdA moreel en intellectueel failliet is is geen nieuws, maar dat heeft niks met de door Rabbinge aangedragen zaken te maken, dat komt simpelweg omdat de PvdA de aansluiting met de samenleving verloren heeft, men is er enkel nog voor de eigen netwerkjes, van grachtengordel tot Brussel, subsidie en lucratieve baantjes voor het oprapen, en de arbeider heeft men al decennia geleden de dolk in de rug gestoken, die komt nimmer nooit meer terug.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: koen_c_s

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: wally

Hoe je het ook het ook bekijkt wat heeft de pvda eigenlijk
gepresteerd samen met ander politieken partijen uiteindelijk hebben ze ons alllen naar de afgrond gebracht of politiek of hoogleraren en economen .het overgrote deel is over gegaan op de kweek van zakkken vullers en gauwdieven die alleen hun machtsgeilheid strelen.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: wally

Ik ben het helemaal met Rabbinge eens, en het is precies de reden waarom ik niet op de PvdA stem.
Maar 'de kweek van zakkken vullers en gauwdieven die alleen hun machtsgeilheid strelen.', daarbij moet ik toch sterk aan het huidige kabinet denken. Incl. de gedoger, maar zeker de VVD en het CDA ('vaag en halfbakken').
Ik geloof dat in het verleden de PvdA veel voor arbeiders heeft gedaan. En het blijft een geschiedkundig feit dat de VVD, Wiegel himself, naar Turkije is gegaan om goedkope arbeidskrachten te ronselen, in, ik meen 1980 of iets eerder, kabinet van Agt. Hij was degene die de nota Minderheden schreef.
(quote:) Is 'links' dan verantwoordelijk voor de gebrekkige integratie van buitenlanders in de Nederlandse samenleving? Nee, dat is het gevolg van een besluit van het kabinet Van Agt-Wiegel (CDA en VVD) uit 1981. Toenmalig minister van Binnenlandse Zaken en VVD-coryfee Hans Wiegel presenteerde in dat jaar de Nota Minderheden, waarin behoud van eigen cultuur en taal tot uitgangspunt van overheidsbeleid werd verheven. Geen integratie, maar juist het tegenovergestelde. Blijf in eigen kring, luidde de opdracht die allochtonen meekregen.(/quote) (bron: http://www.ed.nl/mening/5397094/Wilders-maakt-links-onterecht-verwijt.ece)

De SP (da's links) was daar uiterst kritisch op:

(quote:) 'In 1983 publiceerde de SP het rapport Gastarbeid en kapitaal, waarin de rol van gastarbeiders binnen de klassenstrijd uiteen wordt gezet. Conclusie van het rapport was dat opeenvolgende kabinetten hebben nagelaten een duidelijk immigratiebeleid te voeren ten aanzien van gastarbeiders en 'het kapitaal' geen strobreed in de weg hebben gelegd bij hun 'manipulaties' met gastarbeiders. Dit leidde volgens de SP enerzijds tot slechte woon- en werkomstandigheden en aanpassingsproblemen voor immigranten en anderzijds tot onbegrip tegenover nieuwkomers bij autochtone Nederlanders.

"Bij ons onderzoek zijn wij al vrij snel tot de konklusie gekomen dat de problemen vooral groot worden bij die mensen die van het platteland komen, de islamitiese godsdienst belijden en zich waarschijnlijk daardoor moeilijk kunnen aanpassen aan de werk- en leefgewoonten van ons land. Wij vinden die mensen hoofdzakelijk bij de uit Turkije en Marokko afkomstige gastarbeiders en hun gezinnen. De achterstand in ontwikkeling ten opzichte van ons land en de konsekwente opvattingen die zij over hun (islamitiese) geloof hebben, maken dat zij hoegenaamd kansloos in onze maatschappij staan."
De SP was met name bang dat het bestaan van gastarbeiders 'het kapitaal' de mogelijkheid gaf via een verdeel-en-heers-principe arbeiders af te houden van "de strijd die zij werkelijk moeten voeren".[8]

Als oplossing stelde de SP voor dat gastarbeiders een keuze moesten maken; in Nederland blijven of remigreren naar het geboorteland. Buitenlanders die kiezen voor een toekomst in Nederland dienen binnen enkele jaren de Nederlandse nationaliteit aan te nemen en

"zullen ook speciale kursussen moeten krijgen, waarbij voorrang zal moeten hebben de Nederlandse taal en vervolgens Nederlandse zeden en gewoonten. In ieder geval zullen zij, zoals een gemiddelde Nederlander ook, op de hoogte moeten zijn met wat hun rechten en plichten zijn."(/quote) bron: Wiki

De PvdA is inderdaad nu een slappe partij, en hebben te veel schandalen op lokaal en provinciaal niveau gehad. Maar vergelijk het percentueel eens met de PVV, en het incapabele criminele tuig wat zij in de banken hebben gezet. En kijk eens kritisch wie echt voor je belangen opkomt, ook als je moeder dement wordt en je kind moeilijk kan leren. Dan is Wilders driuk over zichzelf of moslims aan het twitteren, en blijft het nog altijd links (integer links, dus niet GL of nu de PvdA), die een hart in zijn lijf heeft. Dat vind ik.
Geplaatst op: woensdag 7 september 2011 | Door: marietjejansen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Joden eerst: Israelische regering moet niks hebben van zwarte Afrikanen
Illegale Afrikaanse migranten die in Israël hun geluk zoeken gaan (nog) hardere tijden tegemoet: de [...]

foto
Forenzen zijn zeurende rijken volgens GroenLinks
GroenLinks blijkt een opmerkelijke blik te hebben op forenzen. Die doen iets wat niet nodig is - zich verplaatsen - en [...]

foto
Bouterse wist sporen op plaats delict
Amper twee maanden na de amnestie voor de Surinaamse president Desi Bouterse voor de Decembermoorden in 1982, neemt [...]

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 03:36:45 +0200 (Sat, 26 May 2012 01:36:45 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 03:36:45 +0200 (Sat, 26 May 2012 01:36:45 GMT) 
Procestijd pagina: 0.346 sec.